Wizyta u szamana – czy krowi mocz może leczyć? Czy tradycyjna medycyna Indii zna sposób na dolegliwości uczestników programu?

Krowi mocz, krew węża, wyciągi z trujących roślin – właśnie z takich produktów powstają medykamenty, które przyjmują śmiałkowie biorący udział w programie „Wizyta u szamana". Zdecydowali się oni poddać kuracjom proponowanym przez medyków reprezentujących medycynę alternatywną różnych części świata, ponieważ zachodni lekarze nie są w stanie im pomóc. W najbliższym odcinku – tradycyjna medycyna Indii i dwaj pacjenci, którzy poddadzą się kuracji krowim moczem.Czy terapie stosowane w tradycyjnej medycynie indyjskiej są skuteczne? Osiem milionów Hindusów uważa za święte zarówno krowy, jak i wszystko, co od nich pochodzi. Na każdym niemal kroku w Indiach kupić można specyfiki zawierające mocz tych zwierząt, które sprzedawane jako lekarstwo na kaszel czy krople do uszu. Uryna krowia dodawana jest także do szamponów i mydła.

Wraz z prowadzącym program Piersem Gibbonem do Indii wybiorą się dwaj śmiałkowie, którym medycyna zachodnia nie jest w stanie pomóc. Charles cierpi na migrenę. Markowi życie codzienne uprzykrzają szumy uszne. Obydwaj mają nadzieję, że lekarstwo z krowiego moczu pomoże im pozbyć się ich uciążliwych dolegliwości. Czy odważą się skorzystać z zaleceń hinduskiego lekarza i wypić krowi mocz?

Redakcja 18/11/2014

Zobacz też

Horoskop chiński na rok 2013/2014 dla Węża. Jaka będzie przyszłość osób spod znaku Węża? Horoskop chiński na rok 2013/2014 dla Węża. Jaka będzie przyszłość osób spod znaku Węża? Co czeka cię w roku 2013? Poznaj przyszłość z chińskim horoskopem na rok Czarnego Węża. Przedstawiamy horoskop chiński na rok 2013/2014 opracowany specjalnie dla osób spod znaku Węża. Horoskop chiński na rok 2013/2014 dla Smoka. Co zdarzy się osobom spod chińskiego znaku Smoka? Horoskop chiński na rok 2013/2014 dla Smoka. Co zdarzy się osobom spod chińskiego znaku Smoka? Przedstawiamy chiński horoskop na rok Czarnego Węża. Kobiety i mężczyźni spod znaku Smoka dowiedzą się, co wydarzy się w chińskim roku 2013. Sprawdź datę urodzin i horoskop chińskich znaków zwierzęcych 2013/2014! Hipotermia – komu grozi? Jak się uchronić przed wychłodzeniem organizmu? Hipotermia – komu grozi? Jak się uchronić przed wychłodzeniem organizmu? Wraz ze spadkiem temperatur i przyjściem prawdziwej zimy, pojawiają się informacje zamarzniętych ludziach. Dlaczego dochodzi do tego typu zdarzeń i jak się przed nimi chronić? Jak się ubierać, co jeść, co mieć przy sobie, by nie ulec hipotermii? Czy, kiedy jest zimno, można "na rozgrzewkę" napić się alkoholu? Mówimy, co można i czego nie wolno robić, by nie doszło do hipotermi, czyli wychłodzenia organizmu. – Gdzie pojechać na narty na Podkarpacie? Gdzie szukać najlepszych tras? Gdzie pojechać na narty na Podkarpacie? Gdzie szukać najlepszych tras? Żeby pojeździć na nartach na dobrym stoku wcale nie trzeba wyjeżdżać w Alpy. Co więcej – nie musimy też jechać w Tarty czy Sudety. Wystarczy skoczyć na Podkarpacie. Narciarskich stoków jest tam wiele, my zaś mówimy, gdzie znajdują się te najbardziej godne uwagi. Gdzie na narty na Podkarpaciu?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!