Wizyta u szamana – czy krowi mocz może leczyć? Czy tradycyjna medycyna Indii zna sposób na dolegliwości uczestników programu?

Krowi mocz, krew węża, wyciągi z trujących roślin – właśnie z takich produktów powstają medykamenty, które przyjmują śmiałkowie biorący udział w programie „Wizyta u szamana". Zdecydowali się oni poddać kuracjom proponowanym przez medyków reprezentujących medycynę alternatywną różnych części świata, ponieważ zachodni lekarze nie są w stanie im pomóc. W najbliższym odcinku – tradycyjna medycyna Indii i dwaj pacjenci, którzy poddadzą się kuracji krowim moczem.Czy terapie stosowane w tradycyjnej medycynie indyjskiej są skuteczne? Osiem milionów Hindusów uważa za święte zarówno krowy, jak i wszystko, co od nich pochodzi. Na każdym niemal kroku w Indiach kupić można specyfiki zawierające mocz tych zwierząt, które sprzedawane jako lekarstwo na kaszel czy krople do uszu. Uryna krowia dodawana jest także do szamponów i mydła.

Wraz z prowadzącym program Piersem Gibbonem do Indii wybiorą się dwaj śmiałkowie, którym medycyna zachodnia nie jest w stanie pomóc. Charles cierpi na migrenę. Markowi życie codzienne uprzykrzają szumy uszne. Obydwaj mają nadzieję, że lekarstwo z krowiego moczu pomoże im pozbyć się ich uciążliwych dolegliwości. Czy odważą się skorzystać z zaleceń hinduskiego lekarza i wypić krowi mocz?

Redakcja 19/11/2014

Zobacz też

Przedświąteczne promocje w sklepach - jak zaoszczędzić na prezentach? Przedświąteczne promocje w sklepach - jak zaoszczędzić na prezentach? W przedświątecznym szale kupowania prezentów, łatwo wydać fortunę. Tymczasem, jeśli uważniej przyjrzymy się sklepowym ofertom, okazuje się, że możemy skorzystać z oferowanych nam atrakcyjnych promocji. Godzina zero – zamach na World Trade Center. Rekonstrukcja lotu numer 11 minuta po minucie Godzina zero – zamach na World Trade Center. Rekonstrukcja lotu numer 11 minuta po minucie Zaledwie 13 minut po starcie samolotu American Airlines do kokpitu wdarli się terroryści. Tak rozpoczął się dramat pasażerów uwięzionych w maszynie, która jako pierwsza uderzyła w wieże World Trade Center. Co działo się od momentu, gdy terroryści rozpoczęli działania aż do tragicznego finału? Co przeżywali pasażerowie feralnego lotu? Czy próbowali powstrzymać zamachowców? Jak przebiegał atak na WTC? Kolejny odcinek serii „Godzina zero" rekonstruuje minuta po minucie przebieg feralnego lotu numer 11. Jak nauczyć się gry w snookera? [NAUKA GRY w SNOOKERA] Jak nauczyć się gry w snookera? [NAUKA GRY w SNOOKERA] Snooker? Pierwsze wrażenie może być przerażające. Wielki stół, małe kieszenie, kij krótszy niż w bilardzie i na pozór bardzo skomplikowane zasady. Świat snookera nie jest światem dla każdego, jednak każdy, kto ten świat postara się poznać i zrozumieć, nie będzie żałował – to naprawdę fantastyczna rozrywka! Boże Narodzenie w Japonii - jak wygląda? Boże Narodzenie w Japonii - jak wygląda? Większość mieszkańców kraju kwitnącej wiśni wyznają buddyzm i szintoizm. Mimo iż, tylko 0,7 % ludności Japonii to chrześcijanie,to bez względu na religie Japończycy obchodzą Boże Narodzenie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!