Zmuszone do małżeństwa – Pakistanki przemocą wydane za mąż

Każdego roku tysiące brytyjskich dziewcząt pakistańskiego pochodzenia jest zabieranych za granicę i zmuszanych do małżeństwa wbrew ich woli. Wywożone i oddawane prawie jak niewolnice mężczyznom, których wcześniej często nie znały, prowadzą życie w kraju przodków. Dlaczego się tak dzieje?
Zdjęcie z artykułu: Zmuszone do małżeństwa – Pakistanki przemocą wydane za mąż
Do Pakistanu trafiają młode kobiety wychowane w Wielkiej Brytanii i są przemocą wydawane za mążźródło:FOKUS TV

 W filmie Zmuszone do małżeństwa poznajemy historie młodych brytyjskich dziewcząt pakistańskiego pochodzenia, przemocą wydawanych za mąż. Prezenterka Saira Khan przeprowadziła dziennikarskie śledztwo i udała się do kraju swoich przodków – Pakistanu. Badając przyczyny tego zjawiska przybywa do Islamabadu i poznaje zespół agentów powołany przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Ich główne zadanie to pomaganie młodym obywatelkom Wielkiej Brytanii w powrocie do kraju. Saira Khan zastanawia się dlaczego w XXI wieku młode kobiety traktowane są w taki sposób?
Wielu pakistańskich imigrantów osiedlając się w Wielkiej Brytanii nadal ma silne powiązania finansowe, rodzinne i honorowe z ojczyzną. Rodzice naciskają na aranżowane małżeństwa z kuzynami, nie biorąc pod uwagę pragnień własnych dzieci. Sprzeciw córki może spowodować utratę twarzy, zerwanie więzów rodzinnych, a nawet gorsze konsekwencje.

Czy działania brytyjskiego rządu mogą pomóc młodym dziewczętom uniknąć narzuconych małżeństw?

Redakcja 04/06/2014

Zobacz też

JAKIM SAMOCHODEM JEŹDZI narzeczona Roberta Lewandowskiego - Anna STACHURSKA? JAKIM SAMOCHODEM JEŹDZI narzeczona Roberta Lewandowskiego - Anna STACHURSKA? Jakim autem jeździ w tej chwili Anna Stachurska nie wiadomo, wiadomo natomiast jakie rozwaliła ostatnio w Warszawie. Jak na narzeczoną słynnego piłkarza przystało, Stachurska rozbija się, dosłownie, nie byle czym, bo eleganckim, białym audi Q7. Po jakim czasie można ZGŁOSIĆ ZAGINIĘCIE? Czy policja może przyjąć zgłoszenie zaginięcia przed upływem 24/48 godzin? Po jakim czasie można ZGŁOSIĆ ZAGINIĘCIE? Czy policja może przyjąć zgłoszenie zaginięcia przed upływem 24/48 godzin? Gdy ktoś bliski zaginął, nie wahaj się zgłosić tego na policji jak najszybciej. To bzdura, że musi upłynąć określony czas, aby policja przyjęła zgłoszenie. Policja powinna przyjąć zgłoszenie natychmiast po zaginięciu. Natomiast dalsze postępowanie policji zależy od tego, do jakiej kategorii zaginionych zakwalifikują zgłoszoną osobę.  Za co uwielbiamy Roberta Lewandowskiego? Dlaczego Lewandowski elektryzuje Polaków? Za co uwielbiamy Roberta Lewandowskiego? Dlaczego Lewandowski elektryzuje Polaków? Wprawdzie Euro 2012 dla polskiej kadry już się skończyło, jednak medialny szum wokół niektórych zawodników nie ucichł. Absolutnym numerem jeden, zwłaszcza wśród żeńskiej części narodu, pozostaje Robert Lewandowski. Mówimy, czym kusi „boski" Robert. Ogrzewanie w domu. Jaki jest sposób ogrzewania domu w zimne i deszczowe dni? Czy montaż grzałki wystarczy? Ogrzewanie w domu. Jaki jest sposób ogrzewania domu w zimne i deszczowe dni? Czy montaż grzałki wystarczy? Jakie są sposoby ogrzewania domu? Gdy jesień jest chłodna i pada drugi tydzień z rzędu, w domu zimno i wilgotno, pranie nie chce schnąć... Warto być przygotowanym na taką okoliczność i zawczasu zamontować grzejnik z grzałką. W jaki sposób ogrzewać dom?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!