Wyprawy na krańce świata - wszystkie odcinki serii za darmo w internecie

Słynny artysta fotografik, ekolog i obrońca dzikiej przyrody Art Wolfe zaprasza na wyprawę w najodleglejsze, niezbadane dotąd przez człowieka zakątki świata. Uzbrojony w aparat fotograficzny odwiedzi m.in. Patagonię, Tanzanię i Madagaskar. Wszystkie odcinki niesamowitej serii poświęconej wyprawom Wolfe'a możecie już obejrzeć na naszej stronie internetowej, bez opłat.
W trakcie swojej ponad trzydziestoletniej kariery Art Wolfe wykonał ponad milion fotografii, stworzył ponad 60 książek ze zdjęciami dzikiej przyrody, a jego prace znalazły się na dwóch znaczkach amerykańskiej poczty. Jego pasją i misją jest docieranie z aparatem fotograficznym do nieodkrytych dotąd przez człowieka miejsc na świecie, uwiecznianie na fotografiach wymierających gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku oraz dokumentowanie życia plemion, do których nie dotarła jeszcze cywilizacja.

Seria dokumentalna „Wyprawy na krańce świata" stanowi kontynuację drogi twórczej słynnego fotografa i jego wypraw w najdalsze zakątki Ziemi. W kolejnych odcinkach Wolfe dociera do miejsc, w których nigdy wcześniej nie postała ludzka stopa. Wpina się na niedostępne górskie szczyty, przemierza lodowce, pustynie i lasy deszczowe, odwiedza plemiona kultywujące pradawne tradycje.

W trakcie swojej podróży słynny fotografik zawita m.in. do Australii, Brazylii, Boliwii, Japonii, Mali, Mongolii, Patagonii, Peru i Tanzanii. Wybierze się także m.in. do Etiopii, gdzie odwiedzi plemię wyznawców animizmu, na Alaskę, gdzie, podróżując rzeką Kongakut River, dotrze do jedynego z niewielu wciąż nie przebadanych obszarów Ameryki Północnej i do Indii, gdzie na grzbiecie słonia przemierzać będzie dżunglę w poszukiwaniu tygrysa bengalskiego. Czy uda mu się spotkać to dzikie zwierzę, a także dotrzeć bez przeszkód do trudno dostępnych miejsc na świecie?

.. Wyprawy na krańce świata – obejrzyj za darmo na VOD!

Redakcja 28/10/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!