Wszczepienie bajpasów i stentów - relacja z zabiegu na ekranach waszych telewizorów

Wszczepienie bajpasów i stentów - właśnie taki podwójny zabieg czeka pana Jana. Operację będziecie mogli zobaczyć na telewizyjnych ekranach już dziś, w pierwszym odcinku serialu dokumentalnego Sala operacyjna w FOKUS TV. Zapraszamy!Już dziś telewizja FOKUS TV wyemituje dwa pierwsze odcinki serialu „Sala operacyjna". To pierwszy tego rodzaju serial w telewizji polskiej. Będziecie mogli w nim obejrzeć autentyczne zabiegi i operacje, przy których asystować będzie kamera.

Odcinek 1 - koronarografia, wszczepienie bajpasów i stentów

Bohaterami pierwszego odcinka serii będą dwaj pacjenci, którzy cierpią z powodu chorób układu krwionośnego. Pierwszy z nich ma 39 lat. Od pewnego czasu dokuczają mu tajemnicze omdlenia, których przyczyny nie jest w stanie zidentyfikować. Diagnoza, którą usłyszy, mogłaby przerazić każdego - panu Arturowi może w każdej chwili grozić zawał serca. Aby sprawdzić, w jakim stanie jest układ wieńcowy pacjenta, lekarze przeprowadzą inwazyjne badanie - koronarografię. Na czym polega ten zabieg? Czy jest bolesny? Czy pacjent będzie świadomy w jego trakcie? Podczas badania na sali będzie obecna kamera. Przebieg całego zabiegu widzowie zobaczą na własne oczy. Kolejny bohater pierwszego odcinka - pan Jan z Olsztyna skarży się na bóle w klatce piersiowej. Jak się wkrótce dowie, przyczyną jego dolegliwości jest zaawansowana miażdżyca naczyń wieńcowych. Jeśli chce odzyskać zdrowie i pełną sprawność musi poddać się wszczepieniu bajpasów i stentów. Lekarze wykonają te zabiegi podczas tzw. operacji tzw. hybrydowej, w trakcie której pana Jana operować będą dwa zespoły chirurgów jednocześnie. Pacjent już po kilku dniach powinien wrócić do pełnej sprawności.

Odcinek 2 - usunięcie części żołądka

Dwoje bohaterów drugiego odcinka programu, 40-letni Artur i 28-letnia Angelika mają podobny problem - cierpią na nadwagę. Pan Artur waży 150 kilogramów przy wzroście zaledwie 170 cm. Jego monstrualna otyłość budzi sensację, gdziekolwiek się pojawi, rujnuje mu zdrowie i utrudnia życie, uniemożliwiając wykonanie najprostszych czynności, takich jak choćby wiązanie butów. Pacjent zostanie poddany operacji usunięcia 80 procent żołądka. Podczas zabiegu na sali operacyjnej pacjentowi towarzyszyć będzie kamera. Jak pan Artur zniesie operację? Jak poradzi sobie po powrocie do codzienności, gdy będzie musiał zacząć stosować drakońską dietę? A jaki zabieg lekarze zaproponują 28-letniej Angelice?
 

..  Wszystko o serialu „Sala operacyjna”

Redakcja 11/03/2015

Podobne

Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 6. Muszę żyć dla dzieci, czyli o skutkach lekceważenia bólu brzucha Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 6. Muszę żyć dla dzieci, czyli o skutkach lekceważenia bólu brzucha Ból brzucha - czy powinien nas niepokoić? W kolejnym odcinku serialu dokumentalnego „Sala operacyjna" poznamy pana Piotra, który zlekceważył tego rodzaju objawy. Dowiemy się, jak przebiega diagnostyka jamy brzusznej, sprawdzimy też jak potoczy się historia pacjenta, który zbyt długo zwlekał z udaniem się do lekarza. Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 7. Przywrócić rytm sercu Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 7. Przywrócić rytm sercu Ból w klatce piersiowej, kołatanie serca - tych objawów nie można lekceważyć! W kolejnym odcinku serialu dokumentalnego Sala operacyjna poznamy Bogusława, który cierpi na tego rodzaju dolegliwości - sprawdźcie, jaką usłyszy diagnozę! Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 8. Wszczepienie endoprotezy. WIDEO Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 8. Wszczepienie endoprotezy. WIDEO Endoproteza to wykonany ze specjalnego materiału implant, wszczepiany do organizmu, który zastępujący usunięty narząd. Wszczepieniu sztucznego stawu biodrowego podda się w najnowszym odcinku programu „Sala operacyjna" 60-letni Krzysztof. Czy po operacji odzyska zdrowie i radość życia? Sala operacyjna, sezon 2., odcinek 8. Ukąszony przez jadowitego pająka. Opis odcinka. Ugryzienie przez egzotyczne zwierzę Sala operacyjna, sezon 2., odcinek 8. Ukąszony przez jadowitego pająka. Opis odcinka. Ugryzienie przez egzotyczne zwierzę W sierpniu br. głośno było w mediach o nieszczęśliwym wypadku 64-letniego ochroniarza z Łodzi. Podczas rutynowego patrolu osiedla mężczyzna został ugryziony przez jadowitego pająka lub kobrę. Przypuszcza się, że egzotyczne zwierzę uciekło z prywatnej hodowli...

Zobacz też

Czy warto korzystać z gwarancji bankowych dla firm? Zasady udzielania gwarancji bankowych Czy warto korzystać z gwarancji bankowych dla firm? Zasady udzielania gwarancji bankowych Żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniających się czasach. Co rusz otrzymujemy niepokojące sygnały na temat tego, że polska gospodarka zwalnia. Słyszymy o zwolnieniach grupowych, zwiększającym się bezrobociu, upadłości firm, zatorach płatniczych… Dlatego też tak ważna jest dzisiaj wiarygodność firmy w oczach jej kontrahentów. Sposobem na jej zwiększenie może być skorzystanie z gwarancji bankowych. Co mają by-passy do seksu? By-passy poprawiają erekcję! Co mają by-passy do seksu? By-passy poprawiają erekcję! By-pass kojarzy nam się z zabiegiem koniecznym dla zdrowia serca.  Co mają by-passy do seksu? Otóż dzięki nim serce lepiej pracuje, gdyż lepszy jest przepływ krwi w tętnicach. By-pass to inaczej "przepływ omijający", który robi się wówczas, gdy przepływ dotychczasową drogą był utrudniony lub niemożliwy. By-passy pomagają więc w schorzeniach kardiologicznych, ale nie tylko... Co mają wspólnego by-passy z erekcją? Co to jest anestezja seksualna? Co to jest anestezja seksualna? To może przytrafić się każdemu kochankowi czy każdej kochance, np. po intensywnym seksie czy użyciu zbyt dużych ilości lubrykantów mających za zadanie opóźnienie wytrysku. W takich przypadkach nie ma się czym przejmować. Ale niekiedy uczucie odrętwienia narządów płciowych wymaga interwencji lekarza. Co to jest WADA? Czym zajmuje się Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie? Co to jest WADA? Czym zajmuje się Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie? Doping jest plagą prawdziwego sportu. Zwalczaniem dopingu w sporcie zajmuje się na arenie międzynarodowej WADA. W Polsce zwalcza doping Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!