World Trade Center po latach – 11 września według Al-Kaidy

World Trade Center – Światowe Centrum Handlu – zaatakowane zostało 11 września 2001 roku. Wszyscy pamiętamy ten dzień i wszyscy przechowujemy wydarzenia tamtych chwil we wspomnieniach. A jak zapamiętali go członkowie Al-Kaidy? W programie pt. „11 września według Al-Kaidy" o zamachu opowiedzą ludzie zaangażowani w jego organizację.

Państwo islamskie. Kto finansuje ISIS?

Państwo islamskie. Kto finansuje ISIS?
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:56:04
Zdjęcie z artykułu: World Trade Center po latach – 11 września według Al-Kaidy
World Trade Center po latach – 11 września według Al-Kaidyźródło:Java Films

Wywiady z członkami Al-Kaidy, dżihadystami oraz ich bliskimi  oraz relacje ludzi zaangażowanych w organizację zamachów z września 2001 roku stanowią najważniejszą cześć programu „11 września według Al-Kaidy". Jak podkreślają twórcy filmu, przeprowadzenie rozmów z bohaterami programu ich nie było łatwym zadaniem.

Wyjątkowo problematyczne okazało się uzyskanie informacji, na których najbardziej zależało autorom tej produkcji, powstałej – jak sami mówi – ekstremalnych warunkach. Dowiemy się więcej o tym, jak Bin Laden wyobrażał sobie reakcje Amerykanów na ataki, jakie działania prowadzone były po 11 września, w jaki sposób członkowie Al-Kaidy uciekli przez amerykańskim wymiarem sprawiedliwości.

Redakcja 30/03/2015

Zobacz też

Co zrobić z ziemią z wykopów podczas budowy domu? Co zrobić z ziemią z wykopów podczas budowy domu? Ziemię wykopaną podczas budowy domu można później wykorzystać na terenie działki - dotyczy to nie tylko ziemi urodzajnej, ale także podglebia. Podpowiadamy co zrobić z ziemią z wykopów i jak zadbać o to, aby nie gleba wokół budowy nie uległa zniszczeniu podczas prac budowlanych. Jak się dowiedzieć, czy szkoła publiczna ma dotacje i skąd? Jak się dowiedzieć, czy szkoła publiczna ma dotacje i skąd? Dotacje na szkoły publiczne pochodzą z budżetów właściwych jednostek samorządu terytorialnego: gminy, powiatu lub samorządu województwa. Sprawdź, skąd określone typy szkół i placówek czerpią dotacje oświatowe. Czy wpłaty na komitet rodzicielski są obowiązkowe? Czy dyrekcja szkoły ma prawo żądać na piśmie deklaracji wpłaty na komitet rodzicielski? Czy wpłaty na komitet rodzicielski są obowiązkowe? Czy dyrekcja szkoły ma prawo żądać na piśmie deklaracji wpłaty na komitet rodzicielski? Wpłaty na komitet rodzicielski zbierane są w każdej szkole. Zdarza się, że od ich dokonania uzależnione jest otrzymanie świadectwa. Nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna - zapisano w Konstytucji RP w artykule 70. Już ta podstawa prawna wystarczy, żeby jednoznacznie powiedzieć, że wpłaty na komitet rodzicielski NIE SĄ, i pod żadnym pozorem NIE MOGĄ BYĆ OBOWIĄZKOWE. Szkoła sportowa a szkoła z klasami sportowymi – czym się różnią? Szkoła sportowa a szkoła z klasami sportowymi – czym się różnią? Szkoły i klasy z oddziałami sportowymi są doskonałą alternatywą dla dzieci, które przejawiają zdolności sportowe. Codzienne treningi nie zwalniają jednak z nauki programu ogólnego. Dowiedz się, czym różni się klasa sportowa od szkoły sportowej i na czym polega nauka!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!