Wizyta u szamana – czy krowi mocz może leczyć? Czy tradycyjna medycyna Indii zna sposób na dolegliwości uczestników programu?

Krowi mocz, krew węża, wyciągi z trujących roślin – właśnie z takich produktów powstają medykamenty, które przyjmują śmiałkowie biorący udział w programie „Wizyta u szamana". Zdecydowali się oni poddać kuracjom proponowanym przez medyków reprezentujących medycynę alternatywną różnych części świata, ponieważ zachodni lekarze nie są w stanie im pomóc. W najbliższym odcinku – tradycyjna medycyna Indii i dwaj pacjenci, którzy poddadzą się kuracji krowim moczem.Czy terapie stosowane w tradycyjnej medycynie indyjskiej są skuteczne? Osiem milionów Hindusów uważa za święte zarówno krowy, jak i wszystko, co od nich pochodzi. Na każdym niemal kroku w Indiach kupić można specyfiki zawierające mocz tych zwierząt, które sprzedawane jako lekarstwo na kaszel czy krople do uszu. Uryna krowia dodawana jest także do szamponów i mydła.

Wraz z prowadzącym program Piersem Gibbonem do Indii wybiorą się dwaj śmiałkowie, którym medycyna zachodnia nie jest w stanie pomóc. Charles cierpi na migrenę. Markowi życie codzienne uprzykrzają szumy uszne. Obydwaj mają nadzieję, że lekarstwo z krowiego moczu pomoże im pozbyć się ich uciążliwych dolegliwości. Czy odważą się skorzystać z zaleceń hinduskiego lekarza i wypić krowi mocz?

Redakcja 19/11/2014

Zobacz też

Kim jest żona Jerzego Stuhra, Barbara Stuhr? Kim jest żona Jerzego Stuhra, Barbara Stuhr? Żona Jerzego Stuhra to osoba prawie nieobecna w mediach. Niechętnie odpowiada również na pytania dotyczące Jerzego czy Macieja Stuhrów. Kim jest i czym zajmuje się Barbara Stuhr? Mówimy, co osiągnęła żona Jerzego Stuhra. Poznaj sylwetkę 63-letniej Barbary Stuhr. Co pieszym nie pozwala przeżyć? [PIESZY NA DRODZE] Co pieszym nie pozwala przeżyć? [PIESZY NA DRODZE] Naiwność, buta, nieuwaga, nonszalancja, nieomylność, niewidoczność, głuchota... Faktem faktem, że pieszy jest najsłabszym ogniwem ruchu drogowego. Ale to nie zwalnia go z myślenia! Nie po to ewolucja dała człowiekowi mózg, a w nim rozum, by ich nie używać. Jeśli pieszy jest w stanie poświęcić wiele, by dostać jakieś proszki bądź tabletki „na życie”, to nie powinien tego życia bezmyślnie lekceważyć, gdy staje się uczestnikiem ruchu drogowego! Twiner 2,80 – co to za jacht? Czy Twiner 2,80 sprawdzi się jako mały jacht weekendowy? Jacht Twiner 2,80: recenzja, opinie Twiner 2,80 – co to za jacht? Czy Twiner 2,80 sprawdzi się jako mały jacht weekendowy? Jacht Twiner 2,80: recenzja, opinie Twiner 2,80 to zgrabny, mały jachcik odkrytopokładowy – tego typu jednostki mogą przyczynić się do popularyzacji żeglarstwa weekendowego. Łatwo bowiem przechowywać go w małym garażu lub nawet w schowku, łatwo transportować na dachu małego auta. Jak się nim żegluje? Wind Hunter 19 – co to za jacht? Jaki jest klasyczny Wind Hunter 19? Czy nadaje się do turystyki? Jacht Wind Hunter 19: recenzja, opinie Wind Hunter 19 – co to za jacht? Jaki jest klasyczny Wind Hunter 19? Czy nadaje się do turystyki? Jacht Wind Hunter 19: recenzja, opinie Łodzie typu Bristol Channel Cutter, stworzone do szybkiej, bezpiecznej żeglugi po jednym z najtrudniejszych nawigacyjnie akwenów na świecie, uchodzą za najlepsze w historii żeglarstwa. Ich wzorem stworzono w Polsce tradycyjnie wyglądający, siedmiometrowy mały jachcik morski. Co to za jednostka?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!