Zaginiona flota Kolumba. Czy miasto założone przez najsłynniejszego podróżnika świata było dotknięte klątwą?

W 1494 roku Krzysztof Kolumb, najsłynniejszy podróżnik swoich czasów, powraca do Nowego Świata. Swoją nową misję rozpoczyna od wybudowania na nowo odkrytym lądzie pierwszego miasta. Jednak w ciągu kilku lat miasto Kolumba spotyka zagłada.Kolumb wrócił na nowo odkryty ląd wraz z grupą 1500 osadników - mężczyzn z różnych warstw społecznych o różnych umiejętnościach – i z większą liczbą statków. Zabrał także ze sobą trzodę chlewną, konie, bydło i inne zwierzęta oraz narzędzia i sprzęt. Jego misją było stworzenie pierwszej europejskiej kolonii i poszukiwanie metali szlachetnych – złota i srebra.

Na lokalizację kolonii Kolumb wybrał północny brzeg Haiti, na terenie obecnej Republiki Dominikany. Miasto, które zamierzał wybudować nazwał La Isabela – od imienia królowej. Jednak miejscowość, którą stworzył, czekała rychła zagłada. W ciągu 4 następnych lat umiera jedna piąta jego mieszkańców a co najmniej sześć statków znika. W programie „Zaginiona flota Kolumba" dwa zespoły archeologów, pracujące na lądzie i w wodzie, próbują znaleźć dowody, dzięki którym poznamy przyczyny upadku kolonii.

Redakcja 30/03/2016

Zobacz też

Znaczenie imion. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na T? Znaczenie imion. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na T? Są raczej (z nielicznymi wyjątkami) spokojni, zawsze – uczciwi i uczynni, a wobec kobiet rycerscy, co czyni ich często ich ofiarami. Praktyczni, wolą to co namacalne, łatwo zrozumiałe – często są tradycjonalistami. Mili chłopcy. Znaczenie imion - jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na S Znaczenie imion - jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na S Mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę S, bywają uczuciowi, choć trzymają to raczej dla siebie. Raczej nie obsypują kobiety kwiatami, nie grają na gitarze pod jej oknem, za to stanowią opokę gwarantującą stabilne, bezpieczne życie. Trzeba nieźle się nagimnastykować, żeby wydobyć z nich wyznanie. Znaczenie imion - jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na R? Znaczenie imion - jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na R? Nie ma wątpliwości – to faceci z jajami. Nie ma wśród nich żadnej mamałygi, żadnego nieśmiałka czy innego ciapciaka. Na pewno za to spotkacie tu mężczyzn odważnych aż do brawury, wysportowanych, władczych, rozmiłowanych w luksusie i atrakcyjnych dla dam, choć często wybuchowych, złośliwych, nieznośn ZNACZENIE IMION jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na P. Co znaczą imiona: Pankracy, Patryk, Paweł, Piotr, Przemysław? ZNACZENIE IMION jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na P. Co znaczą imiona: Pankracy, Patryk, Paweł, Piotr, Przemysław? Mężczyźni których imiona zaczynają się na literę P - kochają towarzystwo pań, ba – są oddani kobietom - ale przydzielają im rolę dekoracyjną – zdecydowanie bardziej szanują mężczyzn i to z nimi spędzają czas, oddając się tradycyjnym rozrywkom: polowaniom, meczom piłki nożnej, rybom. Nastawieni patriotycznie chętnie biorą udział w rozmaitych obchodach.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!