Zielony raj – wielka czerwona wyspa Madagaskar

Przez długie miliony lat Madagaskar był całkowicie odcięty od reszty świata. Dziś na wyspie żyją liczne unikatowe gatunki zwierząt, porastają ją nigdzie indziej nie spotykane rośliny. Śmiało można powiedzieć, że ten niezwykły ląd zasługuje na miano ziemskiego raju! Niektórzy nazywają Madagaskar kontynentem, ze względu na jego wielkość. Inni mówią, że to „czerwona wyspa", ze względu na kolor gruntu.Dziś Madagaskar staje się miejscem coraz łatwiej dostępnym dla przybyszy z zewnątrz. Na wyspę można przylecieć samolotem, istnieje na niej też coraz bardziej rozwinięta sieć komunikacji i usług turystycznych. Przybywający tu podróżnicy chcą przede wszystkim nacieszyć oczy wspaniałymi i bardzo zróżnicowanymi krajobrazami, a także zobaczyć przynajmniej niektóre z endemicznych, nie spotykanych gdzie indziej, gatunków fauny i flory, na czele z królującymi na wyspie lemurami.

FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na fascynującą serię filmów przyrodniczych poświęconych miejscom, które do dziś opierają się wpływom cywilizacji. Przemieszczając się z kontynentu na kontynent poznawać będziemy unikalne krajobrazy, jedyną w swoim rodzaju roślinność i endemiczne gatunki zwierząt występujące na danym terenie. Spotkamy się też z tubylcami zamieszkującymi odwiedzane przez nas rejony. W kolejnych odcinkach serii odwiedzimy Brazylię, Meksyk, Chile, Egipt, RPA, Sri Lankę, Laos, Australię i Polinezję Francuską. W najbliższy czwartek zapraszamy na Madagaskar.

Redakcja 13/01/2015

Zobacz też

Troje uczonych wchodzi do baru 7: Śnieg i lód. WIDEO o sekretach zamarzniętej wody Troje uczonych wchodzi do baru 7: Śnieg i lód. WIDEO o sekretach zamarzniętej wody W tym odcinku poznamy tajemnice zimowej pogody oraz najbardziej obfitych zasobów przyrody: wody. Przeprowadzając serię zabawnych i edukacyjnych eksperymentów poszukamy odpowiedzi na takie pytania, jak: dlaczego lód jest śliski? Czy głosem można wywołać lawinę? Jak wiele szkód może spowodować zamarzająca woda? I czy prawdą jest, że ​​nie ma dwóch podobnych płatków śniegu? Pustynie i życie: Gobi. Opis odcinka Pustynie i życie: Gobi. Opis odcinka Pustynie i życie to sześcioczęściowy serial pokazujący najsłynniejsze na świecie pustynie. To miejsca na Ziemi, które słyną z niesamowitych krajobrazów, najtrudniejszych warunków do życia, najbardziej ekstremalnych różnic temperatur oraz z braku wilgoci. Wydaje się, że w tak z pozoru nieprzyjaznych miejscach życie nie kwitnie bujnie. Nic bardziej mylnego - zobacz, jak toczy się życie na pustyni Gobi. Apollo 11: jak wyglądało pierwsze lądowanie na Księżycu? Apollo 11: jak wyglądało pierwsze lądowanie na Księżycu? 20 lipca 1969 roku człowiek po raz pierwszy wylądował na Księżycu. Pierwszy stopę na Srebrnym Globie postawił Neil Armstrong, dowódca statku kosmicznego Apollo 11. Jak wyglądało lądowanie na Księżycu, które wtedy obejrzało 600 mln ludzi? Neil Armstrong: okoliczności jego lotu na Księżyc Neil Armstrong: okoliczności jego lotu na Księżyc Prezydent USA John Kennedy w 1961 roku oficjalnie zapowiedział, że Amerykanie wylądują na Księżycu przed upływem dekady. Potrzebna była jedynie rakieta o takiej mocy, aby doleciała do Księżyca. Również statek kosmiczny musiał być na tyle wytrzymały, aby odbyć gwiezdną podróż tu i z powrotem. Jak doszło do pierwszego lądowania na Księżycu?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!