Za kulisami. Tokijska mafia. Yakuza, czyli przestępczość zorganizowana w Japonii

O tokijskiej Yakuzie słyszeli wszyscy. Jednak niewiele osób, nawet w samym Tokio, wie, jakimi dokładnie zasadami rządzi się ta organizacja, jak do niej trafić i kto do niej należy. Przestępczość zorganizowana w Japonii ma długą historię. Przez wielu Japończyków yakuza uznawana jest za część japońskiej tradycji i uważana za nieśmiertelną.
Według Księgi rekordów Guinnessa yakuza jest największą organizacją przestępczości zorganizowanej na świecie. Twórcy filmu o tokijskiej mafii postanowili przyjrzeć się z bliska tej potężnej organizacji przestępczej. Dzięki swojemu dziennikarskiemu uporowi i pasji w tropieniu tajemnic dotarli do wpływowych mafijnych bossów i nakłonili ich do zwierzeń. Oprócz mafijnych decydentów w programie pojawi się także wyjątkowa postać – Shoko Tendo – kobieta, której udało się opuścić szeregi Yakuzy, choć, jak twierdzą niektórzy, jest to niemożliwe.

W filmie nie zabraknie także przedstawicieli drugiej strony - służb, które dzień po dniu rozpracowują Yakuzę, rozbijają jej struktury i odkrywają sekrety. Łatwo sobie wyobrazić, jak trudne to zadanie, zważywszy na to, jak potężna i wpływową organizacją jest Yakuza. Kto jest górą w tej walce? Czy japońskim służbom uda się pewnego dnia rozbić i ostatecznie unicestwić największy gang zorganizowanej przestępczości na świecie?

Redakcja 24/10/2014

Zobacz też

ŚLUB MUZUŁMAŃSKI. Jak przebiega ceremonia ślubna muzułmanów? Jak wygląda ślub muzułmański? ŚLUB MUZUŁMAŃSKI. Jak przebiega ceremonia ślubna muzułmanów? Jak wygląda ślub muzułmański? Ślub muzułmański nie wynika z miłości. Mężczyzna może zobaczyć przyszłą żonę przed ślubem, ani przez chwilę nie może z nią jednak przebywać sam na sam. Sunna, zbiór przypowieści o prawdach głoszonych przez proroka Mahometa, mówi wprawdzie, że kobiety nie można wydać za mąż bez jej zgody, ale w praktyce za zgodę uważa się milczenie. Jak wygląda ślub muzułmański? ŚLUB BUDDYSTÓW. Jak przebiega buddyjski ślub? Jak wygląda ceremonia ślubna buddystów? ŚLUB BUDDYSTÓW. Jak przebiega buddyjski ślub? Jak wygląda ceremonia ślubna buddystów? Ślub buddystów to piękna uroczystość pod gołym niebem. W buddyzmie bycie parą nie wiąże się z moralnym nakazem zawarcia małżeństwa. Budda stał na stanowisku, że zawarcie lub nie zawarcie związku małżeńskiego, jeśli para ma pozostać sobie wierna, musi być sprawą całkowicie dobrowolną. Jak przebiega buddyjski ślub? Jak wygląda ceremonia ślubna buddystów? Jak wstrzymać egzekucję komorniczą? Umorzenie postępowania komorniczego [PORADNIK] Jak wstrzymać egzekucję komorniczą? Umorzenie postępowania komorniczego [PORADNIK] Egzekucja komornicza nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń życiowych. Ale postępowanie egzekucyjne można umorzyć lub zawiesić. W jakich sytuacjach jest możliwe umorzenie bądź zawieszenie postępowania egzekucyjnego? Jak bronić się przed komornikiem? Czy ustna umowa pożyczki jest ważna? Czy ustna umowa pożyczki jest ważna? Gdy pożyczasz pieniądze komuś z rodziny, przyjaciołom lub znajomym, najczęściej nie żądasz potwierdzenia pożyczki na piśmie. Zwykle jest to tylko umowa ustna. Czy taka umowa będzie ważna i czy w razie sporu uda ci się odzyskać dług?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!