World Trade Center po latach – 11 września według Al-Kaidy

World Trade Center – Światowe Centrum Handlu – zaatakowane zostało 11 września 2001 roku. Wszyscy pamiętamy ten dzień i wszyscy przechowujemy wydarzenia tamtych chwil we wspomnieniach. A jak zapamiętali go członkowie Al-Kaidy? W programie pt. „11 września według Al-Kaidy" o zamachu opowiedzą ludzie zaangażowani w jego organizację.

Państwo islamskie. Kto finansuje ISIS?

Państwo islamskie. Kto finansuje ISIS?
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:56:04
Zdjęcie z artykułu: World Trade Center po latach – 11 września według Al-Kaidy
World Trade Center po latach – 11 września według Al-Kaidyźródło:Java Films

Wywiady z członkami Al-Kaidy, dżihadystami oraz ich bliskimi  oraz relacje ludzi zaangażowanych w organizację zamachów z września 2001 roku stanowią najważniejszą cześć programu „11 września według Al-Kaidy". Jak podkreślają twórcy filmu, przeprowadzenie rozmów z bohaterami programu ich nie było łatwym zadaniem.

Wyjątkowo problematyczne okazało się uzyskanie informacji, na których najbardziej zależało autorom tej produkcji, powstałej – jak sami mówi – ekstremalnych warunkach. Dowiemy się więcej o tym, jak Bin Laden wyobrażał sobie reakcje Amerykanów na ataki, jakie działania prowadzone były po 11 września, w jaki sposób członkowie Al-Kaidy uciekli przez amerykańskim wymiarem sprawiedliwości.

Redakcja 30/03/2015

Zobacz też

Kim jest MONIKA JARUZELSKA, córka Wojciecha Jaruzelskiego? Kim jest MONIKA JARUZELSKA, córka Wojciecha Jaruzelskiego? Monika Jaruzelska kojarzona jest przede wszystkim ze swoim ojcem, generałem Wojciechem Jaruzelskim. To również ceniona stylistka, prowadzącą założoną przez siebie Szkołę Stylu. Co Jaruzelska mówi o swoim ojcu? Jak wyglądał stan wojenny z jej perspektywy?   Jak nie dać się oszukać na zakupach w sieci? Jak nie dać się oszukać na zakupach w sieci? Robiąc w sieci zakupy, zawsze masz z tyłu głowy obawę, że towar, który zamówiłeś nie dojdzie na czas. Masz przeczucie, że twoja przesyłka będzie uszkodzona, albo złej jakości. Boisz się, że zostaniesz oszukany, stracisz pieniądze. Są jednak pewne zasady, które pozwolą ci ustrzec się przed oszustami. Jakie raki będą najlepsze na wycieczkę w góry? Jakie raki będą najlepsze na wycieczkę w góry? Nawet najlepsze buty nie zagwarantują pewnych kroków na zaśnieżonym i oblodzonym szlaku górskim. Raki sprawiają, że można chodzić nawet po bardzo stromych ścieżkach, nie ślizgając się. Mają one najczęściej 10–12 zębów wystających w różnych kierunkach, różnią się też sposobem mocowania do butów. Przed świętami zazwyczaj dramatycznie brakuje nam pieniędzy. Mówimy, jak zrobić złoto! Przed świętami zazwyczaj dramatycznie brakuje nam pieniędzy. Mówimy, jak zrobić złoto! Na półkach księgarń znaleźć można tomy fałszywych zaklęć i podręczników czarnej magii. Po co jednak sięgać po podróbki, skoro dostępne są prawdziwe receptury? Przedstawiamy fragment podręcznika, spisanego przez Mnicha Teofila na przełomie XI i XII w. Dowiedz się z nami jak zrobić złoto według jego receptury. To naprawdę proste, musisz tylko sobie wyhodować bazyliszka, a następnie go upiec...

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!