Wierzyć czy nie wierzyć? Odc. 6 - jak powstał Całun Turyński? Czy faktycznie owinięty był nim Jezus, czy też jest to falsyfikat?

Jak powstał Całun Turyński? Mimo wielu badań, któremu poddano tajemniczą materię, naukowcom wciąż nie udaje się udzielić ostatecznych odpowiedzi na pytania, które narosły wokół tego jedynego w swoim rodzaju artefaktu.
W programie „Wierzyć czy nie wierzyć?" przyglądamy się najbardziej zdumiewającym tajemnicom znanym ludzkości, oddzielając prawdę od mitów. Są tacy, którzy wierzą w prawdziwość zjawisk paranormalnych oraz tacy, którzy wierzą tylko w rzeczy udowodnione naukowo. Program „Wierzyć czy nie wierzyć?" jest skierowany zarówno dla entuzjastów tajemnic, jak i tych, którzy nastawieni są sceptycznie wobec zjawisk niewyjaśnionych. Odsłania fakty i mity o mordercach, stygmatykach, wampirach. Bierze pod lupę statki widma, Trójkąt Bermudzki, Kubę Rozpruwacza, a także cudowne uzdrowienia.

W szóstym odcinku serii przyjrzymy się Całunowi Turyńskiemu. Jak powstał wizerunek człowieka, który jest widoczny na materiale? Niektórzy uważają, że w tkaninę Całunu faktycznie owinięty został Jezus Chrystus. Są jednak i tacy, którzy przekonują, że to falsyfikat. Niestety, mimo wielu badań, któremu poddano tajemniczą materię, naukowcom wciąż nie udaje się udzielić ostatecznych odpowiedzi na pytania, które narosły wokół tego jedynego w swoim rodzaju artefaktu.

 

Redakcja 07/10/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!