Wyprawy na krańce świata - Art Wolfe w podróży na Półwysep Kalifornijski. Cel wyprawy: pustynia Cataviña

Mogłoby się wydawać, że Półwysep Kalifornijski to, jak okiem sięgnąć, bezkresne pustkowie - piasek i kaktusy. Jednak, gdy tylko oko przyzwyczai się do tej monotonii, zaczynają się z niej wyłaniać niesamowite szczegóły. Jakie? Art Wolfe zaprasza na wyprawę na meksykańską pustynię Cataviña.
W podróż po Półwyspie Kalifornijskim słynny artysta fotografik, ekolog i obrońca dzikiej przyrody Art Wolfe wyrusza samolotem. Jak twierdzi, jest to często najlepszy sposób, żeby zapoznać się z danym obszarem i poczuć atmosferę miejsca. Półwysep Kalifornijski to obszar pod wieloma względami wyjątkowy. Morze spotyka się tutaj z pustynią, a obfitość występujących gatunków fauny i flory może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych podróżników.

Jak się przekonamy, pustynia nie jest, jak zwykło się uważać, terenem całkowicie niezamieszkanym. Życie spotkać można tutaj na każdym kroku. Art robi zdjęcia okazałym kaktusom na lądzie, a pływając łodzią między wysepkami wzdłuż wybrzeży, fotografuje delfiny. Ale to dopiero początek jego podróży. Jak się wkrótce okaże, na Półwyspie Kalifornijskim czeka go jeszcze wiele odkryć i niespodzianek...

.. Wyprawy na krańce świata – obejrzyj za darmo na VOD!
 

Redakcja 20/08/2014

Zobacz też

SEN O PIENIĄDZACH SENNIK ZNACZENIE SNÓW. Co oznaczają sny o pieniądzach, bankach i bankierach? Co przepowiadają, gdy się przyśnią? SEN O PIENIĄDZACH SENNIK ZNACZENIE SNÓW. Co oznaczają sny o pieniądzach, bankach i bankierach? Co przepowiadają, gdy się przyśnią? Co oznacza jak śnią mi się pieniądze? Pieniądze często występują w roli bohaterów sennych mar. Czasem są to sny przyjemne, ale bywają też koszmarami (zwłaszcza przed wypłatą lub w okolicach spłaty raty kredytu...). Interpretacja marzeń sennych na tematy finansowe nie jest jednoznaczna. Bo kto by pomyślał, że otrzymać rachunek do zapłacenia oznacza dobrą wróżbę? Co oznaczają sny z pieniędzmi w roli głównej? SEN O REMONCIE SENNIK egipsko-chladejski. Co oznaczają sny o remontach, architektach, projektowaniu wnętrz? SEN O REMONCIE SENNIK egipsko-chladejski. Co oznaczają sny o remontach, architektach, projektowaniu wnętrz? Co oznacza jak śni mi sie remont, projektowanie wnętrz, architektura? Remont może się przyśnić (zwłaszcza gdy od roku mieszkasz kątem u teściowej, bo w twoim domu rezyduje ekipa majstrów, którzy jakoś nie mogą skończyć roboty). Sprawdziliśmy w senniku, co oznaczają sny remontowo-budowlane i ogólny wniosek jest taki: najpierw się pomartwisz, ale potem będzie pięknie! Co więc dokładnie znaczą sny o remoncie? SEN O PRAWNIKACH SENNIK. Co znaczy, gdy śnisz sny prawnicze? POZNAJ ZNACZENIE SNÓW SEN O PRAWNIKACH SENNIK. Co znaczy, gdy śnisz sny prawnicze? POZNAJ ZNACZENIE SNÓW Co oznacza jak śnią mi się prawnik, prawnicy, sąd, prokurator, oskarżyciel? Prawników, procesów i sądów w realu raczej unikamy, ale bywa, że nachodzą nas w snach. Zwykle niezbyt przyjemnych (czasami koszmarnych), ale prawnicze sny wcale nie muszą oznaczać złych wiadomości. Kłopoty, komplikacje - owszem, ale najczęściej z happy endem! Zobacz zatem, co oznaczają sny o m.in. adwokatach. SEN O ZWIERZĘTACH SENNIK. Nietoperz, miś, gęś i inne zwierzęta. Co znaczy, gdy się przyśnią? SEN O ZWIERZĘTACH SENNIK. Nietoperz, miś, gęś i inne zwierzęta. Co znaczy, gdy się przyśnią? Co oznacza jak śnią mi się zwierzęta? Zwierzęta symbolizują siły natury, skryte potrzeby i pragnienia. We śnie ostrzegają przed niebezpieczeństwem, wrogami, nieprzyjemnościami i kłopotami finansowymi, ale też zwiastują bogactwo, szczęście i miłość. Są jak duchy opiekuńcze, więc sny z nimi mają zazwyczaj znaczenie pozytywne. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ich temat - uważnie przeczytaj ten tekst.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!