Zielony raj. Nowa Gwinea – tropikalne lasy, rajskie ptaki i najlepsze miejsca do nurkowania na świecie

Wyspy Raja Ampat to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, które wciąż opiera się ingerencji człowieka. W tropikalnych lasach spotkać tu można rajskie ptaki, torbacze i przepiękne storczyki. Wody otaczające wyspy uważane są często za najlepsze miejsca do nurkowania na świecie.


Nowa Gwinea to druga co do wielkości wyspa na świecie. Pod względem powierzchni ustępuje tylko Grenlandii. W kolejnym odcinku programu poświęconego najpiękniejszym miejscom na świecie odwiedzimy archipelag rozciągający się u jej zachodnich wybrzeży Raja Ampat. Znaczną część jego powierzchni pokrywa bujny pierwotny las, w którym spotkać można rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Mieszkają tam między innymi niezliczone rodzaje bajecznie ubarwionych rajskich ptaków oraz torbacze. Rosną storczyki, uważane za jedne z najpiękniejszych kwiatów na Ziemi.

Wyspy otoczone są rafą koralową. Wody otaczające archipelag uznawane są za jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na kuli ziemskiej.

W samym sercu tego ziemskiego raju miłośnicy przyrody stworzyli wyjątkowy turystyczny kurort. Pobyt w nim daje możliwość poznania cudownej przyrody tego skrawka Ziemi, jednak placówka jest zarządzana nieco inaczej niż jej podobne miejsca - tak, by jej działalność nie zagrażała miejscowemu ekosystemowi.


 

Redakcja 21/02/2015

Zobacz też

Co się wydarzyło 1 listopada? Kalendarium „Wehikuł czasu”. WIDEO Co się wydarzyło 1 listopada? Kalendarium „Wehikuł czasu”. WIDEO Kalendarium. Co się wydarzyło 1 listopada? W Polsce to przede wszystkim kościelna uroczystość Wszystkich Świętych i tradycyjny termin nawiedzania grobów bliskich. Z tego powodu w okresie PRL-u dzień ten nazywano Świętem Zmarłych, za których Kościół katolicki modli się 2 listopada, w Dzień Zaduszny. 1 listopada miały miejsce także inne ważne wydarzenia: zjazd założycielski ZHP, tragiczna w skutkach katastrofa zakładów chemicznych w Bazylei oraz spektakularne lądowanie kapitana Wrony. Laboratorium w szufladzie. Książki o matematyce i biologii inne niż wszystkie! Laboratorium w szufladzie. Książki o matematyce i biologii inne niż wszystkie! Czy znasz powiedzenie że matematykowi do pracy wystarczy kartka, ołówek i kosz na śmieci? To nieprawda! Pasjonującą, efektowną i praktyczną matematykę tak samo jak biologię poznaje się dopiero w laboratorium. Uściślijmy od razu – we własnym laboratorium. Przekonują o tym nowe książki wydane przez PWN. Sala operacyjna: Waga Ciężka. Zupełnie nowa odsłona hitowego serialu! ODCINKI na VOD Sala operacyjna: Waga Ciężka. Zupełnie nowa odsłona hitowego serialu! ODCINKI na VOD Bohaterami serialu „Sala operacyjna: Waga Ciężka” są osoby, które zdecydowały się na chirurgiczny zabieg zmniejszenia żołądka. Waga każdej z nich znacznie przekracza 100, a nawet 200 kg. Pozbycie się znienawidzonej, utrudniającej normalne życie otyłości, to ich największe marzenie. Widzowie poznają poruszające historie tych osób. Będą także towarzyszyć pacjentom podczas kolejnych etapów leczenia i zobaczą, jakie efekty przyniosą ich zmagania. Operacje przeprowadzi pionier chirurgicznego leczenia otyłości w Polsce, prof. dr hab. Krzysztof Paśnik. Top Guns – SuperBroń. Pistolety, strzelby i karabiny, które wstrząsnęły światem. ZDJĘCIA Top Guns – SuperBroń. Pistolety, strzelby i karabiny, które wstrząsnęły światem. ZDJĘCIA Najlepsi strzelcy wyborowi, pod czujnym okiem prowadzącego program Colby’ego Donaldsona poddadzą morderczym testom egzemplarze legendarnej broni. Załadują i odpalą najbardziej znane pistolety, strzelby i karabiny. Zwycięzca może być tylko jeden!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!