Wierzyć czy nie wierzyć? Odc. 6 - jak powstał Całun Turyński? Czy faktycznie owinięty był nim Jezus, czy też jest to falsyfikat?

Jak powstał Całun Turyński? Mimo wielu badań, któremu poddano tajemniczą materię, naukowcom wciąż nie udaje się udzielić ostatecznych odpowiedzi na pytania, które narosły wokół tego jedynego w swoim rodzaju artefaktu.
W programie „Wierzyć czy nie wierzyć?" przyglądamy się najbardziej zdumiewającym tajemnicom znanym ludzkości, oddzielając prawdę od mitów. Są tacy, którzy wierzą w prawdziwość zjawisk paranormalnych oraz tacy, którzy wierzą tylko w rzeczy udowodnione naukowo. Program „Wierzyć czy nie wierzyć?" jest skierowany zarówno dla entuzjastów tajemnic, jak i tych, którzy nastawieni są sceptycznie wobec zjawisk niewyjaśnionych. Odsłania fakty i mity o mordercach, stygmatykach, wampirach. Bierze pod lupę statki widma, Trójkąt Bermudzki, Kubę Rozpruwacza, a także cudowne uzdrowienia.

W szóstym odcinku serii przyjrzymy się Całunowi Turyńskiemu. Jak powstał wizerunek człowieka, który jest widoczny na materiale? Niektórzy uważają, że w tkaninę Całunu faktycznie owinięty został Jezus Chrystus. Są jednak i tacy, którzy przekonują, że to falsyfikat. Niestety, mimo wielu badań, któremu poddano tajemniczą materię, naukowcom wciąż nie udaje się udzielić ostatecznych odpowiedzi na pytania, które narosły wokół tego jedynego w swoim rodzaju artefaktu.

 

Redakcja 07/10/2014

Zobacz też

Kim jest Tomasz Gollob? Kim jest Tomasz Gollob? Żużel nie bez powodu jest nazywany czarnym sportem. Nie chodzi tylko o nawierzchnię, po której jeżdżą zawodnicy, ale również o niebezpieczeństwo, jakie im grozi w trakcie zawodów. Niestety, cała Polska przekonała się o tym 13 maja, kiedy śmiertelnemu wypadkowi uległ Lee Richardson, w trakcie meczu Betardy Sparty Wrocław z PGE Marmą Rzeszów. Świadomy zagrożenia czyhającego na torze jest również Tomasz Gollob, najlepszy polski żużlowiec Kiedy POLKI mogą PRZEJŚĆ NA EMERYTURĘ po zmianach reformy emerytalnej? TABELA Kiedy POLKI mogą PRZEJŚĆ NA EMERYTURĘ po zmianach reformy emerytalnej? TABELA Od 2013 roku podwyższany będzie wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Ponieważ będzie się to odbywać stopniowo, dopiero od 2040 roku wszystkie Polki będą pracowały do 67. roku życia. Pokazujemy w TABELI, kiedy dokładnie będziesz mogła przejść na emeryturę po wejściu w życie nowej ustawy emerytalnej - zależy to od tego, w jakim roku i miesiącu się urodziłaś. W JAKIM WIEKU PRZEJDZIESZ NA EMERYTURĘ? Jaki wiek uprawnia do przejścia na emeryturę teraz, a jak to zmienia reforma emerytalna? W JAKIM WIEKU PRZEJDZIESZ NA EMERYTURĘ? Jaki wiek uprawnia do przejścia na emeryturę teraz, a jak to zmienia reforma emerytalna? Po 2013 roku Polacy i Polki będą pracować dłużej. Reforma emerytalna zakłada podwyższenie wieku emerytalnego dla mężczyzn z 65 do 67 lat. Kobiety, które przed reformą przechodziły na emeryturę w wieku 60 lat, po zmianach będą musiały pracować nawet 7 lat dłużej. WAKACJE. Gdzie na URLOP? Co oferują BIURA PODRÓŻY ? WAKACJE. Gdzie na URLOP? Co oferują BIURA PODRÓŻY ? W tym sezonie hitem są wycieczki objazdowe po Gruzji, Czechach oraz Ukrainie. A na wczasowej top liście wciąż są Chorwacja, Turcja i Grecja. Modne są też objazdówki po USA, Japonii lub Chinach. Popularnością cieszą się też nadal Tunezja i Egipt.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!