Wyprawy na krańce świata - wszystkie odcinki serii za darmo w internecie

Słynny artysta fotografik, ekolog i obrońca dzikiej przyrody Art Wolfe zaprasza na wyprawę w najodleglejsze, niezbadane dotąd przez człowieka zakątki świata. Uzbrojony w aparat fotograficzny odwiedzi m.in. Patagonię, Tanzanię i Madagaskar. Wszystkie odcinki niesamowitej serii poświęconej wyprawom Wolfe'a możecie już obejrzeć na naszej stronie internetowej, bez opłat.
W trakcie swojej ponad trzydziestoletniej kariery Art Wolfe wykonał ponad milion fotografii, stworzył ponad 60 książek ze zdjęciami dzikiej przyrody, a jego prace znalazły się na dwóch znaczkach amerykańskiej poczty. Jego pasją i misją jest docieranie z aparatem fotograficznym do nieodkrytych dotąd przez człowieka miejsc na świecie, uwiecznianie na fotografiach wymierających gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku oraz dokumentowanie życia plemion, do których nie dotarła jeszcze cywilizacja.

Seria dokumentalna „Wyprawy na krańce świata" stanowi kontynuację drogi twórczej słynnego fotografa i jego wypraw w najdalsze zakątki Ziemi. W kolejnych odcinkach Wolfe dociera do miejsc, w których nigdy wcześniej nie postała ludzka stopa. Wpina się na niedostępne górskie szczyty, przemierza lodowce, pustynie i lasy deszczowe, odwiedza plemiona kultywujące pradawne tradycje.

W trakcie swojej podróży słynny fotografik zawita m.in. do Australii, Brazylii, Boliwii, Japonii, Mali, Mongolii, Patagonii, Peru i Tanzanii. Wybierze się także m.in. do Etiopii, gdzie odwiedzi plemię wyznawców animizmu, na Alaskę, gdzie, podróżując rzeką Kongakut River, dotrze do jedynego z niewielu wciąż nie przebadanych obszarów Ameryki Północnej i do Indii, gdzie na grzbiecie słonia przemierzać będzie dżunglę w poszukiwaniu tygrysa bengalskiego. Czy uda mu się spotkać to dzikie zwierzę, a także dotrzeć bez przeszkód do trudno dostępnych miejsc na świecie?

.. Wyprawy na krańce świata – obejrzyj za darmo na VOD!

Redakcja 28/10/2014

Zobacz też

Jak bezpiecznie ładować akumulator na jachcie? Jak bezpiecznie ładować akumulator na jachcie? Niewłaściwe ładowanie akumulatora na jachcie grozi większymi konsekwencjami niż ta sama czynność dokonywana przy samochodzie. Radzimy więc, jak bezpiecznie ładować jachtowy akumulator. Nowoczesne jachty skonstruowane są w ten sposób, by ich akumulatory ładowały się automatycznie np. po podłączeniu do gniazdka przy kei, po włączeniu silnika lub stale za pomocą niekonwencjonalnych źródeł energii. Nie oznacza to jednak, że o jachtowych bateriach można całkiem zapomnieć. Jak bezpiecznie obsługiwać akumulator na jachcie? Jak bezpiecznie obsługiwać akumulator na jachcie? Obsługa akumulatora na jachcie, np. sprawdzenie poziomu elektrolitu, wymaga przestrzegania kilku zasad bezpieczeństwa, by zapobiec poparzeniu, a także uszkodzeniu jachtu. Na każdym większym jachcie – zarówno wynajętym w firmie czarterowej, jak i tym własnym – należy kontrolować stan akumulatorów. Nie zawsze wystarczy w tym celu tylko odczytywać wskaźniki na tablicy rozdzielczej – często zachodzi potrzeba, by zajrzeć do przedziału z „bateriami”. Radzimy, jak robić to bezpiecznie. Jak użytkować akumulator kwasowo-ołowiowy w zgodzie z ekologią? Jak użytkować akumulator kwasowo-ołowiowy w zgodzie z ekologią? Wynajmując jacht, nie trzeba martwić się o wpływ zamontowanego w nim akumulatora na ekologię – wystarczy przestrzegać zasad jego użytkowania. Szereg obowiązków z tym związanych niesie ze sobą posiadanie łodzi. Jak użytkować akumulator na własnym jachcie, by pozostać w zgodzie z ekologią? Dlaczego akumulatory jachtowe mogą być niebezpieczne? Dlaczego akumulatory jachtowe mogą być niebezpieczne? Akumulatory na jachtach, choć są często identyczne jak te samochodowe, mogą stać się potencjalnie niebezpieczne. Co może powodować te niebezpieczeństwa i jak im zapobiegać?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!