Za kulisami. Tokijska mafia. Yakuza, czyli przestępczość zorganizowana w Japonii

O tokijskiej Yakuzie słyszeli wszyscy. Jednak niewiele osób, nawet w samym Tokio, wie, jakimi dokładnie zasadami rządzi się ta organizacja, jak do niej trafić i kto do niej należy. Przestępczość zorganizowana w Japonii ma długą historię. Przez wielu Japończyków yakuza uznawana jest za część japońskiej tradycji i uważana za nieśmiertelną.
Według Księgi rekordów Guinnessa yakuza jest największą organizacją przestępczości zorganizowanej na świecie. Twórcy filmu o tokijskiej mafii postanowili przyjrzeć się z bliska tej potężnej organizacji przestępczej. Dzięki swojemu dziennikarskiemu uporowi i pasji w tropieniu tajemnic dotarli do wpływowych mafijnych bossów i nakłonili ich do zwierzeń. Oprócz mafijnych decydentów w programie pojawi się także wyjątkowa postać – Shoko Tendo – kobieta, której udało się opuścić szeregi Yakuzy, choć, jak twierdzą niektórzy, jest to niemożliwe.

W filmie nie zabraknie także przedstawicieli drugiej strony - służb, które dzień po dniu rozpracowują Yakuzę, rozbijają jej struktury i odkrywają sekrety. Łatwo sobie wyobrazić, jak trudne to zadanie, zważywszy na to, jak potężna i wpływową organizacją jest Yakuza. Kto jest górą w tej walce? Czy japońskim służbom uda się pewnego dnia rozbić i ostatecznie unicestwić największy gang zorganizowanej przestępczości na świecie?

Redakcja 24/10/2014

Zobacz też

Jak działa KANTOR INTERNETOWY? Jak wymienić pieniądze za pośrednictwem internetu? Jak działa KANTOR INTERNETOWY? Jak wymienić pieniądze za pośrednictwem internetu? Kantor internetowy umożliwia nam wymianę walut online, bez potrzeby wychodzenia z domu. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i opłacalne pod względem ekonomicznym - kantory internetowe sprzedają walutę dużo taniej, niż np. banki. To oszczędność rzędu 30-50 zł na 1000 zł waluty zakupionej w sieci.  Jak obliczyć dni urlopu? Ile urlopu ci przysługuje? Jak obliczyć dni urlopu? Ile urlopu ci przysługuje? Urlop wypoczynkowy to prawo przysługujące każdemu pracownikowi. Jego wymiar zależy od rodzaju umowy i stażu pracy. Sprawdź, ile przysługuje ci dni urlopu wypoczynkowego. Jak długo Polacy będą musieli pracować po reformie emerytalnej? SPRAWDŹ wiek emerytalny mężczyzn, którzy urodzili się między styczniem 1948 a październikiem 1953 r. Jak długo Polacy będą musieli pracować po reformie emerytalnej? SPRAWDŹ wiek emerytalny mężczyzn, którzy urodzili się między styczniem 1948 a październikiem 1953 r. Różny wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn. Jeśli proponowane przez premiera przepisy wejdą w życie, to mężczyźni wiek emerytalny będą osiągali dwa lata później niż obecnie. Jak długo Polki będą musiały pracować po reformie emerytalnej? SPRAWDŹ wiek emerytalny kobiet, które urodziły się między styczniem 1953 a październikiem 1973 r. Jak długo Polki będą musiały pracować po reformie emerytalnej? SPRAWDŹ wiek emerytalny kobiet, które urodziły się między styczniem 1953 a październikiem 1973 r. Według obowiązującego prawa kobiety osiągają wiek emerytalny po ukończeniu 60 lat. A kiedy kobiety będą przechodziły na emeryturę po reformie emerytalnej szykowanej przez rząd Donalda Tuska? Projekt zmian zakłada, że kobiety, które urodziły się w październiku 1973 r. lub później, będą musiały pracować 67 lat. Kiedy na emeryturę przejdą Polki, które urodziły się wcześniej? SPRAWDŹ nowy wiek emerytalny kobiet urodzonych między 1953 a 1973 r.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!