Wyjście przez sklep z pamiątkami - wyjątkowy dokument legendarnego Banksy'ego w FOKUS TV!

Kim jest Banksy? Wiedzą wszyscy i nie wie prawie nikt. Jeden z najwybitniejszych artystów naszych czasów trzyma w ścisłej tajemnicy swoją tożsamość. Ma też na koncie jeden film dokumentalny - Wyjście przez sklep z pamiątkami.


 
 
Banksy jest najlepiej kojarzonym street-artowcem na świecie, jego ostatnia praca na ścianie budynku w Londynie wywołała gigantyczną kłótnie dwóch stron, które rościły sobie prawa do ściany, wiedząc jak bardzo zyskała na wartości dzięki pracy artysty. Każde pojawienie się jego nowego dzieła staje się medialnym wydarzeniem, a ich przesłanie zapada głęboko w pamięci. Banksy jest jednak przewrotny - zrealizowany przez niego dokument nie daje żadnych odpowiedzi, przeciwnie, stawia dziesiątki nowych pytań.

Wyjście przez sklep z pamiątkami to rzadki przypadek tzw. komedii dokumentalnej. Twórca świadomie wodzi nas za nos w pewnym momencie doprowadzając do sytuacji w której nie wiemy już na ile żartuje, a na ile mówi serio. Film opowiada o historii człowieka, który zapragnął poznać Banksy'ego i za wszelką cenę dąży do tego, żeby mu się udało.

 

Redakcja 30/04/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!