Zdałem na prawo jazdy - po jakim czasie mogę odebrać dokument?

To jak długo będziesz czekać na odbiór prawa jazdy, zależy przede wszystkim od danego Wydziału Komunikacji i Dróg. Zwykle czas oczekiwania wynosi 2-3 tygodnie. Gdzie można sprawdzić, czy prawo jazdy jest już gotowe do odbioru? Ile kosztuje odbiór tego dokumentu?

W ciągu 3 dni od zdanego egzaminu na prawo jazdy WORD wyśle twoje dokumenty do właściwego dla miejsca zameldowania Wydziału Komunikacji i Dróg. Na odbiór prawa jazdy czeka się od ok. 1 tygodnia do nawet 1,5 miesiąca. Zwykle jednak dokument możesz odebrać po ok. 2-3 tygodniach.

Jaka opłata za odebranie prawa jazdy?

Opłaty za kurs i egzamin to nie wszystko, również za odebranie prawa jazdy trzeba zapłacić. Opłata wynosi 84,5 zł. Należy ją uiścić kilka dni przed odbiorem dokumentu albo w dniu jego odbioru. To kiedy trzeba zapłacić, zależy od danego Wydziału Komunikacji.

Jak sprawdzić, czy prawo jazdy jest gotowe do odbioru?

Na stronie https://www.kierowca.pwpw.pl/ możesz sprawdzić, czy twoje prawo jazdy jest już gotowe do odbioru. 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 30/12/2011

Zobacz też

Kim jest Mirosław P., zatrzymany prezes PZPS? Kim jest Mirosław P., zatrzymany prezes PZPS? Jego prezesura w Polskim Związku Piłki Siatkowej do niedawna kojarzyła się z pasmem sukcesów i coraz lepszymi wynikami polskich siatkarzy. Polskie kluby występowały w europejskiej elicie, wygraliśmy mistrzostwo Europy, mistrzostwo i wicemistrzostwo świata. Polska siatkówka chyba nigdy nie miała się tak dobrze. Mirosław P., bo o nim mowa, został zatrzymany przez CBA. Kim jest Brett Cooper — rywal Mameda Chalidowa podczas gali KSW 29? Kim jest Brett Cooper — rywal Mameda Chalidowa podczas gali KSW 29? Zamieszanie wokół walki wieczoru gali KSW 29 trwało długo — wiadomo było, że jej gwiazdą będzie Mamed Chalidow, najlepszy polski zawodnik MMA, jednak poszukiwania odpowiedniego rywala trwały długo. Ostatecznie po wycofaniu się z walki Tomasz Drwala (kontuzja) przeciwnikiem Mameda będzie Brett Cooper. Co warto o nim wiedzieć? Luka w systemie Windowsa - na co uważać? Luka w systemie Windowsa - na co uważać? Windows ujawnił poważną lukę w swoim systemie. Umożliwia ona hakerom dostęp do twojego komputera. Zainstaluj poprawkę jak najszybciej, by uniknąć ataku cyberprzestępcy! Watykan – nurtujące pytania. Nepotyzm, malwersacje i korupcja w Watykanie, czyli afera Vatileaks okiem reżysera Mathieu Verbouda Watykan – nurtujące pytania. Nepotyzm, malwersacje i korupcja w Watykanie, czyli afera Vatileaks okiem reżysera Mathieu Verbouda Afera Vatileaks wstrząsnęła światem. Na jaw wyszły nadużycia finansowe i personalne szerzące się w Watykanie, a wszystko zaczęło się w chwili, gdy w 2012 roku do prasy wyciekła poufna korespondencja między ojcem świętym a najwyższymi urzędnikami Stolicy Apostolskiej. Według wielu obserwatorów to właśnie ujawnione w wyniku Vatileaks nepotyzm, malwersacje i korupcja w Watykanie stały się przyczyną rezygnacji papieża Benedykta XVI.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!