Wizyta u szamana – medycyna alternatywna ludów Amazonii i kuracja z użyciem Psychotria viridis, rośliny zakazanej w Polsce

Tematem kolejnego odcinka programu „Wizyta u szamana" jest medycyna alternatywna ludów Amazonii. Zaproszeni do programu ochotnicy sprawdzą na własnej skórze skuteczność terapii lekiem sporządzonym z Psychotria viridis – rośliny zakazanej w Polsce. Czy po wizycie w lasach Amazonii odzyskają zdrowie?

Czy medycyna alternatywna ludów Amazonii może przyjść z pomocą ludziom, którym tradycyjna medycyna Zachodu nie jest w stanie pomóc? Bohaterami kolejnego odcinka serii „Wizyta u szamana" są Judith Owens, która cierpi na zaawansowaną astmę oraz Michael Wudyka, były bokser, któremu normalne funkcjonowanie utrudniają bóle stawów. Wraz z gospodarzem programu, Piersem Gibbonem, Judith i Michael wyruszą w podróż do serca amazońskiej dżungli, gdzie spotkają się z medykami z ludu Shipibo-Conibo, rdzennych mieszkańców tych terenów, od niepamiętnych czasów zamieszkujących obszary ciągnące się wzdłuż rzeki Ukajali.

Bohaterowie odcinka wypróbują na sobie kurację, której jednym z elementów jest zażycie lekarstwa sporządzanego z rośliny Psychotria viridis, w Polsce znajdującej się na liście środków zakazanych. Czy miejscowym lekarzom uda się przywrócić im zdrowie?

Redakcja 12/11/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!