Zbrodnie przeciwko naturze – nielegalny handel egzotycznymi zwierzętami domowymi

Policjanci, których łatwo skorumpować znajdą się pod każdą szerokością geograficzną. Również w Tajlandii, gdzie funkcjonariusze o słabych charakterach opłacani przez przemytników zwierząt. W turystycznych centrach tego kraju kwitnie wyjątkowo odrażający proceder – nielegalny handel egzotycznymi zwierzętami domowymi.Pattaya w Tajlandii to jeden z najsłynniejszych ośrodków wypoczynkowych w Azji. To położone dwie godziny drogi od Bangkoku miasto często określane jest jako „miasto grzechu". Miejscowość żyje z turystyki. Przez sam jej środek ciągnie się ulica barów go-go, pubów i klubów ze striptizem. Ale na arterii tej kupić można nie tylko seks. Kwitnie tu również handel egzotycznymi gatunkami zwierząt domowych. Ogromną popularnością cieszą się tu m.in. lori - niewielkie puszyste zwierzątka o wielkich oczach, przypominające małpki. Turyści chętnie kupują je podczas wakacji jako pamiątkę z egzotycznych krajów.

Międzynarodowa grupa agentów do walki z nielegalnym handlem zwierząt wyrusza na polowanie na dwóch znanych w środowisku dealerów, handlujących zagrożonymi egzotycznymi gatunkami zwierząt w Tajlandii oraz na przemytników, którzy przekazują zwierzęta. Swoją misję rozpoczynają w Pattayi, gdzie spróbują dokonać kontrolowanego zakupu oraz zarejestrować nielegalne działania na nagraniach ukrytą kamerą. Kolejnym przystankiem w ich akcji będzie Bangkok. Czy uda im się zebrać dowody na działalność przestępczą handlarzy zagrożonymi gatunkami zwierząt i ograniczyć ten nielegalny biznes?

Redakcja 27/11/2014

Zobacz też

Wielkie konstrukcje III Rzeszy, odc. 1. Jak powstał Wał Atlantycki i przed czym miał chronić nazistów? Wielkie konstrukcje III Rzeszy, odc. 1. Jak powstał Wał Atlantycki i przed czym miał chronić nazistów? Wielkie konstrukcje III Rzeszy to sześcioodcinkowy dokument opowiadający o sekretach konstrukcji wojskowych wybudowanych przez nazistów. Na rozkaz Führera niemieccy inżynierowie projektowali nowoczesne machiny wojenne oraz potężne systemy umocnień, które do dziś stanowią ponure memento ambicji nazistów. W tym odcinku poznamy historię Wału Atlantyckiego. Idiota za granicą, odc. 6 Brazylia. Pilkington zwiedza Rio de Janeiro i próbuje być bardziej towarzyski Idiota za granicą, odc. 6 Brazylia. Pilkington zwiedza Rio de Janeiro i próbuje być bardziej towarzyski W 6 odcinku programu Idiota za granicą Ricky Gervais i Stephen Merchant wysyłają niechętnego podróżnika, Karla Pilkingtona w podróż do Brazylii, aby zobaczył słynnego Chrystusa Odkupiciela. Ale zanim Pilkington się tam dostanie, bierze udział w karnawale w Rio, poznaje tamtejszych gejów oraz kulturę brazylijskiego plażowania, gdy nieświadomie trafia na plaży nudystów... Aplikacje jako asystenci modlitwy Aplikacje jako asystenci modlitwy W dobie nowoczesnych mediów różaniec, nowenna pompejańska, czy koronka do Miłosierdzia Bożego to proste lub rozbudowane aplikacje do wspólnego odmawiania tych popularnych modlitw przez internet. Dzięki aplikacjom nie pomylimy się w odliczaniu paciorków a ona sama spełnia funkcję asystenta modlitwy. Rozbieracze – biznes w garażu, odc. 2.: Japońskie wyścigówki. Czy z japończyków da się „wyciągnąć” pieniądze? Rozbieracze – biznes w garażu, odc. 2.: Japońskie wyścigówki. Czy z japończyków da się „wyciągnąć” pieniądze? W tym odcinku serialu Rozbieracze – biznes w garażu dwie drużyny jak zwykle konkurują w znajdowaniu ciekawych okazji wśród złomowanych aut oraz w wyjmowaniu z nich cennych części i spieniężaniu ich. Tym razem rozbieracze zabrali się za japońskie wyścigówki – Mitsubishi Evo i Subaru Imprezza.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!