Wstrząsająca przyszłość Ziemi, cz. 2 – plaga szarańczy w Rzymie i wielka powódź w Waszyngtonie, czyli katastroficzna wizja nadchodzących czasów

Jakie konsekwencje mogą pociągnąć za sobą zmiany klimatyczne i zwiększające się zapotrzebowanie na energię? Odpowiedź jest prosta – katastrofalne. Twórcy filmu kreślą ponury obraz nadchodzących czasów i zachęcają do jak najszybszego podjęcia kroków, które mogłyby zahamować rozwój wypadków.Dwa największe zagrożenia dla Ziemi to kurczenie się zasobów wody pitnej i wzrastające uzależnienie światowych gospodarek od energii elektrycznej. Wraz z ekspertami i twórcami animacji komputerowych przeniesiemy się w czasie, żeby na własne oczy zobaczyć przyszłość Ziemi. Co przyniosą nadchodzące lata?

Rzym zaatakowany został przez szarańczę, a Los Angeles trawione jest pożarami. Waszyngton nawiedza gigantyczna powódź. Liczne populacje całego świata doświadczają głodu spowodowanego suszą. Rzeki wysychają, nasilają się burze piaskowe. Narastają także konflikty międzynarodowe spowodowane brakiem dostępu do wody pitnej. Wielka tama w Chinach z powodu obfitych opadów deszczu wylała, a woda zatapia setki okolicznych wiosek. Gigantyczny zbiornikowiec tonie, blokując strategiczną cieśninę Bosfor, wskutek czego świat pogrąża się w najgłębszej w historii kapitalizmu recesji.

Czy właśnie tak będzie wyglądać przyszłość Ziemi, jeśli nie uda nam się zahamować toczących się procesów? Czy ludzkości uda się opanować zachodzące zmiany i zapobiec globalnej katastrofie? Czy eksperci wiedzą, co zrobić, żeby zapobiec katastrofie?
 

Redakcja 28/08/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!