Megafabryki: Wargaming. World of Tanks: jak i gdzie rodziła się gra?

Wargaming.net to producent gier komputerowych z siedzibą w Londynie, a studiem projektowym w Mińsku. W 15. odcinku programu Megafabryki zobaczymy, jak między tymi dwiema europejskimi stolicami powstawała gra, na którą czekało 40 milionów fanów: World of Tanks.



Twórcy programu Megafabryki pragną krok po kroku, część po części ukazać widzom urok wytwarzania skomplikowanych przedmiotów. W tym celu wraz z kamerą przekraczają wrota wielkich przedsiębiorstw. W 15. odcinku przyglądają się działalności Wargaming.net w momencie, gdy bez mała trzytysięczny zespół programistów i grafików kończy prace nad grą World of Tanks.

Firma Wargaming.net powstała w 1998 roku, a pierwszą grę – DBA Online, niszową produkcję przeznaczoną dla pasjonatów starożytności i średniowiecza – wydała w roku 2000. Trzy lata później powstała gra Massive Assault, która za sprawą m.in. autorskiego silnika graficznego pozwalającego uzyskać znakomite efekty wizualne, odniosła światowy sukces. Absolute Games przyznało tej produkcji tytuł Gry Strategicznej 2003 roku.

Kolejne lata działalności Wargaming.net przyniosły rozszerzenia i kontynuacj gry Massive Assault, następnie turową strategię Galactic Assault i strategię czasu rzeczywistego Order of War. Wreszcie w 2011 roku miała miejsce premiera gry World of Tanks. W programie Megafabryki przyglądać się będziemy końcowemu etapowi prac nad tą produkcją.

 

Redakcja 04/09/2015

Zobacz też

Dan Bilzerian – hazardzista, playboy, celebryta. Kim jest? [KARIERA, ŻYCIE PRYWATNE] Dan Bilzerian – hazardzista, playboy, celebryta. Kim jest? [KARIERA, ŻYCIE PRYWATNE] Mimo Dan Bilzerian nie ma na koncie spektakularnych zwycięstw w pokerze sportowym, śmiało można go nazwać pokerową gwiazdą. Wygrywa duże pieniądze, które przeznacza na szalone imprezy, drogie samochody i broń. Kim jest Janusz Wójcik? Kim jest Janusz Wójcik? Z pewnością jest jedną z najwyrazistszych postaci w polskim sporcie. Słynie z ciętego języka oraz bezkompromisowości. Z piłkarzami nie pragnie być w relacjach koleżeńskich - powinni czuć przed nim respekt, wręcz bać się go. Janusz Wójcik to po prostu trener z krwi i kości. Wizyta u szamana – czy krowi mocz może leczyć? Czy tradycyjna medycyna Indii zna sposób na dolegliwości uczestników programu? Wizyta u szamana – czy krowi mocz może leczyć? Czy tradycyjna medycyna Indii zna sposób na dolegliwości uczestników programu? Krowi mocz, krew węża, wyciągi z trujących roślin – właśnie z takich produktów powstają medykamenty, które przyjmują śmiałkowie biorący udział w programie „Wizyta u szamana". Zdecydowali się oni poddać kuracjom proponowanym przez medyków reprezentujących medycynę alternatywną różnych części świata, ponieważ zachodni lekarze nie są w stanie im pomóc. W najbliższym odcinku – tradycyjna medycyna Indii i dwaj pacjenci, którzy poddadzą się kuracji krowim moczem. Godzina zero – operacja „Pewna śmierć". Brawurowa akcja w Sierra Leone w 2000 roku Godzina zero – operacja „Pewna śmierć". Brawurowa akcja w Sierra Leone w 2000 roku Kilkuosobowy oddział brytyjskich żołnierzy więzionych przez terrorystów w sercu dżungli i 120 spadochroniarzy, którzy lecą im na pomoc. Tak właśnie wyglądała jedna z najbardziej brawurowych akcji w historii służb specjalnych brytyjskich sił zbrojnych. Operacja Barras miała na celu odbicie zakładników w Sierra Leone a jej uczestnicy mówili o niej operacja „Pewna śmierć".

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!