Zbrodnie przeciwko naturze – nielegalny handel egzotycznymi zwierzętami domowymi

Policjanci, których łatwo skorumpować znajdą się pod każdą szerokością geograficzną. Również w Tajlandii, gdzie funkcjonariusze o słabych charakterach opłacani przez przemytników zwierząt. W turystycznych centrach tego kraju kwitnie wyjątkowo odrażający proceder – nielegalny handel egzotycznymi zwierzętami domowymi.Pattaya w Tajlandii to jeden z najsłynniejszych ośrodków wypoczynkowych w Azji. To położone dwie godziny drogi od Bangkoku miasto często określane jest jako „miasto grzechu". Miejscowość żyje z turystyki. Przez sam jej środek ciągnie się ulica barów go-go, pubów i klubów ze striptizem. Ale na arterii tej kupić można nie tylko seks. Kwitnie tu również handel egzotycznymi gatunkami zwierząt domowych. Ogromną popularnością cieszą się tu m.in. lori - niewielkie puszyste zwierzątka o wielkich oczach, przypominające małpki. Turyści chętnie kupują je podczas wakacji jako pamiątkę z egzotycznych krajów.

Międzynarodowa grupa agentów do walki z nielegalnym handlem zwierząt wyrusza na polowanie na dwóch znanych w środowisku dealerów, handlujących zagrożonymi egzotycznymi gatunkami zwierząt w Tajlandii oraz na przemytników, którzy przekazują zwierzęta. Swoją misję rozpoczynają w Pattayi, gdzie spróbują dokonać kontrolowanego zakupu oraz zarejestrować nielegalne działania na nagraniach ukrytą kamerą. Kolejnym przystankiem w ich akcji będzie Bangkok. Czy uda im się zebrać dowody na działalność przestępczą handlarzy zagrożonymi gatunkami zwierząt i ograniczyć ten nielegalny biznes?

Redakcja 27/11/2014

Zobacz też

Dlaczego warto nosić czterolistną koniczynkę? Dlaczego warto nosić czterolistną koniczynkę? Mogą być nimi najzwyklejsze rzeczy - kamienie, kwiaty, korzenie, minerały... Albo rzeczy sporządzone z myślą o tym, że mają służyć jako talizmany. Mają przekazywać pozytywną energię, dodawać mocy, chronić przed złem. Niektóre z nich zyskały sobie szczególną opinię, jak np. czterolistna koniczyna. Jachty motorowe (3) Regal 2550 Cuddy. Jakie wady i zalety ma amerykański jacht motorowy Regal 2550 Cuddy? Jachty motorowe (3) Regal 2550 Cuddy. Jakie wady i zalety ma amerykański jacht motorowy Regal 2550 Cuddy? Regal 2550 Cuddy to nowoczesny amerykański jacht motorowy do żeglugi dziennej dla lubiących nie za długie wędrówki i zabawę na wodzie w gronie rodziny i przyjaciół. Jakie wady i zalety ma amerykański jacht motorowy Regal 2550 Cuddy? Jachty motorowe (2) Skuter wodny Sea-Doo RXT-X 260. Jakie wady i zalety ma skuter wodny Sea-Doo RXT-X 260? Jachty motorowe (2) Skuter wodny Sea-Doo RXT-X 260. Jakie wady i zalety ma skuter wodny Sea-Doo RXT-X 260? Nowoczesny skuter wodny Sea-Doo RXT-X 260 to coś dla tych, którzy uwielbiają przypływ adrenaliny i sportowy styl życia. Coraz popularniejsze jazdy "wodnymi jednośladami" na polskich akwenach wymagają jednak poczucia odpowiedzialności, bo to potężne maszyny, a więc uważajmy - na siebie i na innych! Jakie wady i zalety ma skuter wodny Sea-Doo RXT-X 260? Jachty motorowe (1) Antares 8.80. Jakie wady i zalety ma Antares 8.80 - francuski jacht motorowy? Jachty motorowe (1) Antares 8.80. Jakie wady i zalety ma Antares 8.80 - francuski jacht motorowy? Antares 8.80 to typowy przedstawiciel jachtowej francuskiej szkoły konstruktorskiej dla najpopularniejszej w tym kraju klasy małych, niedrogich rodzinnych motorowych cruiserów, czyli jachtów do turystyki. Jakie wady i zalety ma Antares 8.80 - francuski jacht motorowy?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!