Z gwoździem w głowie? Niesamowite wypadki, lekarze cudotwórcy i ludzie, którzy otarli się o śmierć

Niecodzienne wypadki, lekarze cudotwórcy, ludzie, którzy otarli się o śmierć, ale przeżyli. Seria „Z gwoździem w głowie?" poświęcona jest niewiarygodnym przypadkom medycznym i ludziom, którzy cudem uniknęli śmierci.Najdziwniejsze przypadki medyczne - to specjalność autorów programu „Z gwoździem w głowie?". W poszukiwaniu najbardziej niesamowitych wypadków, a także ludzi, którzy otarli się o śmierć, autorzy serii docierają do najdalszych zakątków świata na wszystkich kontynentach. W programie pojawią się między innymi: mężczyzna, któremu niedźwiedź odgryzł niemal całą twarz, skoczek spadochronowy, który spadł na linię wysokiego napięcia i ludzie, którym przyszyto odcięte kończyny.

Historie niesamowitych wypadków wzbogacone zostały fragmentami materiałów video zarejestrowanych podczas operacji ratujących życie ofiar, obejrzymy też zdjęcia rejestrujące proces ich dochodzenia do zdrowia. Bohaterowie poszczególnych odcinków opowiedzą, co im się przydarzyło, wysłuchamy też relacji ich bliskich i świadków zdarzeń. Głos zabiorą wreszcie lekarze, którzy opowiedzą, jak, dzięki swojej wiedzy, odwadze i nietuzinkowym pomysłom uratowali życie swoich pacjentów. Poznamy innowacyjne techniki, dzięki którym możliwe jest ratowanie ludzkiego życia. A jak działa organizm ludzki pozwolą nam zrozumieć liczne animacje komputerowe, wzbogacające program.

Redakcja 04/11/2014

Zobacz też

Beata Pawlikowska: kim jest? Co osiągnęła? Beata Pawlikowska: kim jest? Co osiągnęła? Beata Pawlikowska to ceniona i piękna podróżniczka, fotografka oraz pisarka. Sama wykonuje ilustracje i zdjęcia do swoich książek, w których opisuje przebyte podróże. Czy Polska jest gotowa na atak terrorystyczny? WIDEO Czy Polska jest gotowa na atak terrorystyczny? WIDEO Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekonuje, że Polska nie należy do państw bezpośrednio zagrożonych atakami terrorystycznymi. Jednak specjaliści ostrzegają, że ryzyko zamachu w naszym kraju jest wysokie jak nigdy dotąd. Czy Polska jest gotowa na atak terrorystyczny? Przeżyć na trawlerach. Seria dokumentalna o ekstremalnie trudnej pracy rybaków na Morzu Północnym Przeżyć na trawlerach. Seria dokumentalna o ekstremalnie trudnej pracy rybaków na Morzu Północnym Na nieprzewidywalnym i ekstremalnie niebezpiecznym Morzu Północnym znany brytyjski podróżnik Ben Fogle pracuje w ramię w ramię z rybakami. Podczas udanego połowu przez 24 godziny na dobę wyciąga z morza tysiące ryb. Zdarzają się jednak długie godziny, kiedy sieci pozostają puste, a wzburzona woda wyzwala strach o życie. Seria pokazuje trudne i wymagające życie rybaków, którzy kochają morze i dla których praca jest misją. Śmieciowe jedzenie – czyim kosztem? Markety spożywcze i ich marki własne Śmieciowe jedzenie – czyim kosztem? Markety spożywcze i ich marki własne Marki własne to szybko rozwijający się rynek produktów spożywczych. Sprzedaż takich produktów rośnie o jedną piątą rocznie. Jednak czy tańsza żywność oferowana przez znane hipermarkety jest tak samo zdrowa jak ta tradycyjna? Czy jej smak nie jest gorszy? I czy to nie najbiedniejsi płacą najwyższą cenę za spożywanie śmieciowego jedzenia?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!