Wojna w Wietnamie i fruwający żołnierze. To nie żart! FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń!

Odrzutowi żołnierze, którzy przelatują nad polem walki i błyskawicznie przemieszczają się z miejsca na miejsce? To bynajmniej nie są fantazje szalonego autora książek science-fiction! Prace nad urządzeniem armia amerykańska zapoczątkowała w latach 50. XX wieku, w okresie wojny w Wietnamie.


Jednym z największych wyzwań, jakiemu armia amerykańska musiała sprostać gdy toczyła się wojna w Wietnamie było przemieszczanie się żołnierzy i sprzętu wojskowego z miejsca na miejsce w trudnym terenie. W latach 50. użycie śmigłowców w armiach nie było jeszcze wystarczająco rozpowszechnione, by można było wykorzystywać je na dużą skalę. Ale gdyby żołnierze posiadali zdolność unoszenia się w powietrzu i przelatywania nad bagnami, dżunglą czy pustynią przemieszczanie wojsk mogłoby okazać się o wiele szybsze i sprawniejsze! Szalony pomysł? Bynajmniej! Zainspirowani technologiami wykorzystywanymi przez przemysł kosmiczny Amerykanie rozpoczęli ściśle tajne prace nad urządzeniem, które pozwoliłoby żołnierzom wznieść się w powietrze... I być może szkoda, że jak dotąd prace te nie zostały uwieńczone sukcesem. Jakże często wynalazki powstające na potrzeby wojska stają się z czasem własnością cywilów!

 

Redakcja 11/05/2015

Zobacz też

Fleja czy dama? Sprawdź, jaką kobietą jesteś! Fleja czy dama? Sprawdź, jaką kobietą jesteś! Gdyby mężczyźni znali wszystkie triki i sztuczki, jakie stosują kobiety, by być piękne, z pewnością przestaliby się nimi zachwycać. Kreatywność przeciętnej kobiety bije na głowy pomysły najlepszych stylistów i wizażystów. Sprawdź, gdzie przebiega granica między fleją, a damą i jaką kobietą jesteś! Jak poderwać kobietę? Jak czytać z MOWY CIAŁA KOBIETY? Jak poderwać kobietę? Jak czytać z MOWY CIAŁA KOBIETY? Kobieca mowa ciała od wieków zbija mężczyzn z tropu, a niekiedy wprawia ich w zakłopotanie. Oczywistym jest, że to kobiety, w większym stopniu niż mężczyźni, posługują się mową ciała i są ponadto lepsze w interpretowaniu przekazów niewerbalnych. Jeżeli jesteś mężczyzną koniecznie przeczytaj ten artykuł. Mówimy, jak odczytywać język ciała kobiety! Jakie są WSPÓŁCZESNE GRZECHY Polaków? Jakie są WSPÓŁCZESNE GRZECHY Polaków? Tak naprawdę grzechy współczesne są stare jak świat: pycha, chciwość, nieczystość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, lenistwo. Tylko przejawy mają teraz inne. Choćby pół wieku temu nikt nie myślał, że spowiadać się trzeba będzie z grzechów popełnionych za sprawą techniki np. komputerowej. Jak mniszki rozmawiają z niewiernymi mężami i pomagają wrócić do żony ? Jak mniszki rozmawiają z niewiernymi mężami i pomagają wrócić do żony ? Podobnie jak św. Dominik rozmawiał z Bogiem o ludziach, a z ludźmi o Bogu, również my przedstawiamy Panu wszystkie problemy i cierpienia, z którymi boryka się współczesny człowiek – mówią mniszki z Krakowa. - Czasami niegrzeczny mąż dzwoni do nas sam. Innym razem przychodzi pod furtę, dzwoni załamany. Zakonnice potrafią poradzić, jak wrócić do żony i ją na nowo do końca życia pokochać.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!