Wstrząsająca przyszłość Ziemi, odc.1. APOKALIPSA 2025 – co ją spowoduje?

Wstrząsająca przyszłość Ziemi, odcinek 1 – APOKALIPSA 2025 to część serialu, w którym naukowcy przedstawiają nam możliwe scenariusze przyszłości naszej planety. Wieści nie są optymistyczne. Zobaczmy co nas czeka w roku 2025. To już za 10 lat...W pierwszym odcinku programu Wstrząsająca przyszłość Ziemi poznamy przyczyny apokalipsy, która może dotknąć Błękitną Planetę już w roku 2025. Jedną z przyczyn poważnych problemów Ziemi mogą być susze.. Ocieplenie klimatu i zmiana wzorców pogodowych , powodują mniej deszczu w obszarach, które najbardziej tego potrzebują.
Na dodatek rosnąca populacja Ziemi sprawi, ze zapotrzebowanie na wodę ok. roku 2030 będzie o 50% większe.

Wybieramy się więc z podróż w przyszłość, ukazującą dramatyczną wizję Ziemi. Rzym może się spustoszyć rój szarańczy, liczący ok. miliarda osobników.
Z kolei Los Angeles trawić mogą ogromne pożary, a, Waszyngton unicestwiać powodzie. Całe narody żyjące w wysychających dorzeczach rzek będą cierpiały z powodu suszy.

Świat się zmienia. I choć mamy do czynienia ze zmieniającym się klimatem, są rzeczy, które możemy zrobić, aby złagodzić te zmiany i zmniejszyć ryzyko nadchodzących katastrof. Jest to zdecydowanie w naszych rękach.

 

Redakcja 22/06/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!