Wygrana w Lotto. Czy nagrodę można odebrać po terminie?

Większość zwycięzców odbiera wygraną w Lotto od razu. Ale zdarza się, że ktoś się spóźni. Ile jest czasu na odebranie nagrody w Lotto? Co zrobić, jeżeli przegapi się termin odebrania nagrody w Lotto?
Zdjęcie z artykułu: Wygrana w Lotto. Czy nagrodę można odebrać po terminie?
Lottoźródło:pixabay/krzys16

Miliony, które można wygrać w Lotto, budzą emocje. Większość zwycięzców, szczególnie tych, którzy wygrali w kumulacji, odbiera nagrodę niemal natychmiast, ale zdarza się, że ktoś przegapi termin odbioru.

Ile jest czasu na odebranie wygranej w Lotto? Gdzie ją odebrać?

Na odebranie wygranej w Lotto zwycięzca ma 60 dni od losowania. Wystarczy, że zgłosi się wtedy z kuponem i nagroda zostanie mu wypłacona w preferowanej przez niego formie. Można odebrać gotówką nawet megakumulację. Niskie wygrane są wypłacane zwyczajowo gotówką w kolekturze.

Zasada jest prosta – wygrane do 2000 zł można odebrać w kolekturze gotówką. Wygrane powyżej tej kwoty wymagają udania się do najbliższego oddziału Lotto. Jest ich siedemnaście i znajdziemy je w każdym mieście wojewódzkim.

Co zrobić, jeżeli nie odebrało się wygranej w Lotto w terminie?

Szczęśliwiec, który zapomni odebrać wygraną w Lotto w terminie, nie stoi na straconej pozycji. Oprócz standardowego terminu 60 dni ma jeszcze tzw. okres reklamacyjny. To cztery dodatkowe miesiące, w czasie których można dochodzić swoich praw do wygranej. Potrzebne będzie jednak coś więcej niż sam kupon. Trzeba wypełnić specjalny formularz dostępny na stronie Lotto lub w oddziale.

 

Redakcja 10/05/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!