Zielony raj. Nowa Gwinea – tropikalne lasy, rajskie ptaki i najlepsze miejsca do nurkowania na świecie

Wyspy Raja Ampat to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, które wciąż opiera się ingerencji człowieka. W tropikalnych lasach spotkać tu można rajskie ptaki, torbacze i przepiękne storczyki. Wody otaczające wyspy uważane są często za najlepsze miejsca do nurkowania na świecie.


Nowa Gwinea to druga co do wielkości wyspa na świecie. Pod względem powierzchni ustępuje tylko Grenlandii. W kolejnym odcinku programu poświęconego najpiękniejszym miejscom na świecie odwiedzimy archipelag rozciągający się u jej zachodnich wybrzeży Raja Ampat. Znaczną część jego powierzchni pokrywa bujny pierwotny las, w którym spotkać można rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Mieszkają tam między innymi niezliczone rodzaje bajecznie ubarwionych rajskich ptaków oraz torbacze. Rosną storczyki, uważane za jedne z najpiękniejszych kwiatów na Ziemi.

Wyspy otoczone są rafą koralową. Wody otaczające archipelag uznawane są za jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na kuli ziemskiej.

W samym sercu tego ziemskiego raju miłośnicy przyrody stworzyli wyjątkowy turystyczny kurort. Pobyt w nim daje możliwość poznania cudownej przyrody tego skrawka Ziemi, jednak placówka jest zarządzana nieco inaczej niż jej podobne miejsca - tak, by jej działalność nie zagrażała miejscowemu ekosystemowi.


 

Redakcja 16/02/2015

Zobacz też

KRYSTYNA SIBIŃSKA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO ze Złocieńca. Zobacz SYLWETKĘ posła KRYSTYNA SIBIŃSKA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO ze Złocieńca. Zobacz SYLWETKĘ posła Krystyna Sibińska, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 8 (OKW Zielona Góra). Inżynier budownictwa i debiutantka w sejmowych ławach w gmachu przy ul. Wiejskiej. Skromna i prawdziwa. Na swojej stronie internetowej pisze "moja rodzina nigdy nie była zamożna, dlatego od najmłodszych lat pracowałam, żeby zarobić na własne potrzeby". Zobacz kim jest i co osiągneła Krystyna Sibińska.  WOJCIECH SAŁUGA, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Jaworzna. Zobacz SYLWETKĘ posła WOJCIECH SAŁUGA, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Jaworzna. Zobacz SYLWETKĘ posła Wojciech Saługa, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 32 (OKW Sosnowiec). Samorządowiec i działacz regionalnych struktur partii. W wyborach w 2011 roku zdobył aż 26 368 głosów! KRZYSZTOF KWIATKOWSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Warszawy. Zobacz SYLWETKĘ posła KRZYSZTOF KWIATKOWSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Warszawy. Zobacz SYLWETKĘ posła Krzysztof Kwiatkowski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 9 (OKW Łódź). Członek Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, oraz minister sprawiedliwości i prokurator generalny w pierwszym gabinecie Donalda Tuska. ZBIGNIEW RYNASIEWICZ, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Grodziska Dolnego. Zobacz SYLWETKĘ posła ZBIGNIEW RYNASIEWICZ, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Grodziska Dolnego. Zobacz SYLWETKĘ posła Zbigniew Rynasiewicz, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 23 (OKW Rzeszów). Historyk, działacz Ochotniczej Straży Pożarnej i poseł na Sejm RP z długoletnim stażem.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!