Zagrożenia internetu – włamania na konta bankowe, kradzież danych, szpiegostwo przemysłowe to dziś codzienność

Ofiary internetu? Są wśród nas. Poznajcie historie ludzi, którzy mieli pecha i padli ofiarą cybernetycznych przestępców. Włamania na konta bankowe, instalowanie niepożądanego oprogramowania, kradzież danych zdarzają się dziś coraz częściej.


Pewnego dnia Nicoletta Beins, szesnastoletnia uczennica, dostała maila ze zdjęciem. Otworzyła załącznik, ale nic nie zobaczyła. Szybko zapomniała o przesyłce. Jak się później okazało, w chwili, gdy klikała na zdjęcie, na jej komputerze zostało zainstalowane oprogramowanie, automatycznie uruchamiające wbudowaną w jej komputer kamerkę. Odtąd kamera działała odtąd non stop, gdy tylko komputer połączony był z internetem, rejestrując wszystko, co działo się w pokoju dziewczyny. Gdy włamywacz został zatrzymany, okazało się, że na swoim komputerze miał około 80 tego rodzaju kont...

Do komputera Vivienne Ahlemeyer, lat 17, włamał się złodziej, który przesyłając dziewczynie wirusa uzyskał dostęp do wszystkich danych zapisanych na dysku jej komputera. Pewnego ucznia, podejrzanego o sprzedaż narkotyków dzień i noc śledziła kamera internetowa. Po pewnym czasie okazało się, że rozdawał rówieśnikom cukierki...

Ale drobni cybernetyczni przestępcy to tylko czubek góry lodowej. Na całym świecie szerzy się o wiele poważniejsza cybernetyczna przestępczość. Zagrożone są miliony internetowych kont bankowych, dane gromadzone przez firmy, a także informacje objęte tajemnicą państwową.

Aby zgłębić temat skali przestępczości cyfrowej, ekipa programu „Zagrożenia internetu" złoży wizytę na kongresie informatycznym w San Francisco. Uczestnicy obrad dyskutują na nim m.in. o bezpieczeństwie państw, kont bankowych i cybernetycznym szpiegostwie przemysłowym. Eksperci zaproszeni do programu opowiedzą o tym, jak działają przestępcy internetowi i jak przed ich działaniami bronią się banki, firmy i państwa. Zobaczymy także, jak wygląda stanowisko pracy przestępcy internetowego. Współpracuje on zazwyczaj z dilerami danych, a mając dostęp do baz oraz specjalną drukarkę, może drukować nieograniczoną liczbę kart kredytowych dziennie.

Redakcja 14/12/2014

Zobacz też

Dzień Puszystych. Czy wiesz, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Puszystych? Dzień Puszystych. Czy wiesz, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Puszystych? Dzień Puszystych to jedyny dzień w roku, kiedy osoby z mniejszą lub większą nadwagą bez wyrzutów sumienia mogą sięgnąć po puszystego pączka czy ulubiony kawałek ciasta. Dzień Puszystych to także okazja, by zastanowić się nad tym, co jest lepsze - puszystość czy anorektyczna chudość? Czy bycie puszystym wyklucza osiągnięcie sukcesu?     ŚLUB I WESELE. Ekstrawagancki kapelusz czy tradycyjny welon? A może jedno i drugie? ŚLUB I WESELE. Ekstrawagancki kapelusz czy tradycyjny welon? A może jedno i drugie? Niejedna panna młoda marzy o pójściu do ślubu w romantycznym kapeluszu z dużym rondem, lub w mały toczku, ozdobionym kwiatami. Jednak jak powszechnie wiadomo marzenia panny młodej rozmijają się z marzeniami mamy panny młodej, która będzie nalegać na tradycyjny welon. Jak połączyć kapelusz i welon? Brak orgazmu. KIEDY jest to poważny problem? Brak orgazmu. KIEDY jest to poważny problem? Brak orgazmu podczas stosunku jest zawsze poważnym problemem dla obojga partnerów. Jeśli brak satysfakcji seksualnej ma swoje korzenie w naszej psychice, nie jest łatwo mu zaradzić. Czasem jednak przyczyny braku orgazmu są czysto fizjologiczne. Jak ustalić przyczyny braku orgazmu, jak zaradzić tej dolegliwości? Jak rozbudzić ENERGIĘ SEKSUALNĄ miłosną JOGĄ? Jak rozbudzić ENERGIĘ SEKSUALNĄ miłosną JOGĄ? Joga Kundalini pomoże wam uwolnić energię seksualną, która spoczywa w czakramie znajdując się u podstaw kręgosłupa. Dzięki wspólnej medytacji przygotujecie swoje ciała i umysły do miłosnego zespolenia i zwiększycie swój seksualny potencjał. Oto prosty trening seksualnej jogi.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!