Za kulisami. Tokijska mafia. Yakuza, czyli przestępczość zorganizowana w Japonii

O tokijskiej Yakuzie słyszeli wszyscy. Jednak niewiele osób, nawet w samym Tokio, wie, jakimi dokładnie zasadami rządzi się ta organizacja, jak do niej trafić i kto do niej należy. Przestępczość zorganizowana w Japonii ma długą historię. Przez wielu Japończyków yakuza uznawana jest za część japońskiej tradycji i uważana za nieśmiertelną.
Według Księgi rekordów Guinnessa yakuza jest największą organizacją przestępczości zorganizowanej na świecie. Twórcy filmu o tokijskiej mafii postanowili przyjrzeć się z bliska tej potężnej organizacji przestępczej. Dzięki swojemu dziennikarskiemu uporowi i pasji w tropieniu tajemnic dotarli do wpływowych mafijnych bossów i nakłonili ich do zwierzeń. Oprócz mafijnych decydentów w programie pojawi się także wyjątkowa postać – Shoko Tendo – kobieta, której udało się opuścić szeregi Yakuzy, choć, jak twierdzą niektórzy, jest to niemożliwe.

W filmie nie zabraknie także przedstawicieli drugiej strony - służb, które dzień po dniu rozpracowują Yakuzę, rozbijają jej struktury i odkrywają sekrety. Łatwo sobie wyobrazić, jak trudne to zadanie, zważywszy na to, jak potężna i wpływową organizacją jest Yakuza. Kto jest górą w tej walce? Czy japońskim służbom uda się pewnego dnia rozbić i ostatecznie unicestwić największy gang zorganizowanej przestępczości na świecie?

Redakcja 24/10/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!