Zielony raj. Nowa Gwinea – tropikalne lasy, rajskie ptaki i najlepsze miejsca do nurkowania na świecie

Wyspy Raja Ampat to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, które wciąż opiera się ingerencji człowieka. W tropikalnych lasach spotkać tu można rajskie ptaki, torbacze i przepiękne storczyki. Wody otaczające wyspy uważane są często za najlepsze miejsca do nurkowania na świecie.


Nowa Gwinea to druga co do wielkości wyspa na świecie. Pod względem powierzchni ustępuje tylko Grenlandii. W kolejnym odcinku programu poświęconego najpiękniejszym miejscom na świecie odwiedzimy archipelag rozciągający się u jej zachodnich wybrzeży Raja Ampat. Znaczną część jego powierzchni pokrywa bujny pierwotny las, w którym spotkać można rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Mieszkają tam między innymi niezliczone rodzaje bajecznie ubarwionych rajskich ptaków oraz torbacze. Rosną storczyki, uważane za jedne z najpiękniejszych kwiatów na Ziemi.

Wyspy otoczone są rafą koralową. Wody otaczające archipelag uznawane są za jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na kuli ziemskiej.

W samym sercu tego ziemskiego raju miłośnicy przyrody stworzyli wyjątkowy turystyczny kurort. Pobyt w nim daje możliwość poznania cudownej przyrody tego skrawka Ziemi, jednak placówka jest zarządzana nieco inaczej niż jej podobne miejsca - tak, by jej działalność nie zagrażała miejscowemu ekosystemowi.


 

Redakcja 21/02/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!