Wstrząsająca przyszłość Ziemi, cz. 2 – plaga szarańczy w Rzymie i wielka powódź w Waszyngtonie, czyli katastroficzna wizja nadchodzących czasów

Jakie konsekwencje mogą pociągnąć za sobą zmiany klimatyczne i zwiększające się zapotrzebowanie na energię? Odpowiedź jest prosta – katastrofalne. Twórcy filmu kreślą ponury obraz nadchodzących czasów i zachęcają do jak najszybszego podjęcia kroków, które mogłyby zahamować rozwój wypadków.Dwa największe zagrożenia dla Ziemi to kurczenie się zasobów wody pitnej i wzrastające uzależnienie światowych gospodarek od energii elektrycznej. Wraz z ekspertami i twórcami animacji komputerowych przeniesiemy się w czasie, żeby na własne oczy zobaczyć przyszłość Ziemi. Co przyniosą nadchodzące lata?

Rzym zaatakowany został przez szarańczę, a Los Angeles trawione jest pożarami. Waszyngton nawiedza gigantyczna powódź. Liczne populacje całego świata doświadczają głodu spowodowanego suszą. Rzeki wysychają, nasilają się burze piaskowe. Narastają także konflikty międzynarodowe spowodowane brakiem dostępu do wody pitnej. Wielka tama w Chinach z powodu obfitych opadów deszczu wylała, a woda zatapia setki okolicznych wiosek. Gigantyczny zbiornikowiec tonie, blokując strategiczną cieśninę Bosfor, wskutek czego świat pogrąża się w najgłębszej w historii kapitalizmu recesji.

Czy właśnie tak będzie wyglądać przyszłość Ziemi, jeśli nie uda nam się zahamować toczących się procesów? Czy ludzkości uda się opanować zachodzące zmiany i zapobiec globalnej katastrofie? Czy eksperci wiedzą, co zrobić, żeby zapobiec katastrofie?
 

Redakcja 28/08/2014

Zobacz też

Tajemnice Komunii Świętej: jaka jest historia udzielania tego sakramentu? Tajemnice Komunii Świętej: jaka jest historia udzielania tego sakramentu? Przed I wojną światową do pierwszej komunii przystępowało się w kościele katolickim około 16 roku życia. W 1914 roku papież Pius X obniżył ten wiek, uznając, że religijny klimat rodzin sprzyja świadomości. Dzisiaj dziecięca naiwność uznawana jest za przeszkodę do przyjęcia sakramentu. Czego jeszcze nie wiemy o komunii? Sprzęt smakosza. JAK POWSTAJE SMAK? Sprzęt smakosza. JAK POWSTAJE SMAK? W sprawie smaku zawsze wypowiada się język. Do niedawna uważano, że różne sygnały z „wykrywaczy smaku” mieszczących się na języku docierają do mózgu, a dopiero ten naprawdę smakuje potrawy. Okazało się jednak, że z języka do mózgu wędrują gotowe informacje. KIEDY PRZEJDĘ NA EMERYTURĘ? Kto będzie musiał pracować do 67. roku życia? KIEDY PRZEJDĘ NA EMERYTURĘ? Kto będzie musiał pracować do 67. roku życia? Sejm przyjął ustawę podnoszącą wiek emerytalny do 67. roku życia. Wiek emerytalny kobiet i mężczyzn zostanie stopniowo wydłużony i wyrównany. Polki i Polacy będą pracować do 67. roku życia. Tak zdecydowali posłowie PO przy wsparciu parlamentarzystów PSL i Ruchu Palikota. Pozostała formalność: zgoda zdominowanego przez partię Donalda Tuska Senatu i podpis prezydenta. Kiedy dokładnie będziemy przechodzili na emeryturę, jeśli nowa ustawa emerytalna wejdzie w życie? Kim jest DAMSKI BOKSER? Dlaczego Bielan nazwał posła Niesiołowskiego damskim bokserem? Kim jest DAMSKI BOKSER? Dlaczego Bielan nazwał posła Niesiołowskiego damskim bokserem? Sformułowanie "damski bokser" wróciło do debaty publicznej po ataku posła Platformy Obywatelskiej i marszałka sejmu RP Stefana Niesiołowskiego. Polityk zaatakował dziennikarkę Ewę Stankiewicz nie tylko niewybrednymi słowami. Kim zatem jest damski bokser?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!