Wyprawy na krańce świata - Art Wolfe w podróży na Półwysep Kalifornijski. Cel wyprawy: pustynia Cataviña

Mogłoby się wydawać, że Półwysep Kalifornijski to, jak okiem sięgnąć, bezkresne pustkowie - piasek i kaktusy. Jednak, gdy tylko oko przyzwyczai się do tej monotonii, zaczynają się z niej wyłaniać niesamowite szczegóły. Jakie? Art Wolfe zaprasza na wyprawę na meksykańską pustynię Cataviña.
W podróż po Półwyspie Kalifornijskim słynny artysta fotografik, ekolog i obrońca dzikiej przyrody Art Wolfe wyrusza samolotem. Jak twierdzi, jest to często najlepszy sposób, żeby zapoznać się z danym obszarem i poczuć atmosferę miejsca. Półwysep Kalifornijski to obszar pod wieloma względami wyjątkowy. Morze spotyka się tutaj z pustynią, a obfitość występujących gatunków fauny i flory może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych podróżników.

Jak się przekonamy, pustynia nie jest, jak zwykło się uważać, terenem całkowicie niezamieszkanym. Życie spotkać można tutaj na każdym kroku. Art robi zdjęcia okazałym kaktusom na lądzie, a pływając łodzią między wysepkami wzdłuż wybrzeży, fotografuje delfiny. Ale to dopiero początek jego podróży. Jak się wkrótce okaże, na Półwyspie Kalifornijskim czeka go jeszcze wiele odkryć i niespodzianek...

.. Wyprawy na krańce świata – obejrzyj za darmo na VOD!
 

Redakcja 20/08/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!