Wierzyć czy nie wierzyć? Odc. 6 - jak powstał Całun Turyński? Czy faktycznie owinięty był nim Jezus, czy też jest to falsyfikat?

Jak powstał Całun Turyński? Mimo wielu badań, któremu poddano tajemniczą materię, naukowcom wciąż nie udaje się udzielić ostatecznych odpowiedzi na pytania, które narosły wokół tego jedynego w swoim rodzaju artefaktu.
W programie „Wierzyć czy nie wierzyć?" przyglądamy się najbardziej zdumiewającym tajemnicom znanym ludzkości, oddzielając prawdę od mitów. Są tacy, którzy wierzą w prawdziwość zjawisk paranormalnych oraz tacy, którzy wierzą tylko w rzeczy udowodnione naukowo. Program „Wierzyć czy nie wierzyć?" jest skierowany zarówno dla entuzjastów tajemnic, jak i tych, którzy nastawieni są sceptycznie wobec zjawisk niewyjaśnionych. Odsłania fakty i mity o mordercach, stygmatykach, wampirach. Bierze pod lupę statki widma, Trójkąt Bermudzki, Kubę Rozpruwacza, a także cudowne uzdrowienia.

W szóstym odcinku serii przyjrzymy się Całunowi Turyńskiemu. Jak powstał wizerunek człowieka, który jest widoczny na materiale? Niektórzy uważają, że w tkaninę Całunu faktycznie owinięty został Jezus Chrystus. Są jednak i tacy, którzy przekonują, że to falsyfikat. Niestety, mimo wielu badań, któremu poddano tajemniczą materię, naukowcom wciąż nie udaje się udzielić ostatecznych odpowiedzi na pytania, które narosły wokół tego jedynego w swoim rodzaju artefaktu.

 

Redakcja 03/10/2014

Zobacz też

Za darmo, online! 3. sezon serialu Prawdziwa historia rodu Borgiów jest już dostępny w serwisie fokus.tv! Za darmo, online! 3. sezon serialu Prawdziwa historia rodu Borgiów jest już dostępny w serwisie fokus.tv! Za darmo, online, w całości i całkowicie legalnie! Zapraszamy do oglądania trzeciego sezonu serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów" w serwisie fokus.tv! Kolejne spiski, coraz bardziej wyrafinowane intrygi, seks, władza i demoniczna rodzina Borgiów! Oni po prostu mają to we krwi! Kompetencje prezydenta RP - co tak naprawdę może prezydent Polski Kompetencje prezydenta RP - co tak naprawdę może prezydent Polski Słuchając obietnic wyborczych Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego powinniśmy pamiętać o ograniczeniach, które przy stanowieniu prawa ma prezydent RP. Może co prawda zgłosić do Sejmu każdy projekt, tyle że musi on później zdobyć poparcie większości. Mówimy, jakie kompetencje ma prezydent RP. Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach Katastrofy lotnicze – zapewne nie da się całkowicie ich wyeliminować. Można jednak minimalizować ich ryzyko, zwiększać bezpieczeństwo pasażerów i wyciągać wnioski z tragedii, do których doszło w przestworzach. FOKUS TV zaprasza na program poświęcony wypadkom lotniczym, ich przyczynom, przebiegowi i następstwom. Czy można zwiedzić Pałac Prezydencki? Czy można zwiedzić Pałac Prezydencki? Od 1989 roku Pałac Prezydencki pełni funkcję siedziby głowy państwa. Choć jest miejscem codziennej pracy prezydenta RP i oficjalnych uroczystości, każdy może do niego wejść, by obejrzeć historyczne wnętrza. Zwiedzanie obwarowane jest jednak kilkoma warunkami.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!