Wizyta u szamana – czy krowi mocz może leczyć? Czy tradycyjna medycyna Indii zna sposób na dolegliwości uczestników programu?

Krowi mocz, krew węża, wyciągi z trujących roślin – właśnie z takich produktów powstają medykamenty, które przyjmują śmiałkowie biorący udział w programie „Wizyta u szamana". Zdecydowali się oni poddać kuracjom proponowanym przez medyków reprezentujących medycynę alternatywną różnych części świata, ponieważ zachodni lekarze nie są w stanie im pomóc. W najbliższym odcinku – tradycyjna medycyna Indii i dwaj pacjenci, którzy poddadzą się kuracji krowim moczem.Czy terapie stosowane w tradycyjnej medycynie indyjskiej są skuteczne? Osiem milionów Hindusów uważa za święte zarówno krowy, jak i wszystko, co od nich pochodzi. Na każdym niemal kroku w Indiach kupić można specyfiki zawierające mocz tych zwierząt, które sprzedawane jako lekarstwo na kaszel czy krople do uszu. Uryna krowia dodawana jest także do szamponów i mydła.

Wraz z prowadzącym program Piersem Gibbonem do Indii wybiorą się dwaj śmiałkowie, którym medycyna zachodnia nie jest w stanie pomóc. Charles cierpi na migrenę. Markowi życie codzienne uprzykrzają szumy uszne. Obydwaj mają nadzieję, że lekarstwo z krowiego moczu pomoże im pozbyć się ich uciążliwych dolegliwości. Czy odważą się skorzystać z zaleceń hinduskiego lekarza i wypić krowi mocz?

Redakcja 19/11/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!