World Trade Center po latach – 11 września według Al-Kaidy

World Trade Center – Światowe Centrum Handlu – zaatakowane zostało 11 września 2001 roku. Wszyscy pamiętamy ten dzień i wszyscy przechowujemy wydarzenia tamtych chwil we wspomnieniach. A jak zapamiętali go członkowie Al-Kaidy? W programie pt. „11 września według Al-Kaidy" o zamachu opowiedzą ludzie zaangażowani w jego organizację.

Państwo islamskie. Kto finansuje ISIS?

Państwo islamskie. Kto finansuje ISIS?
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:56:04
Zdjęcie z artykułu: World Trade Center po latach – 11 września według Al-Kaidy
World Trade Center po latach – 11 września według Al-Kaidyźródło:Java Films

Wywiady z członkami Al-Kaidy, dżihadystami oraz ich bliskimi  oraz relacje ludzi zaangażowanych w organizację zamachów z września 2001 roku stanowią najważniejszą cześć programu „11 września według Al-Kaidy". Jak podkreślają twórcy filmu, przeprowadzenie rozmów z bohaterami programu ich nie było łatwym zadaniem.

Wyjątkowo problematyczne okazało się uzyskanie informacji, na których najbardziej zależało autorom tej produkcji, powstałej – jak sami mówi – ekstremalnych warunkach. Dowiemy się więcej o tym, jak Bin Laden wyobrażał sobie reakcje Amerykanów na ataki, jakie działania prowadzone były po 11 września, w jaki sposób członkowie Al-Kaidy uciekli przez amerykańskim wymiarem sprawiedliwości.

Redakcja 30/03/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!