Zabawy ANDRZEJKOWE dla dzieci. Poznaj najprostsze WRÓŻBY andrzejkowe

Zorganizowanie dziecku czasu w andrzejkowy wieczór nie jest rzeczą bardzo skomplikowaną. Wystarczy, że najbardziej popularnym wróżbom andrzejkowym nadamy inny kontekst. Pozostałe zabawy też nie muszą być bardzo wymagające. Zobacz, jak można wróżyć na podstawie... dziecięcych butów. ANDRZEJKOWE WRÓŻBY I ZABAWY DLA DZIECI

Jeżeli myślisz, że zorganizowanie zabaw dla dzieci jest bardzo pracochłonne i wymaga przygotowania wielu różnych przedmiotów, to jesteś w błędzie. Wbrew pozorom istnieje bardzo dużo zabaw andrzejkowych dla dzieci, które nie wymagają od ciebie ogromnych nakładów pracy i czasu. Andrzejkowe zabawy dla dzieci w zasadzie nie różnią się zbytnio od tych, które proponujemy dorosłym. Każdą andrzejkową wróżbę można również przerobić na wersję dla dzieci.

>> Jakie są zabawy andrzejkowe? ZABAWY ANDRZEJKOWE KROK PO KROKU

>> Andrzejki. Poznaj nietypowe zabawy andrzejkowe!

Wróżba z butów - wersja dla najmłodszych

Najpopularniejszą andrzejkową wróżbą, w którą mogą bawić się zarówno dzieci, jak i dorośli jest wróżba z butów. Polega ona na tym, że właściciele obuwia zdejmują po prawym bucie i ustawiają je kolejno, tak żeby "pociąg z butów" kierował się w stronę drzwi. Dorosły, którego but jako pierwszy przekroczy próg weźmie ślub wcześniej niż pozostali uczestnicy. Wersją dla dzieci może być taka: czyj but pierwszy przekroczy próg, tego pierwszego odwiedzi Święty Mikołaj.

Zabawy andrzejkowe ze sznurówką

  • Czyja sznurówka jest najdłuższa. Do pudełeczka, koszyka lub reklamówki wrzucamy, uprzednio wyciągnięte z dziecięcych butów, sznurówki. Każde z dzieci wyciąga po jednej sznurówce, a następnie porównujemy ich długość. Ten maluch, który wyciągnie najdłuższy sznurek, urośnie największy. Musisz jednak pamiętać, żeby wśród sznurówek nie znalazła się jedna bardzo króciutka, żeby nie zrobić któremuś z dzieci przykrości.
  • Najdalszy rzut sznurówką. Zabawa ta polega oczywiście na najdalszym rzucie sznurówką. Aby jednak wszystko przebiegało sprawiedliwie, należy ustawić maluchy w szeregu na linii startowej, z której będą musieli wykonać swoje rzuty. Ten, kto rzucił najdalej, również w życiu zajdzie najdalej - będzie sławny i bogaty.
  • Sznurówkowe literki. Każde dziecko musi rzucić swoją sznurówką za siebie, przez lewe ramię. Jeżeli sznurówka ułoży się w kształt, podobny do konkretnej litery alfabetu, wówczas będzie ona pierwszą literę imienia najlepszego przyjaciela. Jeżeli znak na podłodze nie przypomina litery, można wówczas powtórzyć rzut.
Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/11/2011

Zobacz też

W jakiej sytuacji należy zrobić rektyfikację horoskopu? Jak ustalić godzinę swojego urodzenia? W jakiej sytuacji należy zrobić rektyfikację horoskopu? Jak ustalić godzinę swojego urodzenia? W celu poznania tajników swojego losu należy zacząć od ustalenia czasu urodzin. Choćby przybliżonego. Jeśli nikt nie spojrzał na zegarek w momencie twojego przyjścia na świat, udaj się do zawodowego astrologa. Po co? Po to, by twój horoskop był prawdziwy... Jakie informacje zbiera o nas BIK? Czy wiesz, że zanim weźmiesz kredyt zostaniesz sprawdzony? Jakie informacje zbiera o nas BIK? Czy wiesz, że zanim weźmiesz kredyt zostaniesz sprawdzony? Zanim bank przyzna jakikolwiek, nawet niezbyt wysoki kredyt, sprawdzi swojego przyszłego klienta, czy przypadkiem nie ma lub może kiedyś miał, kłopotów ze spłatą kredytów. W prześwietlaniu klientów pomaga bankowi BIK - Biuro Informacji Kredytowej, które gromadzi o nas informacje. Co to jest STARTUP? Jak zarobić w internecie? Co to jest STARTUP? Jak zarobić w internecie? Milionerzy przed 30-tką doskonale wiedzą, jak zrobić biznes w dzisiejszym świecie. Założyciele takich serwisów jak Google, Facebook czy YouTube tylko dają ideę, a reszta leży w rękach internautów i rzeszy specjalistów. Coraz częściej takie biznesy rozwijają się też w Polsce. SZEŚCIOLATEK W SZKOLE CZY PRZEDSZKOLU? 5 powodów, dla których warto posłać dziecko w wieku 6 lat do szkoły? SZEŚCIOLATEK W SZKOLE CZY PRZEDSZKOLU? 5 powodów, dla których warto posłać dziecko w wieku 6 lat do szkoły? Według nowego prawa obowiązek posłania 6-letniego dziecka do szkoły (bez możliwości pozostawienia w przedszkolu) zostanie wprowadzony we wrześniu 2014 roku. Obecnie rodzice mogą sami dokonać wyboru, czy ich 6-letnie dziecko ma zacząć edukację w szkole, czy też może jeszcze uczęszczać do przedszkola.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!