Za kulisami: II wojna światowa – zawierucha wojenna oczami zwykłych ludzi

Seria „Za kulisami: II wojna światowa", składająca się z trzech odcinków, pokazuje historię II wojny światowej poprzez losy zwykłych obywateli – kobiet i mężczyzn powołanych do służby w obronie wolności, honoru i kraju a także cywilów, którzy musieli się zmierzyć z okrucieństwem wojny.


W każdym z trzech odcinków serii poznamy wydarzenia II wojny światowej poprzez historię jednostek - ludzi, którzy znaleźli się na pierwszej linii frontu i zapłacili wysoką cenę za poczynania przywódców zaangażowanych w konflikt krajów.

W filmach wykorzystano oryginalne materiały pokazujące wstrząsający obraz walki, rozpaczy i zniszczeń spowodowanych przez wojnę. Dzięki wizualizacjom graficznym widz będzie mógł zobaczyć, jak przebiegały walki w różnych częściach świata, a za pośrednictwem wykorzystanych map poznać strategię walk.

FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zaciekawia, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na program poświęcony II wojnie światowej widzianej oczami zwykłych ludzi.

Redakcja 28/10/2014

Podobne

Mussolini - Hitler: opera zabójców. Program poświęcony relacjom między dyktatorami w okresie II wojny światowej Mussolini - Hitler: opera zabójców. Program poświęcony relacjom między dyktatorami w okresie II wojny światowej Zanim rozpoczęła się II wojna światowa Hitler i Mussolini w imię wspólnoty celów ściśle ze sobą współpracowali. Gdy jednak konflikt się rozwinął, okazało się, że dwa narody o zróżnicowanej kulturze, mimo, że przysięgały sobie wierność, na dłuższą metę nie mogą ze sobą zgodnie współżyć. Zapraszamy na program poświęcony relacjom między Hitlerem a Mussolinim w okresie II wojny światowej. Armia Czerwona i mniej znana karta z historii II wojny światowej Armia Czerwona i mniej znana karta z historii II wojny światowej Armia Czerwona i jedna z mniej znanych kart z jej historii z czasów II wojny światowej – dzieje jednostki złożonej z przestępców politycznych i dezerterów w walce z najeźdźcą. II wojna światowa – lądowanie w Normandii i tajna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – lądowanie w Normandii i tajna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa toczyła się nie tylko na bitewnych frontach. Intensywne działania mające na celu pokonanie wroga prowadzono także w zaciszu laboratoriów i przy deskach kreślarskich. FOKUS TV zaprasza na pierwszy odcinek brytyjskiego serialu „Niezwykła broń", poświęcony alianckim pracom nad stworzeniem nowej, zabójczej broni, która miała pomóc zjednoczonym armiom w ostatecznym pokonaniu hitlerowskich Niemiec. II wojna światowa od kulis w rosyjskim serialu Konwój PQ-17 II wojna światowa od kulis w rosyjskim serialu Konwój PQ-17 II wojna światowa. Z zachodu do Związku Radzieckiego płynie wysłany przez aliantów konwój, który dostarczyć ma broń i prowiant żołnierzom walczącym z nazistowskim najeźdźcom. Czy dotrze do celu? FOKUS TV zaprasza na rosyjski serial „Konwój PQ-17"!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!