Zmuszone do małżeństwa – Pakistanki przemocą wydane za mąż

Każdego roku tysiące brytyjskich dziewcząt pakistańskiego pochodzenia jest zabieranych za granicę i zmuszanych do małżeństwa wbrew ich woli. Wywożone i oddawane prawie jak niewolnice mężczyznom, których wcześniej często nie znały, prowadzą życie w kraju przodków. Dlaczego się tak dzieje?
Zdjęcie z artykułu: Zmuszone do małżeństwa – Pakistanki przemocą wydane za mąż
Do Pakistanu trafiają młode kobiety wychowane w Wielkiej Brytanii i są przemocą wydawane za mążźródło:FOKUS TV

 W filmie Zmuszone do małżeństwa poznajemy historie młodych brytyjskich dziewcząt pakistańskiego pochodzenia, przemocą wydawanych za mąż. Prezenterka Saira Khan przeprowadziła dziennikarskie śledztwo i udała się do kraju swoich przodków – Pakistanu. Badając przyczyny tego zjawiska przybywa do Islamabadu i poznaje zespół agentów powołany przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Ich główne zadanie to pomaganie młodym obywatelkom Wielkiej Brytanii w powrocie do kraju. Saira Khan zastanawia się dlaczego w XXI wieku młode kobiety traktowane są w taki sposób?
Wielu pakistańskich imigrantów osiedlając się w Wielkiej Brytanii nadal ma silne powiązania finansowe, rodzinne i honorowe z ojczyzną. Rodzice naciskają na aranżowane małżeństwa z kuzynami, nie biorąc pod uwagę pragnień własnych dzieci. Sprzeciw córki może spowodować utratę twarzy, zerwanie więzów rodzinnych, a nawet gorsze konsekwencje.

Czy działania brytyjskiego rządu mogą pomóc młodym dziewczętom uniknąć narzuconych małżeństw?

Redakcja 04/06/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!