Wyprawy na krańce świata - Art Wolfe w podróży na Półwysep Kalifornijski. Cel wyprawy: pustynia Cataviña

Mogłoby się wydawać, że Półwysep Kalifornijski to, jak okiem sięgnąć, bezkresne pustkowie - piasek i kaktusy. Jednak, gdy tylko oko przyzwyczai się do tej monotonii, zaczynają się z niej wyłaniać niesamowite szczegóły. Jakie? Art Wolfe zaprasza na wyprawę na meksykańską pustynię Cataviña.
W podróż po Półwyspie Kalifornijskim słynny artysta fotografik, ekolog i obrońca dzikiej przyrody Art Wolfe wyrusza samolotem. Jak twierdzi, jest to często najlepszy sposób, żeby zapoznać się z danym obszarem i poczuć atmosferę miejsca. Półwysep Kalifornijski to obszar pod wieloma względami wyjątkowy. Morze spotyka się tutaj z pustynią, a obfitość występujących gatunków fauny i flory może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych podróżników.

Jak się przekonamy, pustynia nie jest, jak zwykło się uważać, terenem całkowicie niezamieszkanym. Życie spotkać można tutaj na każdym kroku. Art robi zdjęcia okazałym kaktusom na lądzie, a pływając łodzią między wysepkami wzdłuż wybrzeży, fotografuje delfiny. Ale to dopiero początek jego podróży. Jak się wkrótce okaże, na Półwyspie Kalifornijskim czeka go jeszcze wiele odkryć i niespodzianek...

.. Wyprawy na krańce świata – obejrzyj za darmo na VOD!
 

Redakcja 20/08/2014

Zobacz też

Jak Polska obchodzi 7. rocznicę śmierci Jana Pawła II? Jak Polska obchodzi 7. rocznicę śmierci Jana Pawła II? Jan Paweł II odszedł z tego świata dokładnie drugiego dnia kwietnia 2005 roku, o godzinie 21:37. Jego ostatnią drogę obserwowały miliony osób na całym świecie. Czy siedem lat później Polacy wciąż pamiętają o papieżu Polaku? Jak obchodzona jest 7. rocznica śmierci Jana Pawła II? Wiosenny przegląd okien. Co sprawdzić przy pierwszym gruntownym myciu okien? Wiosenny przegląd okien. Co sprawdzić przy pierwszym gruntownym myciu okien? Pierwsze wiosenne mycie okien to dobry moment na ich przegląd po zimie. Trzeba dokładnie przyjrzeć się okuciom i uszczelkom. To właśnie na tych umieszczonych w górze okna zbiera się najwięcej kurzu, który poważnie zagraża profilom. Okucia i uszczelki myjemy tym samym preparatem co ramy i szyby. Czy PODWYŻSZENIE WIEKU EMERYTALNEGO to jest reforma emerytur czy skok na naszą kasę? Czy PODWYŻSZENIE WIEKU EMERYTALNEGO to jest reforma emerytur czy skok na naszą kasę? Od tygodni politycznym tematem numer jeden jest reforma emerytalna. Krótko mówiąc - mamy pracować do upadłego. Nie ma końca dyskusjom – jak długo człowiek może pracować, skąd ZUS ma wziąć pieniądze (teraz się mówi „środki”) na wypłaty dla rosnącej w postępie geometrycznym rzeszy emerytów itd. Jakie rośliny symbolizują Wielkanoc? [SYMBOLE ŚWIĄT] Jakie rośliny symbolizują Wielkanoc? [SYMBOLE ŚWIĄT] Celebrowane w czasie Świąt Wielkanocnych zmartwychwstanie Chrystusa nierozerwalnie wiąże się także z wiosną i z budzącym się życiem. Zakwitające wtedy rośliny tradycyjnie używane są do świątecznych ozdób. Jak jest symbolika tych roślin? Jakie rośliny symbolizują Wielkanoc?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!