Wyprawy na krańce świata - Art Wolfe w podróży na Półwysep Kalifornijski. Cel wyprawy: pustynia Cataviña

Mogłoby się wydawać, że Półwysep Kalifornijski to, jak okiem sięgnąć, bezkresne pustkowie - piasek i kaktusy. Jednak, gdy tylko oko przyzwyczai się do tej monotonii, zaczynają się z niej wyłaniać niesamowite szczegóły. Jakie? Art Wolfe zaprasza na wyprawę na meksykańską pustynię Cataviña.




W podróż po Półwyspie Kalifornijskim słynny artysta fotografik, ekolog i obrońca dzikiej przyrody Art Wolfe wyrusza samolotem. Jak twierdzi, jest to często najlepszy sposób, żeby zapoznać się z danym obszarem i poczuć atmosferę miejsca. Półwysep Kalifornijski to obszar pod wieloma względami wyjątkowy. Morze spotyka się tutaj z pustynią, a obfitość występujących gatunków fauny i flory może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych podróżników.

Jak się przekonamy, pustynia nie jest, jak zwykło się uważać, terenem całkowicie niezamieszkanym. Życie spotkać można tutaj na każdym kroku. Art robi zdjęcia okazałym kaktusom na lądzie, a pływając łodzią między wysepkami wzdłuż wybrzeży, fotografuje delfiny. Ale to dopiero początek jego podróży. Jak się wkrótce okaże, na Półwyspie Kalifornijskim czeka go jeszcze wiele odkryć i niespodzianek...

.. Wyprawy na krańce świata – obejrzyj za darmo na VOD!
 

Redakcja 20/08/2014

Zobacz też

Jakie są WSPÓŁCZESNE GRZECHY Polaków? Jakie są WSPÓŁCZESNE GRZECHY Polaków? Tak naprawdę grzechy współczesne są stare jak świat: pycha, chciwość, nieczystość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, lenistwo. Tylko przejawy mają teraz inne. Choćby pół wieku temu nikt nie myślał, że spowiadać się trzeba będzie z grzechów popełnionych za sprawą techniki np. komputerowej. Jak mniszki rozmawiają z niewiernymi mężami i pomagają wrócić do żony ? Jak mniszki rozmawiają z niewiernymi mężami i pomagają wrócić do żony ? Podobnie jak św. Dominik rozmawiał z Bogiem o ludziach, a z ludźmi o Bogu, również my przedstawiamy Panu wszystkie problemy i cierpienia, z którymi boryka się współczesny człowiek – mówią mniszki z Krakowa. - Czasami niegrzeczny mąż dzwoni do nas sam. Innym razem przychodzi pod furtę, dzwoni załamany. Zakonnice potrafią poradzić, jak wrócić do żony i ją na nowo do końca życia pokochać. Jak postawić nieznajomej kobiecie drinka zgodnie z zasadami dobrego wychowania? Jak postawić nieznajomej kobiecie drinka zgodnie z zasadami dobrego wychowania? Nieznajoma kobieta w pubie zawróciła ci w głowie, ale nie masz pomysłu jak ją poderwać? Chcesz postawić jej drinka, ale nie wiesz jak to zrobić, by się nie obraziła? Sztuka podrywania w barze także wymaga znajomości dobrych manier. Jak rekolekcje wspierają małżeństwa starające się o dziecko? Jak rekolekcje wspierają małżeństwa starające się o dziecko? Coraz częściej zakonnicy namawiają do oddania się aktowi miłości właśnie na rekolekcjach. Od wielu lat prowadzą rekolekcje dla małżeństw i stosują różne modlitwy, aby ludzie mogli począć dziecko. Pary uczą się, jaką metodą modlić się o dziecko, ile razy i jak długo się kochać. Czy to katolicki sposób na leczenie niepłodności?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!