Terror w Bombaju. Czy zamachowi można było zapobiec? WIDEO

W serii 10 zamachów terrorystycznych w Bombaju w ostatnich dniach listopada 2008 roku zginęło 166 osób, a niemal 300 zostało rannych. Jak doszło do tej tragedii? Czy można jej było zapobiec?

Terror w Bombaju

Terror w Bombaju
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:47:44

Zamach w Bombaju, który miał miejsce w 2008 roku, kosztował życie 166 niewinnych osób. Zaatakowanych zostało wówczas kilka najważniejszych obiektów w stolicy Indii. Podczas trwającego aż trzy dni zamachu terrorystycznego w Bombaju zaatakowane zostały duże i znane na całym świecie obiekty - luksusowe hotele Trident Oberoi oraz Taj Mahal Palace, ośrodek religijny Nariman House, lubiany przez turystów bar Cafe Leopold i jedna z najbardziej zatłoczonych stacji kolejowych świata CST. W chwili ataku znajdowali się w nich zarówno Hindusi, jak i turyści, którzy przybyli tu z różnych stron świata.

Autorzy filmu dokumentalnego podejmują próbę zrekonstruowania wydarzeń, które miały miejsce zarówno w dniu zamachu, jak i w okresie poprzedzającym tragiczne wydarzenia. Próbują też odpowiedzieć na pytanie, czy można było zapobiec tragedii. Czy winą należy obarczyć niesprawnie działające procedury bezpieczeństwa? A może ludzką opieszałość i zaniedbania? Dlaczego służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w stolicy Indii nie zdołały zapobiec masakrze? Jakie popełniono błędy i czy ludzie, którzy dopuścili się zaniedbań, zostali ukarani?

 

Redakcja 09/02/2017

Zobacz też

Czy warto brać KREDYT GOTÓWKOWY? Przegląd promocyjnych ofert pożyczek i kredytów na święta Czy warto brać KREDYT GOTÓWKOWY? Przegląd promocyjnych ofert pożyczek i kredytów na święta Pewnie wiele osób czytających ten artykuł na samą tylko myśl o świątecznych wydatkach dostaje białej gorączki. Wszechobecna mania zakupowa oraz specjalne oferty, promocje i wyprzedaże dotarły znowu do banków. Sprawdź najatrakcyjniejsze propozycje specjalnych ofert pożyczek i kredytów gotówkowych na święta. Co tak naprawdę kryje się pod tą niezliczoną liczbą promocyjnych propozycji udostępnianych przez banki? ROBERT TYSZKIEWICZ, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Białegostoku. Zobacz SYLWETKĘ posła ROBERT TYSZKIEWICZ, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Białegostoku. Zobacz SYLWETKĘ posła Robert Tyszkiewicz, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 24 (OKW Białystok). Działacz opozycyjny, dziennikarz oraz polityk zaangażowany w działania na rzecz Polaków na Białorusi. ALEKSANDRA TRYBUŚ, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Cieszyna. Zobacz SYLWETKĘ posła ALEKSANDRA TRYBUŚ, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Cieszyna. Zobacz SYLWETKĘ posła Aleksandra Trybuś, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 27 (OKW Bielsko-Biała). Nauczycielka geografii, aktywistka i członek Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych oraz Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Co wiesz o kolędach? Z jakich czasów pochodzą najstarsze polskie kolędy? Co wiesz o kolędach? Z jakich czasów pochodzą najstarsze polskie kolędy? Pierwsze polskie kolędy powstawały już w XIII wieku. Najstarsza znana dziś zapisana polska kolęda to „Zdrów bądź, Królu Anielski”, która pochodzi z 1424 roku. Z jakiej epoki pochodzą polskie kolędy? Kiedy powstawały? Dowiedz się wszystkiego na temat polskich kolęd.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!