Zielony raj – surfing w Australii, cudowne plaże, jaskinie i wino

Margaret River – półwysep na zachodnim wybrzeżu kontynentu australijskiego to jeden z niedawno odkrytych turystycznych ziemskich rajów. Spragnieni wypoczynku przybysze znajdą tu moc niesamowitych atrakcji – cudowne plaże, niesamowitą przyrodę, wspaniałe jedzenie oraz wino. A jeśli planujecie wybrać się na surfing w Australii, to właśnie tu znajdziecie najlepsze warunki do uprawiania tego sportu!Na półwyspie Margaret River znaleźć można niemal wszystko, czego spragnieni są turyści udający się do ciepłych krajów. Wody u tutejszych wybrzeży są jednym z najpopularniejszych miejsc do surfowania na świecie. Na lądzie rozciąga się park narodowy Leeuwin-Naturaliste, w obrębie którego znajduje się jedna z najciekawszych atrakcji tego miejsca - setki jaskiń, wabiących tu przybyszy ze wszystkich kontynentów. Najbardziej popularną z tutejszych grot jest Mammoth Cave, otwarta dla zwiedzających, w której odnaleziono skamieniałe szczątki zwierząt sprzed około 35 tysięcy lat.

Na Margaret River panuje klimat śródziemnomorski. W oblewających półwysep wodach Oceanu Indyjskiego pływają delfiny. A jedną z najważniejszych miejscowych atrakcji są plantacje winorośli i produkowane tu wino. FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na kolejny odcinek programu Zielony raj", który poświęcony będzie zachodnim wybrzeżom Australii.

Redakcja 26/02/2015

Zobacz też

Jakie DOKUMENTY musi mieć DZIECKO w podróży zagranicznej? Kiedy potrzebny jest PASZPORT, a kiedy wystarczy DOWÓD OSOBISTY? Jakie DOKUMENTY musi mieć DZIECKO w podróży zagranicznej? Kiedy potrzebny jest PASZPORT, a kiedy wystarczy DOWÓD OSOBISTY? Dzieci, które przed 26 czerwca 2012 r. przekraczały granicę na podstawie wpisu w paszporcie rodzica, teraz muszą posiadać własny dokument podróży. Wpisy te straciły ważność. Rodzaj wymaganego dokumentu zależy od kierunku podróży. Mówimy, kiedy podczas wyjazdu za granicę z dzieckiem niezbędny jest paszport, a kiedy wystarczy dowód osobisty. Wyjaśniamy też, co trzeba dołączyć do wniosku o dowód i o paszport dla dziecka, ile wynoszą opłaty i jak długo są ważne oba dokumenty. Futbol amerykański w Polsce. Od kiedy istnieje? Czy da się na nim zarobić? Futbol amerykański w Polsce. Od kiedy istnieje? Czy da się na nim zarobić? Nazwa futbolu amerykańskiego nie jest przypadkowa. To właśnie w USA ta dyscyplina sportu bije rekordy popularności. W Polsce futbol amerykański dopiero raczkuje, a zawodnicy płacą za to aby móc grać. Jaka jest historia polskiego futbolu amerykańskiego? DIAMENT - najbardziej pożądany i najdroższy kamień na świecie. Gdzie można poznać jego tajemnice i zobaczyć prawdziwe unikaty? DIAMENT - najbardziej pożądany i najdroższy kamień na świecie. Gdzie można poznać jego tajemnice i zobaczyć prawdziwe unikaty? By zapoznać się z techniką szlifowania diamentów czy pogłębić wiedzę na temat tych najpiękniejszych na świecie i najdroższych kamieni szlachetnych nie trzeba jechać do Republiki Południowej Afryki czy Antwerpii, wystarczy wycieczka do Wilna. Mówimy dlaczego warto obejrzeć Muzeum Diamentów w Wilnie. Jak nie zrujnować PIERWSZEJ RANDKI? Co zrobić, aby pierwsza randka nie była ostatnią? 7 RAD Jak nie zrujnować PIERWSZEJ RANDKI? Co zrobić, aby pierwsza randka nie była ostatnią? 7 RAD Jesteś singielką i chcesz wreszcie kogoś poznać. Właśnie umówiłaś się na swoją pierwszą randkę, ale zaczynasz panikować. Boisz się, że nowa znajomość skończy się na jednym spotkaniu. Oto kilka rad, aby przełamać pierwsze lody i nie zrujnować swojej pierwszej randki. 

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!