Wierzyć czy nie wierzyć? Wampiry, statki widma, Trójkąt Bermudzki, Kuba Rozpruwacz, cudowne uzdrowienia...

W marcu 2004 roku w rejonie tzw. Trójkąta Bermudzkiego z ekranów radarów zniknął samolot Piper PA-32-300. Jak dotąd nie został odnaleziony. Ludzkość wciąż jest bezradna wobec tajemnicy Trójkąta Bermudzkiego. I nie tylko wobec niej.Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego, nad którą od dziesiątków głowią się zarówno naukowcy, jak i badacze amatorzy, to niejedyna zagadka, jakiej ludzkość wciąż nie może rozwikłać. Czy wampiry istniały naprawdę? Co mogło im dać picie ludzkiej krwi? Czy po morzach i oceanach wciąż pływają statki widma z duszami pasażerów, których pochłonęły morskie fale?

Kim był Kuba Rozpruwacz, który przez trzy miesiące 1888 roku terroryzował ulice londyńskiego East Endu? Najsłynniejszy seryjny morderca świata pozbawił życia i poćwiartował co najmniej pięć kobiet. Zabijał elegancko ubrany, pozostawiał na miejscu pełen ironii list a następnie znikał w londyńskiej mgle. Sto lat po jego pojawieniu się w Londynie i zbrodniach, jakich dokonał, tożsamość przestępcy wciąż nie jest znana.

Jak wyjaśnić cudowne uzdrowienia? Jak to się dzieje, że nagle, bez wyraźnego powodu znikają ból i cierpienie, niewidomi odzyskują wzrok, a sparaliżowani zaczynają chodzić?

Jak powstał Całun Turyński? Niektórzy uważają, że to całun to materiał, w który owinięty został Jezus Chrystus. Są jednak i tacy, którzy przekonują, że to falsyfikat. Niestety, mimo wielu badań, któremu poddano tajemniczą materię, naukowcom wciąż nie udaje się udzielić ostatecznych odpowiedzi, na pytania, które narosły wokół tego jedynego w swoim rodzaju artefaktu.

Twórcy programu „Wierzyć czy nie wierzyć" biorą pod lupę te i inne najbardziej intrygujące zjawiska, zdarzenia i twory, o których od wielu lat krążą legendy. Przyjrzą im się jeszcze raz i uzbrojeni w czujne oko kamery jeszcze raz poddadzą analizie wszelkiego rodzaju hipotezy, które powstały na ich temat. Być może, choćby przez przypadek, uda im się zajrzeć za zasłonę tajemnicy?

Emisja programu Wierzyć czy nie wierzyć na antenie FOKUS TV oraz w internecie: http://www.fokus.tv/player.

Redakcja 13/08/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!