Tuż przed tragedią. World Trade Center - czy zamachowi można było zapobiec?

World Trade Center - po 14 latach od zamachów terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych na Ground Zero stoi już nowa budowla - One World Trade Center. Kolejne trzy są w budowie. Ale wspomnienia o tym, co wydarzyło się 11 września wciąż są żywe. Ludzie na całym świecie wciąż zadają sobie także pytanie, czy tragedii można było uniknąć. FOKUS TV zaprasza na film z cyklu „Tuż przed tragedią" poświęcony atakowi na WTC.

Mimo że minęło już 15 lat od tego tragicznego wrześniowego dnia, atak na World Trade Center wciąż jest żyje we wspomnieniach ludzi na całym świecie. Pamiętają go zarówno ci, którzy byli jego bezpośrednimi świadkami, jak i ci, którzy tego dnia, na całym świecie, śledzili przebieg wydarzeń za pośrednictwem mediów. Najnowszy odcinek programu „Tuż przed tragedią" przedstawia przebieg zdarzeń z 11 września z punktu widzenia ludzi, którzy bezpośrednio zaangażowani byli w wydarzenia tego dnia i podejmowały decyzje, mające bezpośredni wpływ na przebieg zdarzeń.

W programie zabiorą zatem głos pułkownik lotnictwa Bob Marr, kontroler lotów Dave Bottiglia oraz Ben Sliney, który nakazał uziemienie wszystkich samolotów znajdujących się nad krajem. Usłyszymy też Johna Farmera, doradcę prezydenckiej komisji badającej sprawę. Jak przebiegały wydarzenia tego feralnego dnia? Czy wszystkie decyzje, które wówczas podjęto były trafne? Czy tragedii można było uniknąć?  FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na program „Tuż przed tragedią"!

 

Redakcja 21/04/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!