Zagrożenia internetu – włamania na konta bankowe, kradzież danych, szpiegostwo przemysłowe to dziś codzienność

Ofiary internetu? Są wśród nas. Poznajcie historie ludzi, którzy mieli pecha i padli ofiarą cybernetycznych przestępców. Włamania na konta bankowe, instalowanie niepożądanego oprogramowania, kradzież danych zdarzają się dziś coraz częściej.


Pewnego dnia Nicoletta Beins, szesnastoletnia uczennica, dostała maila ze zdjęciem. Otworzyła załącznik, ale nic nie zobaczyła. Szybko zapomniała o przesyłce. Jak się później okazało, w chwili, gdy klikała na zdjęcie, na jej komputerze zostało zainstalowane oprogramowanie, automatycznie uruchamiające wbudowaną w jej komputer kamerkę. Odtąd kamera działała odtąd non stop, gdy tylko komputer połączony był z internetem, rejestrując wszystko, co działo się w pokoju dziewczyny. Gdy włamywacz został zatrzymany, okazało się, że na swoim komputerze miał około 80 tego rodzaju kont...

Do komputera Vivienne Ahlemeyer, lat 17, włamał się złodziej, który przesyłając dziewczynie wirusa uzyskał dostęp do wszystkich danych zapisanych na dysku jej komputera. Pewnego ucznia, podejrzanego o sprzedaż narkotyków dzień i noc śledziła kamera internetowa. Po pewnym czasie okazało się, że rozdawał rówieśnikom cukierki...

Ale drobni cybernetyczni przestępcy to tylko czubek góry lodowej. Na całym świecie szerzy się o wiele poważniejsza cybernetyczna przestępczość. Zagrożone są miliony internetowych kont bankowych, dane gromadzone przez firmy, a także informacje objęte tajemnicą państwową.

Aby zgłębić temat skali przestępczości cyfrowej, ekipa programu „Zagrożenia internetu" złoży wizytę na kongresie informatycznym w San Francisco. Uczestnicy obrad dyskutują na nim m.in. o bezpieczeństwie państw, kont bankowych i cybernetycznym szpiegostwie przemysłowym. Eksperci zaproszeni do programu opowiedzą o tym, jak działają przestępcy internetowi i jak przed ich działaniami bronią się banki, firmy i państwa. Zobaczymy także, jak wygląda stanowisko pracy przestępcy internetowego. Współpracuje on zazwyczaj z dilerami danych, a mając dostęp do baz oraz specjalną drukarkę, może drukować nieograniczoną liczbę kart kredytowych dziennie.

Redakcja 14/12/2014

Zobacz też

Rycerze Jana Pawła II - kim są? Jak rycerze Jana Pawła II szykują się do walki z diabłem? Rycerze Jana Pawła II - kim są? Jak rycerze Jana Pawła II szykują się do walki z diabłem? Najlepszym zbieraniem amunicji do walki z diabłem to regularne chodzenie na Msze Święte i Adoracje Najświętszego Sakramentu. Szczególnej uwadze poleca się modlitwę codzienną za wstawiennictwem Jana Pawła II, modlitwę różańcową, a także Anioł Pański, Koronkę do Miłosierdzia Bożego i rachunek sumienia JAK KORZYSTAĆ Z KARTY KREDYTOWEJ? Czy wiesz jak rozsądnie używać karty kredytowej? JAK KORZYSTAĆ Z KARTY KREDYTOWEJ? Czy wiesz jak rozsądnie używać karty kredytowej? Karta kredytowa z wyglądu niczym się nie różni od tradycyjnej karty płatniczej, ale w przeciwieństwie do niej  stwarza o wiele więcej możliwości. Trzeba jednak wiedzieć, jak z niej korzystać, by stała się źródłem dodatkowych zysków. Jak rozsądnie korzystać z karty kredytowej? JAK OBLICZANA JEST ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA? W jaki sposób bank ocenia zdolność kredytową? JAK OBLICZANA JEST ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA? W jaki sposób bank ocenia zdolność kredytową? Zanim kredyt stanie się na dobre częścią naszego życia, warto dokładnie poznać związane z nim procedury, które mogą się wydać zawiłe. Na początek warto sprawdzić, w jaki sposób bank wyliczy naszą zdolność kredytową. Jak banki obliczają naszą zdolność kredytową i co to jest Rekomendacja S? KREDYT HIPOTECZNY - JAKICH DOKUMENTÓW POTRZEBUJEMY? Jakie dokumenty dołączyć do wniosku o uzyskanie kredytu? KREDYT HIPOTECZNY - JAKICH DOKUMENTÓW POTRZEBUJEMY? Jakie dokumenty dołączyć do wniosku o uzyskanie kredytu? Kredyt hipoteczny to z jednej strony szansa na zrealizowanie marzeń o domu czy mieszkaniu, z drugiej jednak – zobowiązanie, z którym będziemy się zmagać od kilku do kilkudziesięciu lat. Warto się zatem odpowiednio do niego przygotować, zawczasu przygotowując niezbędne dokumenty. Jakie dokumenty są niezbędne przy ubieganiu się o kredyt?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!