Zbrodnie przeciwko naturze – handel zwierzętami pod ochroną. Jak działają grupy zajmujące się walką z tym procederem?

Na tajlandzkiej prowincji przestępczość jest wszędzie. Na ogromną skalę szerzy się też handel zwierzętami pod ochroną. Jak działają grupy zajmujące się walką z nielegalnym handlem zwierzętami? Czy udaje im się namierzyć handlarzy i ich bossów i doprowadzić ich przed sąd?Tu obowiązuje prawo dżungli. Handlarze rywalizują między sobą, a jeśli ma się szczęście, zwierzęta można kupić z dużą zniżką. Kiedy przestępcy wpadają w pułapkę, pierwszymi ofiarami najczęściej stają się zwierzęta. Sprzedający porzucają je albo topią, żeby pozbyć się towaru. Handlować można niezliczonymi gatunkami zwierząt. Niedźwiedziami, których łapy cieszą się wielkim powodzeniem, tygrysami dla ich skór, kobrami, żółwiami czy pangolinami – niewielkimi zwierzętami, których łuski wykorzystywane są w tradycyjnej medycynie chińskiej.

W najnowszym odcinku programu „Zbrodnie przeciwko naturze" przyłączymy się do grupy, która na granicy między Kambodżą a Tajlandią walczy z nielegalnym handlem zwierzętami. Jednym z jej najważniejszych zadań jest rejestrowaniu przestępstw na taśmie, tak, by nagrane materiały mogły stać się później dowodem w śledztwie. W programie zobaczymy nagrania z ukrytej kamery i przekonamy się, jak bezwzględni potrafią być handlarze zwierzętami.

Redakcja 20/11/2014

Zobacz też

SAMOCHÓD SŁUŻBOWY. Korzystasz z auta firmowego? Sprawdź, czego nie lubią pracodawcy SAMOCHÓD SŁUŻBOWY. Korzystasz z auta firmowego? Sprawdź, czego nie lubią pracodawcy Najlepsze auto na świecie? Oczywiście, auto służbowe. W tym krótkim dowcipie jest trochę prawdy, bolesnej zresztą dla pracodawców. Użytkownicy służbówek wiedzą doskonale, że w przypadku tych aut mogą wiele, a właściwe nie muszą nic. Zwłaszcza jeśli chodzi o nakłady finansowe. Czy rzeczywiście? Jakie korzyści wynikają z leasingu auta? Czy warto wziąć samochód w leasing? Jakie korzyści wynikają z leasingu auta? Czy warto wziąć samochód w leasing? Właściciele firm, by móc prowadzić swoją działalność muszą się przemieszczać. Najlepiej samochodem. Ale nie wszystkich stać na zakup auta za gotówkę, niektórzy kredytu boją się bardziej niż ospy. Co wtedy? Można skorzystać z oferty firm leasingowych. To rodzaj wypożyczalni samochodów. Mniej kłopotliwy od kupna na kredyt, ale czy lepszy? Mówimy, czym się różni korzystanie z samochodu w leasingu od kupna go na kredyt. Samochód służbowy: kiedy przez utratę prawa jazdy możesz stracić pracę? Samochód służbowy: kiedy przez utratę prawa jazdy możesz stracić pracę? Kiedy auto jest naszym podstawowym narzędziem pracy, jak np. w przypadku przedstawiciela handlowego, kuriera, kierowcy czy dostawcy, musimy szczególnie mieć się na baczności i przestrzegać przepisów drogowych. Utrata prawa jazdy za przewinienia drogowe może się dla nas skończyc zwolnieniem z pracy - i to nawet dyscyplinarnym! OPONY ZIMOWE. Dlaczego zimą należy zmienić opony na zimowe? OPONY ZIMOWE. Dlaczego zimą należy zmienić opony na zimowe? Opony zimowe są niezbędne nie tylko na zaśnieżone i śliskie nawierzchnie. Po prostu inne opony w temperaturach poniżej 7ºC tracą swoje właściwości jezdne. Z tego względu w trosce o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników drogi zmień opony na zimowe.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!