Megafabryki: Wargaming. World of Tanks: jak i gdzie rodziła się gra?

Wargaming.net to producent gier komputerowych z siedzibą w Londynie, a studiem projektowym w Mińsku. W 15. odcinku programu Megafabryki zobaczymy, jak między tymi dwiema europejskimi stolicami powstawała gra, na którą czekało 40 milionów fanów: World of Tanks.Twórcy programu Megafabryki pragną krok po kroku, część po części ukazać widzom urok wytwarzania skomplikowanych przedmiotów. W tym celu wraz z kamerą przekraczają wrota wielkich przedsiębiorstw. W 15. odcinku przyglądają się działalności Wargaming.net w momencie, gdy bez mała trzytysięczny zespół programistów i grafików kończy prace nad grą World of Tanks.

Firma Wargaming.net powstała w 1998 roku, a pierwszą grę – DBA Online, niszową produkcję przeznaczoną dla pasjonatów starożytności i średniowiecza – wydała w roku 2000. Trzy lata później powstała gra Massive Assault, która za sprawą m.in. autorskiego silnika graficznego pozwalającego uzyskać znakomite efekty wizualne, odniosła światowy sukces. Absolute Games przyznało tej produkcji tytuł Gry Strategicznej 2003 roku.

Kolejne lata działalności Wargaming.net przyniosły rozszerzenia i kontynuacj gry Massive Assault, następnie turową strategię Galactic Assault i strategię czasu rzeczywistego Order of War. Wreszcie w 2011 roku miała miejsce premiera gry World of Tanks. W programie Megafabryki przyglądać się będziemy końcowemu etapowi prac nad tą produkcją.

 

Redakcja 04/09/2015

Zobacz też

Co to jest Dolina Charlotty? Gdzie leży? Jakie atrakcje? Co to jest Dolina Charlotty? Gdzie leży? Jakie atrakcje? Dolina Charlotty to hotel, pensjonat i rybaczówka w miejscowości Strzelinko. Całość położona jest na wyspie jeziora Zamełowskiego. W ostatnich dniach kompleks hotelowy w Dolinie Charlotty stał się sławny z powodu zatargu z Magdą Gessler. Mówimy, gdzie się znajduje i jakie atrakcje oferuje Dolina Charlotty! Internet w telefonie: ile danych pobiera? Jak obniżyć transfer danych w telefonie? Internet w telefonie: ile danych pobiera? Jak obniżyć transfer danych w telefonie? Internet w telefonie staje się coraz popularniejszy, jednak użytkownicy nie do końca wiedzą, ile danych zabiera odwiedzanie różnych stron. A przekroczenie limitów narzuconych przez operatora wiąże się często z dużymi opłatami. Przeczytaj więc, ile danych pochłania sprawdzenie poczty czy Facebooka. Czy strefy wolne od dzieci to dobry pomysł? Czy strefy wolne od dzieci to dobry pomysł? Ostatnio coraz głośniej o pomysłach, by do niektórych miejsc zakazać przychodzenia z dziećmi lub – delikatniej – by powstawały strefy wolne od dzieci. Pewien znany pan z TV (angielskojęzycznej) postulował, by można było kupować bilety lotnicze z gwarancją, że na pokładzie samolotu nie będzie dzieci! Czy po latach boomu na miejsca przyjazne dzieciom mają teraz powstać enklawy, do których nie będą mogły wchodzić? Mówimy, dlaczego tak się dzieje i jakie argumenty wytaczają obie strony zaczynającego się tlić konfliktu! Jak prawidłowo nawadniać organizm w czasie treningu? Jak prawidłowo nawadniać organizm w czasie treningu? Nawadnianie organizmu w czasie treningu to bardzo istotna sprawa. Bez uzupełniania płynów, nasze ćwiczenia nie będą tak efektywne. Ważne jest jest także to, co pijemy. Woda czy napoje izotoniczne? Co jest najlepsze?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!