Zielony raj – wielka czerwona wyspa Madagaskar

Przez długie miliony lat Madagaskar był całkowicie odcięty od reszty świata. Dziś na wyspie żyją liczne unikatowe gatunki zwierząt, porastają ją nigdzie indziej nie spotykane rośliny. Śmiało można powiedzieć, że ten niezwykły ląd zasługuje na miano ziemskiego raju! Niektórzy nazywają Madagaskar kontynentem, ze względu na jego wielkość. Inni mówią, że to „czerwona wyspa", ze względu na kolor gruntu.Dziś Madagaskar staje się miejscem coraz łatwiej dostępnym dla przybyszy z zewnątrz. Na wyspę można przylecieć samolotem, istnieje na niej też coraz bardziej rozwinięta sieć komunikacji i usług turystycznych. Przybywający tu podróżnicy chcą przede wszystkim nacieszyć oczy wspaniałymi i bardzo zróżnicowanymi krajobrazami, a także zobaczyć przynajmniej niektóre z endemicznych, nie spotykanych gdzie indziej, gatunków fauny i flory, na czele z królującymi na wyspie lemurami.

FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na fascynującą serię filmów przyrodniczych poświęconych miejscom, które do dziś opierają się wpływom cywilizacji. Przemieszczając się z kontynentu na kontynent poznawać będziemy unikalne krajobrazy, jedyną w swoim rodzaju roślinność i endemiczne gatunki zwierząt występujące na danym terenie. Spotkamy się też z tubylcami zamieszkującymi odwiedzane przez nas rejony. W kolejnych odcinkach serii odwiedzimy Brazylię, Meksyk, Chile, Egipt, RPA, Sri Lankę, Laos, Australię i Polinezję Francuską. W najbliższy czwartek zapraszamy na Madagaskar.

Redakcja 15/01/2015

Zobacz też

Opłata ViaToll. Jak przebiega kontrola opłaty viaToll?  Kto kontroluje opłaty viaToll? Opłata ViaToll. Jak przebiega kontrola opłaty viaToll? Kto kontroluje opłaty viaToll? Kontrola opłat viaToll - opłat za przejazdy autostradami i niektórymi drogami krajowymi, dla samochodów o masie powyżej 3,5 tony - odbywa się automatycznie. Informacje z urządzeń viaBox zbierają zarówno bramy zainstalowane nad drogami jak i specjalne samochody Inspekcji Transportu Drogowego. Jak przebiega kontrola opłaty viaToll?  Kto kontroluje opłaty viaToll? KOŁO ZAPASOWE I KOŁO DOJAZDOWE. Czy dojazdówkę można naprawić? Jak dobrać oponę na koło zapasowe? KOŁO ZAPASOWE I KOŁO DOJAZDOWE. Czy dojazdówkę można naprawić? Jak dobrać oponę na koło zapasowe? Opona zapasowa rzadko bywa potrzebna. Dlatego niewielu kierowców pamięta, że ich samochód ma nie 4 a 5 kół. To piąte leży pod podłogą bagażnika i jest ostatnią deską ratunku gdy złapiemy gumę w trasie. Jaka opona powinna być zamontowana ma kole zapasowym, jak często należy wymieniać koło zapasowe? Na co zwrócić uwagę wybierając opony na zimę? Czym kierować się przy wyborze opon zimowych? Na co zwrócić uwagę wybierając opony na zimę? Czym kierować się przy wyborze opon zimowych? Czym kierować się przy wyborze opon zimowych? Opony zimowe mają inny bieżnik i są wykonane z innej gumy niż opony letnie. Wszystko po to, by dobrze trzymały się podłoża podczas mrozów i śnieżyc. Po jakich lekach nie można prowadzić samochodu? Jakie medykamenty negatywnie wpływają na kierowcę? Po jakich lekach nie można prowadzić samochodu? Jakie medykamenty negatywnie wpływają na kierowcę? Dzięki kampaniom społecznym każdy z nas wie, że nie wolno prowadzić auta na podwójnym gazie. Ale nie tylko po alkoholu nie powinno się siadać za kierownicą. Także niektóre leki maja znaczący wpływ na nasza kondycje psychofizyczną. Po jakich lekach nie siadać za kółkiem?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!