Wstrząsająca przyszłość Ziemi, cz. 2 – plaga szarańczy w Rzymie i wielka powódź w Waszyngtonie, czyli katastroficzna wizja nadchodzących czasów

Jakie konsekwencje mogą pociągnąć za sobą zmiany klimatyczne i zwiększające się zapotrzebowanie na energię? Odpowiedź jest prosta – katastrofalne. Twórcy filmu kreślą ponury obraz nadchodzących czasów i zachęcają do jak najszybszego podjęcia kroków, które mogłyby zahamować rozwój wypadków.Dwa największe zagrożenia dla Ziemi to kurczenie się zasobów wody pitnej i wzrastające uzależnienie światowych gospodarek od energii elektrycznej. Wraz z ekspertami i twórcami animacji komputerowych przeniesiemy się w czasie, żeby na własne oczy zobaczyć przyszłość Ziemi. Co przyniosą nadchodzące lata?

Rzym zaatakowany został przez szarańczę, a Los Angeles trawione jest pożarami. Waszyngton nawiedza gigantyczna powódź. Liczne populacje całego świata doświadczają głodu spowodowanego suszą. Rzeki wysychają, nasilają się burze piaskowe. Narastają także konflikty międzynarodowe spowodowane brakiem dostępu do wody pitnej. Wielka tama w Chinach z powodu obfitych opadów deszczu wylała, a woda zatapia setki okolicznych wiosek. Gigantyczny zbiornikowiec tonie, blokując strategiczną cieśninę Bosfor, wskutek czego świat pogrąża się w najgłębszej w historii kapitalizmu recesji.

Czy właśnie tak będzie wyglądać przyszłość Ziemi, jeśli nie uda nam się zahamować toczących się procesów? Czy ludzkości uda się opanować zachodzące zmiany i zapobiec globalnej katastrofie? Czy eksperci wiedzą, co zrobić, żeby zapobiec katastrofie?
 

Redakcja 18/06/2014

Zobacz też

Czy nakładać psu kolczatkę i kaganiec? Czy nakładać psu kolczatkę i kaganiec? Kolczatka to ostateczność i na pewno nie powinna być stosowana stale. Trzeba jednak pamiętać, że według prawa pies powinien być albo na smyczy albo w kagańcu. Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 3., odcinek 6. Rok 1500. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 3., odcinek 6. Rok 1500. WIDEO bez cenzury Borgiowie - jak potoczą się dalsze losy jednego z najsłynniejszych rodów w historii Europy? Trwa Jubileuszowy Rok 1500. Z tej okazji do Rzymu napływają tysiące wiernych. I świetnie się składa, bo swoimi donacjami wypełnią wojenny skarbiec Cezara Borgii. Pieniądze są papieskiemu synowi pilnie potrzebne. Chce jak najszybciej zjednoczyć prowincje państwa papieskiego. FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek trzeciego sezonu serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów" - emisja tylko na VOD. Jak walczyć z pleśnią w domu? Co robić, by pleśń już nigdy nie zaatakowała?  Jak walczyć z pleśnią w domu? Co robić, by pleśń już nigdy nie zaatakowała? Pleśń wytwarza rakotwórcze i mutagenne mykotoksyny, dlatego nie wolno jeść produktów pokrytych pleśnią. Pleśń w domu – na ścianach czy meblach – powoduje toksyczne środowisko, prowadzące do wielu chorób. Dlatego z pleśnią trzeba walczyć, trzeba też się przed nią chronić. A pomoże ci w tym... ocet! Mentos przetka rurę, a Alka Seltzer wyczyści muszlę! Inne pomysły na sytuacje awaryjne Mentos przetka rurę, a Alka Seltzer wyczyści muszlę! Inne pomysły na sytuacje awaryjne Przyzwyczailiśmy się do stosowania w domu na różne „przypadłości” gotowych środków. Ale gdy ich akurat nie mamy, można zaradzić wielu domowym awariom sposobami, na które nigdy byśmy sami nie wpadli. A oto kilka z nich...

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!