Zielony raj – wielka czerwona wyspa Madagaskar

Przez długie miliony lat Madagaskar był całkowicie odcięty od reszty świata. Dziś na wyspie żyją liczne unikatowe gatunki zwierząt, porastają ją nigdzie indziej nie spotykane rośliny. Śmiało można powiedzieć, że ten niezwykły ląd zasługuje na miano ziemskiego raju! Niektórzy nazywają Madagaskar kontynentem, ze względu na jego wielkość. Inni mówią, że to „czerwona wyspa", ze względu na kolor gruntu.Dziś Madagaskar staje się miejscem coraz łatwiej dostępnym dla przybyszy z zewnątrz. Na wyspę można przylecieć samolotem, istnieje na niej też coraz bardziej rozwinięta sieć komunikacji i usług turystycznych. Przybywający tu podróżnicy chcą przede wszystkim nacieszyć oczy wspaniałymi i bardzo zróżnicowanymi krajobrazami, a także zobaczyć przynajmniej niektóre z endemicznych, nie spotykanych gdzie indziej, gatunków fauny i flory, na czele z królującymi na wyspie lemurami.

FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na fascynującą serię filmów przyrodniczych poświęconych miejscom, które do dziś opierają się wpływom cywilizacji. Przemieszczając się z kontynentu na kontynent poznawać będziemy unikalne krajobrazy, jedyną w swoim rodzaju roślinność i endemiczne gatunki zwierząt występujące na danym terenie. Spotkamy się też z tubylcami zamieszkującymi odwiedzane przez nas rejony. W kolejnych odcinkach serii odwiedzimy Brazylię, Meksyk, Chile, Egipt, RPA, Sri Lankę, Laos, Australię i Polinezję Francuską. W najbliższy czwartek zapraszamy na Madagaskar.

Redakcja 13/01/2015

Zobacz też

Kim jest ROMAN KOSECKI, kandydat na prezesa PZPN, poseł PO? Kim jest ROMAN KOSECKI, kandydat na prezesa PZPN, poseł PO? Były piłkarz, obecny poseł PO, wiceprezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej - tak w skrócie opisać można Romana Koseckiego, który zgłosił swoją kandydaturę na funkcję prezesa PZPN. Jak optymalnie wykorzystać czas na grę wstępną Jak optymalnie wykorzystać czas na grę wstępną Podobno kobiety osiągają orgazm w 20 minut od rozpoczęcia gry wstępnej. Oczywiście są i takie, które dochodzą szybciej, i takie, które choć z natury powolniejsze, czasami lubią odbyć szybki numerek. Jednak statystyczną kobietę rozbudzisz, zdaniem seksuologów, właśnie w 20 minut. Jak dobrze wykorzystać te 20 minut gry wstępnej? ROWER a SEKS. Jak nie zaszkodzić potencji? ROWER a SEKS. Jak nie zaszkodzić potencji? Jazda na rowerze to ten rodzaj aktywności fizycznej, która lekarze zalecają prawie każdemu – tak zdrowym, jak i cierpiącym na wiele schorzeń. Tymczasem naukowcy z Holandii przekonują, że rower może wpłynąć negatywnie na jakość życia seksualnego, a dotyczy to zwłaszcza mężczyzn! Jak rower może zaszkodzić seksowi? Jak ZABEZPIECZYĆ buty, żeby nie przemakały? Jak dbać o obuwie, by zawsze dobrze się prezentowało? Jak ZABEZPIECZYĆ buty, żeby nie przemakały? Jak dbać o obuwie, by zawsze dobrze się prezentowało? Czasem, gdy kupujemy buty, mamy spory dylemat, czy wybrać te, które nam się podobają, czy może te, które będą praktyczne, niepremakalne i łatwe w utrzymaniu. Nieważne, czy skusimy się na zamszowe pantofle, czy wybierzemy buty z klasycznej skóry – musimy pamiętać, że w obu przypadkach będzie należało je odpowiednio zaimpregnować i pielęgnować. Jak pielęgnować obuwie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!