Zmarł Richard Glatzer. Kim był?

Richard Glatzer nie żyje. Reżyser chorował na stwardnienie zanikowe boczne. Był współtwórcą filmu „Still Alice”. Produkcja zdobyła nagrodę na rozdaniu Oscarów 2015

Richard Glatzer nie zyje

Richard Glatzer zmarł we wtorek 10 marca 2015 w Los Angeles. Choroba reżysera została rozpoznana w 2011. Stwierdzono u niego stwardnienie zanikowe boczne (ALS). W lutym 2015 filmowiec trafił do szpitala. Dostał duszności i miał poważne problemy z oddychaniem. U jego boku czuwał Wash Westmoreland – życiowy partner, współpracownik, przyjaciel i bratnia dusza artysty, którego Glatzer poślubił w 2013. W tym samym roku nakręcili wspólnie film „The last of Robin Hood”. Inne znane produkcje reżysera to „Fluffer” z 2001, „Quinceanera” z 2006 i „Pedro” z 2009, oraz ostatni film „Still Alice”, który stworzył również z Washem Westmorelandem.

„Still Alice” z Julianne Moore, Alekiem Baldwinem i Kristenem Stewartem to film, który przyniósł reżyserowi największy rozgłos. Produkcja opowiada o kobiecie - profesor lingwistyki Alice Howland, która żyje z chorobą Alzheimera. Bohaterka zdaje sobie sprawę z tego, że niebawem czeka ją śmierć. Światowa premiera filmu miała miejsce 8 września 2014. Pierwszoplanowa aktorka – Julianne Moore otrzymała Oscara za pierwszoplanową rolę w tym filmie. Richard Glatzer był w ciężkim stanie w momencie rozdania Oscarów 2015 i oglądał galę z łóżka szpitalnego.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!