Wyprawy na krańce świata - wszystkie odcinki serii za darmo w internecie

Słynny artysta fotografik, ekolog i obrońca dzikiej przyrody Art Wolfe zaprasza na wyprawę w najodleglejsze, niezbadane dotąd przez człowieka zakątki świata. Uzbrojony w aparat fotograficzny odwiedzi m.in. Patagonię, Tanzanię i Madagaskar. Wszystkie odcinki niesamowitej serii poświęconej wyprawom Wolfe'a możecie już obejrzeć na naszej stronie internetowej, bez opłat.
W trakcie swojej ponad trzydziestoletniej kariery Art Wolfe wykonał ponad milion fotografii, stworzył ponad 60 książek ze zdjęciami dzikiej przyrody, a jego prace znalazły się na dwóch znaczkach amerykańskiej poczty. Jego pasją i misją jest docieranie z aparatem fotograficznym do nieodkrytych dotąd przez człowieka miejsc na świecie, uwiecznianie na fotografiach wymierających gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku oraz dokumentowanie życia plemion, do których nie dotarła jeszcze cywilizacja.

Seria dokumentalna „Wyprawy na krańce świata" stanowi kontynuację drogi twórczej słynnego fotografa i jego wypraw w najdalsze zakątki Ziemi. W kolejnych odcinkach Wolfe dociera do miejsc, w których nigdy wcześniej nie postała ludzka stopa. Wpina się na niedostępne górskie szczyty, przemierza lodowce, pustynie i lasy deszczowe, odwiedza plemiona kultywujące pradawne tradycje.

W trakcie swojej podróży słynny fotografik zawita m.in. do Australii, Brazylii, Boliwii, Japonii, Mali, Mongolii, Patagonii, Peru i Tanzanii. Wybierze się także m.in. do Etiopii, gdzie odwiedzi plemię wyznawców animizmu, na Alaskę, gdzie, podróżując rzeką Kongakut River, dotrze do jedynego z niewielu wciąż nie przebadanych obszarów Ameryki Północnej i do Indii, gdzie na grzbiecie słonia przemierzać będzie dżunglę w poszukiwaniu tygrysa bengalskiego. Czy uda mu się spotkać to dzikie zwierzę, a także dotrzeć bez przeszkód do trudno dostępnych miejsc na świecie?

.. Wyprawy na krańce świata – obejrzyj za darmo na VOD!

Redakcja 28/10/2014

Zobacz też

Jakie filmy z serii "Gwiezdne wojny" planuje nakręcić Disney? Jakie filmy z serii "Gwiezdne wojny" planuje nakręcić Disney? Siódma część Gwiezdnych wojen weszła właśnie na ekrany kin i nosi tytuł "Przebudzenie Mocy". Ale powstaną też inne film osadzone w słynnym świecie gwiezdnej sagi. Ile ich będzie i kiedy będziemy mieli je okazję zobaczyć? Troje uczonych wchodzi do baru 6: Gwiazdy, meteoryty, asteroidy i... diamenty. WIDEO Troje uczonych wchodzi do baru 6: Gwiazdy, meteoryty, asteroidy i... diamenty. WIDEO Zastanawiałeś się kiedykolwiek czy życie na Ziemi będzie istnieć bez spadających gwiazdy? Skąd na Ziemi pojawiły się niektóre z jej najcenniejszych skarbów, jak złoto i diamenty? Co chroni Ziemię przed szkodliwym promieniowaniem kosmicznym? Aby znaleźć odpowiedź, trzeba spojrzeć w górę – w przestrzeń kosmiczną. W tym odcinku ekipa serialu Troje uczonych wchodzi do baru zabiera nas w podróż w kosmos, żebyśmy zobaczyli, że panująca tam pogoda dała jedne z najcenniejszych rzeczy na Ziemi. Jak usunąć rdzę? Jak wyczyścić plamy z rdzy? Sprawdzone sposoby Jak usunąć rdzę? Jak wyczyścić plamy z rdzy? Sprawdzone sposoby Jak domowym sposobem usunąć rdzę i plamy z rdzy? Rdza powstaje na skutek utleniania się żelaza w wodzie i wilgotnej atmosferze. Łatwo ją zidentyfikować, gdyż tworzy na metalowych przedmiotach niejednorodną rudą warstwę. Czasami możemy też spotkać plamy z rdzy na umywalce, glazurze czy ubraniach. Nie jest łatwo z nimi walczyć, ale... na wszystko znajdzie się sposób! Fenomen "Gwiezdnych wojen" - na czym polega? Fenomen "Gwiezdnych wojen" - na czym polega? Trzydzieści dziewięć lat temu na ekrany kin weszły „Gwiezdne wojny”. Seria fantastycznych filmów George’a Lucasa to przejaw największego geniuszu w historii science-fiction. Pomimo upływu czasu „Gwiezdne wojny” wciąż budzą zachwyt milionów fanów. W czym tkwi magia tego kultowego filmu?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!