Z gwoździem w głowie? Niesamowite wypadki, lekarze cudotwórcy i ludzie, którzy otarli się o śmierć

Niecodzienne wypadki, lekarze cudotwórcy, ludzie, którzy otarli się o śmierć, ale przeżyli. Seria „Z gwoździem w głowie?" poświęcona jest niewiarygodnym przypadkom medycznym i ludziom, którzy cudem uniknęli śmierci.Najdziwniejsze przypadki medyczne - to specjalność autorów programu „Z gwoździem w głowie?". W poszukiwaniu najbardziej niesamowitych wypadków, a także ludzi, którzy otarli się o śmierć, autorzy serii docierają do najdalszych zakątków świata na wszystkich kontynentach. W programie pojawią się między innymi: mężczyzna, któremu niedźwiedź odgryzł niemal całą twarz, skoczek spadochronowy, który spadł na linię wysokiego napięcia i ludzie, którym przyszyto odcięte kończyny.

Historie niesamowitych wypadków wzbogacone zostały fragmentami materiałów video zarejestrowanych podczas operacji ratujących życie ofiar, obejrzymy też zdjęcia rejestrujące proces ich dochodzenia do zdrowia. Bohaterowie poszczególnych odcinków opowiedzą, co im się przydarzyło, wysłuchamy też relacji ich bliskich i świadków zdarzeń. Głos zabiorą wreszcie lekarze, którzy opowiedzą, jak, dzięki swojej wiedzy, odwadze i nietuzinkowym pomysłom uratowali życie swoich pacjentów. Poznamy innowacyjne techniki, dzięki którym możliwe jest ratowanie ludzkiego życia. A jak działa organizm ludzki pozwolą nam zrozumieć liczne animacje komputerowe, wzbogacające program.

Redakcja 04/11/2014

Zobacz też

Jak mówić do kobiety, by ją przekonać? Jak mówić do kobiety, by ją przekonać? To ewolucja sprawiła, że kobiety mają większą zdolność zapamiętywania informacji przekazywanych im przez mężczyzn, których uznają za atrakcyjnych. Co jest wyznacznikiem męskiej atrakcyjności? Między innymi głos. Warto wiedzieć dlaczego tak działa na kobiety. Dlaczego nie warto fotografować się z pijanym niedźwiedziem? Dlaczego nie warto fotografować się z pijanym niedźwiedziem? Jesienią można w Tatrach spotkać pijanego... niedźwiedzia. Wydaje się łągodny i bardzo towarzyski, ale to tylko pozory. Dlaczego niedźwiedź tak się zachowuje? Jak my, turyści, wędrujący po górach powinniśmy zachować się podczas spotkania z niedźwiedziem, aby nie zakończyło się ono tragicznie? Jak usunąć plamy z tkanin? Jak usunąć plamy z tkanin? Widząc kolejną plamę na ulubionej bluzce czy obrusie zastanawiamy się, skąd ona się tam wzięła. Plamy to zabrudzenia, które lubią pojawiać się w najmniej oczekiwanym miejscu i czasie. Żeby tego było mało, nie zawsze w łatwy sposób da się je usunąć. Usuwanie plam zależy bowiem od rodzaju substancji z której zostały zrobione. Jak bezpiecznie podróżować po różnych regionach świata i unikać złych przygód? Jak bezpiecznie podróżować po różnych regionach świata i unikać złych przygód? Wyjechać na wakacje to nie problem. Ale trzeba jeszcze wrócić w dobrym zdrowiu. Podpowiadamy co zrobić, by zadbać o swoje bezpieczeństwo w podróży i jak zachowywać się rozsądnie na każdym kontynencie. Przed daleką podróżą sprawdź, czy wiesz jakich niebezpieczeństw powinieneś unikać w kraju, do którego się wybierasz?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!