World Trade Center po latach – 11 września według Al-Kaidy

World Trade Center – Światowe Centrum Handlu – zaatakowane zostało 11 września 2001 roku. Wszyscy pamiętamy ten dzień i wszyscy przechowujemy wydarzenia tamtych chwil we wspomnieniach. A jak zapamiętali go członkowie Al-Kaidy? W programie pt. „11 września według Al-Kaidy" o zamachu opowiedzą ludzie zaangażowani w jego organizację.

Państwo islamskie. Kto finansuje ISIS?

Państwo islamskie. Kto finansuje ISIS?
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:56:04
Zdjęcie z artykułu: World Trade Center po latach – 11 września według Al-Kaidy
World Trade Center po latach – 11 września według Al-Kaidyźródło:Java Films

Wywiady z członkami Al-Kaidy, dżihadystami oraz ich bliskimi  oraz relacje ludzi zaangażowanych w organizację zamachów z września 2001 roku stanowią najważniejszą cześć programu „11 września według Al-Kaidy". Jak podkreślają twórcy filmu, przeprowadzenie rozmów z bohaterami programu ich nie było łatwym zadaniem.

Wyjątkowo problematyczne okazało się uzyskanie informacji, na których najbardziej zależało autorom tej produkcji, powstałej – jak sami mówi – ekstremalnych warunkach. Dowiemy się więcej o tym, jak Bin Laden wyobrażał sobie reakcje Amerykanów na ataki, jakie działania prowadzone były po 11 września, w jaki sposób członkowie Al-Kaidy uciekli przez amerykańskim wymiarem sprawiedliwości.

Redakcja 30/03/2015

Zobacz też

Umowa dożywocia, czyli jak zapewnić sobie dożywotnie utrzymanie? Umowa dożywocia, czyli jak zapewnić sobie dożywotnie utrzymanie? Umowa dożywocia ma służyć jako zabezpieczenie dla osób starszych, które chcą ofiarować komuś swoją nieruchomość. Umowa gwarantuje im prawo dożywotniego zasiedlenia nieruchomości i opieki. Zobacz, jak podpisać umowę o dożywotnie utrzymanie. PORADY DLA INŻYNIERA: UPRAWNIENIA BUDOWLANE. Czy wiesz, w jaki sposób inżynier zdobywa uprawnienia do samodzielnej pracy na budowie? PORADY DLA INŻYNIERA: UPRAWNIENIA BUDOWLANE. Czy wiesz, w jaki sposób inżynier zdobywa uprawnienia do samodzielnej pracy na budowie? Uprawnienia są potrzebne do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, krócej nazywane uprawnieniami budowlanymi od 2003 roku nadaje Polska Izba Inżynierów Budownictwa (PIIB). Żeby je zdobyć trzeba zdać przed komisją dwustopniowy egzamin i wykazać się minimum dwuletnią praktyką zawodową. HAL-CASH: jak przelać pieniądze do bankomatu? Jak wypłacić gotówkę bez użycia karty? HAL-CASH: jak przelać pieniądze do bankomatu? Jak wypłacić gotówkę bez użycia karty? Chcesz przesłać pieniądze osobie bez konta bankowego, a nie możesz czekać na realizację przekazu pocztowego? Nowa usługa hal-cash umożliwi ci przelew pieniędzy do bankomatu. Odbiór nastąpi bez użycia karty płatniczej. Tanio, szybko i bezpiecznie. PORADY PRAWNE: INTERCYZA. Czy intercyza może ochronić cię przed dziedziczeniem długów firmowych? PORADY PRAWNE: INTERCYZA. Czy intercyza może ochronić cię przed dziedziczeniem długów firmowych? Za zobowiązania przedsiębiorcy, który zaciągnął długi na rzecz firmy, odpowiada zazwyczaj jego małżonek. Zakres odpowiedzialności zależy od faktu, czy przedsiębiorca zaciągnął dług za zgodą małżonka, czy też na własną rękę. Zobacz, czy intercyza uchroni cię przed odziedziczeniem długów firmowych.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!