Zielony raj. Nowa Gwinea – tropikalne lasy, rajskie ptaki i najlepsze miejsca do nurkowania na świecie

Wyspy Raja Ampat to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, które wciąż opiera się ingerencji człowieka. W tropikalnych lasach spotkać tu można rajskie ptaki, torbacze i przepiękne storczyki. Wody otaczające wyspy uważane są często za najlepsze miejsca do nurkowania na świecie.


Nowa Gwinea to druga co do wielkości wyspa na świecie. Pod względem powierzchni ustępuje tylko Grenlandii. W kolejnym odcinku programu poświęconego najpiękniejszym miejscom na świecie odwiedzimy archipelag rozciągający się u jej zachodnich wybrzeży Raja Ampat. Znaczną część jego powierzchni pokrywa bujny pierwotny las, w którym spotkać można rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Mieszkają tam między innymi niezliczone rodzaje bajecznie ubarwionych rajskich ptaków oraz torbacze. Rosną storczyki, uważane za jedne z najpiękniejszych kwiatów na Ziemi.

Wyspy otoczone są rafą koralową. Wody otaczające archipelag uznawane są za jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na kuli ziemskiej.

W samym sercu tego ziemskiego raju miłośnicy przyrody stworzyli wyjątkowy turystyczny kurort. Pobyt w nim daje możliwość poznania cudownej przyrody tego skrawka Ziemi, jednak placówka jest zarządzana nieco inaczej niż jej podobne miejsca - tak, by jej działalność nie zagrażała miejscowemu ekosystemowi.


 

Redakcja 16/02/2015

Zobacz też

Hell on Wheels – Witaj w piekle: co w drugim sezonie? TRAILER Hell on Wheels – Witaj w piekle: co w drugim sezonie? TRAILER Drugi sezon westernowego serialu „Hell on Wheels – Witaj w piekle” to kontynuacja historii Cullena Bohannona, który w poszukiwaniu zemsty na mordercy żony trafia na Dziki Zachód, do brygady budowniczych Pierwszej Kolei Transkontynentalnej. Co się wydarzy w nowych odcinkach? Z akt CIA: Wojna dronów. Jak działania wojenne prowadzi się w XXI wieku? Z akt CIA: Wojna dronów. Jak działania wojenne prowadzi się w XXI wieku? Świat znajduje się w ciągłym zagrożeniu. Najlepsi agenci CIA nieustannie tropią i eliminują terrorystów, korzystając z najnowszych osiągnięć techniki. Wojnę można prowadzić zdalnie – za pomocą... pilota sterującego dronem. Wyrafinowane metody Jamesa Bonda bezpowrotnie przeszły do historii. Zmiana czasu 2016 z letniego na zimowy. Kiedy i w którą stronę? Zmiana czasu 2016 z letniego na zimowy. Kiedy i w którą stronę? Zmiana czasu – kiedy i w którą stronę trzeba przestawić zegary? To pytanie w Polsce i wielu innych państwach świata rozlega się zewsząd dwa razy w roku. Jesienna zmiana czasu z letniego na zimowy to ta przyjemniejsza, dzięki której śpimy o godzinę dłużej. Hotele, w których nie zaśniesz. Duchy pokojówek, znikający goście i... WIDEO, INFOGRAFIKA Hotele, w których nie zaśniesz. Duchy pokojówek, znikający goście i... WIDEO, INFOGRAFIKA Niektórych zjawisk paranormalnych doświadcza się na co dzień. Bywają nimi np. złe przeczucia, które z biegiem czasu okazują się trafne. Podobnie déja vu, czyli poczucie ponownego przeżywania danej sytuacji – wciąż jeszcze pozbawione wyjaśnienia naukowego. Także z pozoru bezpieczne pokoje hotelowe stają się miejscami niewytłumaczalnych zdarzeń.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!