Wizyta u szamana – medycyna alternatywna ludów Amazonii i kuracja z użyciem Psychotria viridis, rośliny zakazanej w Polsce

Tematem kolejnego odcinka programu „Wizyta u szamana" jest medycyna alternatywna ludów Amazonii. Zaproszeni do programu ochotnicy sprawdzą na własnej skórze skuteczność terapii lekiem sporządzonym z Psychotria viridis – rośliny zakazanej w Polsce. Czy po wizycie w lasach Amazonii odzyskają zdrowie?

Czy medycyna alternatywna ludów Amazonii może przyjść z pomocą ludziom, którym tradycyjna medycyna Zachodu nie jest w stanie pomóc? Bohaterami kolejnego odcinka serii „Wizyta u szamana" są Judith Owens, która cierpi na zaawansowaną astmę oraz Michael Wudyka, były bokser, któremu normalne funkcjonowanie utrudniają bóle stawów. Wraz z gospodarzem programu, Piersem Gibbonem, Judith i Michael wyruszą w podróż do serca amazońskiej dżungli, gdzie spotkają się z medykami z ludu Shipibo-Conibo, rdzennych mieszkańców tych terenów, od niepamiętnych czasów zamieszkujących obszary ciągnące się wzdłuż rzeki Ukajali.

Bohaterowie odcinka wypróbują na sobie kurację, której jednym z elementów jest zażycie lekarstwa sporządzanego z rośliny Psychotria viridis, w Polsce znajdującej się na liście środków zakazanych. Czy miejscowym lekarzom uda się przywrócić im zdrowie?

Redakcja 12/11/2014

Zobacz też

Zasiłek z pomocy społecznej - jak go dostać? Komu przysługuje zasiłek z pomocy społecznej? Zasiłek z pomocy społecznej - jak go dostać? Komu przysługuje zasiłek z pomocy społecznej? Zasiłek z pomocy społecznej możesz otrzymać, jeśli nie jesteś w stanie sam sobie poradzić z przezwyciężeniem trudnej sytuacji życiowej. By otrzymać zasiłek z pomocy społecznej musisz jednak spełniać określone warunki i przedstawić wymagane dokumenty. Sprawdź, jak otrzymać zasiłek z pomocy społecznej. Dlaczego trzeba umyć samochód po zimie? Jak to zrobić? Dlaczego trzeba umyć samochód po zimie? Jak to zrobić? Każdy właściciel pojazdu powinien wiedzieć, że karoserie aut są najbardziej podatne na zużycie w okresie zimowym. Powodem są nie tyle ujemne temperatury, co sól i chemiczne preparaty sypane na drogi, które osiadają na autach. Z tego powodu mycie samochodu po zimie jest niezbędne. Podpowiadamy, jak skutecznie umyć auto przed nadejściem wiosny. Jaki KOLOR SAMOCHODU był najmodniejszy w 2012 roku? Jaki KOLOR SAMOCHODU był najmodniejszy w 2012 roku? Dla wielu osób, a szczególnie tych płci pięknej, kolor samochodu ma kluczowe znaczenie przy wyborze nowego auta. Wybór jednak nie jest prosty, bo możliwości kolorystyczne są dziś naprawdę duże. Na jaki lakier warto się więc zdecydować? Który kolor jest najczęściej wybierany na świecie? Jakie były największe zwycięstwa w karierze ARTURA SZPILKI? Jakie były największe zwycięstwa w karierze ARTURA SZPILKI? Artur Szpilka to w ostatnim czasie najpopularniejszy polski bokser. Mimo tego, że stoczył dopiero kilkanaście walk na zawodowych ringach, to już zapowiada, że chce zdobyć mistrzostwo świata. Oto lista najważniejszych dotychczasowych walki „Szpili”.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!