Windows 8.1 – czym się różni od Windowsa 8?

Użytkownicy nowego systemu operacyjnego Windows 8 doczekali się ulepszonej wersji programu. Producent zapewnia, że Windows 8.1 to cudeńko, które zmienia komputer w prawdziwego demona prędkości i przyjazne narzędzie pracy. Sprawdź, czym Windows 8.1 różni się od Windowsa 8.

Kto narzekał na Windows 8, ma szansę przerzucić się na jego nową, ulepszoną wersję. Przedstawiciele koncernu Microsoft zarzekają się, że rozwiązała ona większość problemów użytkowników Ósemki. Co się zmieniło? Pierwsza i podstawowa różnica – aktualizacja do Windows 8.1 nie jest możliwa bez założenia konta mailowego na serwerach firmy Microsoft, z czego przy Windows 8 można było zrezygnować.

>>> Czy Windows 8 jest szybszy od Windows 7? [KLIKNIJ!]

Pozostałe zmiany to setki mniejszych i większych udogodnień systemowych. W Windows 8.1 lepiej współpracują ze sobą ekrany – kafelkowy i klasyczny pulpit. Możemy ustawić dla nich wspólną tapetę. Na pulpicie pojawił się z kolei przycisk Start. Tradycjonaliści mogą też zupełnie zrezygnować z widoku kafelków po włączeniu komputera i ustawić go tak, by po uruchomieniu systemu prezentował Pulpit. Miłośnicy kafelków mają z kolei dużo większe możliwości w ustawianiu ich rozmiaru, wyglądu i zawartości.

Ulepszona została też wyszukiwarka. Mechanizm Bing podpowie użytkownikowi lokalizacje wszystkich plików i folderów zawierających żądane hasło i znajdujących się na jego komputerze, ale też da namiar na wszystkie możliwe związane z nim informacje znajdujące się w internecie.

Co jeszcze nowego w Windows 8.1?

Nowy sklep z nowym podziałem na kategorie i możliwością automatycznego instalowania aktualizacji.

• Nowy Internet Explorer 11, do którego wróciła możliwość zarządzania ulubionymi zakładkami.

• Nowy klient poczty, któremu przybyło funkcji.

• Nowa przeglądarka zdjęć, do której dodano kilka prostych narzędzi obróbki fotografii.

• Nowe aplikacje – między innymi Kuchnia z przepisami kulinarnymi dla łasuchów oraz Zdrowie i kondycja dla miłośników zdrowego stylu życia.

• Nowe właściwości bocznych pasków zadań – w przypadku wielu aplikacji pojawiło się więcej opcji zmiany rozmaitych ustawień.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!