Wierzyć czy nie wierzyć odc. 3 - Cudowne kuracje. Zobacz, jak leczą się inni!

Wierzyć czy nie wierzyć tym razem bada uzdrowienia w efekcie pielgrzymek religijnych i cudowne lekarstwa. Ekipa odwiedza miejsca o uzdrawiającej mocy - w Brazylii, Stanach Zjednoczonych, a także Lourdes we Francji. Melatonina, miód, hoodia gordonii, sok z noni. Te "cudowne remedia" mają pomóc mieć szczuplejsze uda, przynieść ulgę w migrenie, zwalczyć bezsenność. Ale czy to działa?Ludzie cierpiący na przewlekłe lub śmiertelne choroby często z rozpaczy szukają cudu, który może ich uleczyć. Ich poszukiwania cudownej kuracji mogą iść w wielu kierunkach. Niektórzy uczestniczą w spotkaniach prowadzonych przez telewizyjnych kaznodziejów, takich jak Leroy Jenkins. Miliony pielgrzymują do Lourdes, we Francji do źródła cudownej leczniczej wody. W obu tych okolicznościach zdarzają się trudne do zweryfikowania "cuda".

Jeszcze inni podróżują do Brazylii na zabieg duchowy praktykowany przez człowieka znanego jako Jan Boży. Pytanie jakie zadają twórcy Wierzyć czy nie wierzyć jest oczywiste: czy wiara i modlitwa rzeczywiście mogą leczyć? Czy ludzki umysł jest w stanie uzdrowić ciało? Może po prostu, gdy słyszymy słowa "jesteś uzdrowiony", dostajemy zastrzyk siły i odwagi by wyzdrowieć?
Oprócz tych, którzy wierzą w cudowne kuracje związane z wiarą i duchowością, są tacy, którzy wierzą w uzdrawiającą moc melatoniny, miodu, hoodia gordonii, soku z noni, ziół, herbat, skomplikowanych diet. Czy to działa?

Wierzyć czy nie wierzyć szuka odpowiedzi na te pytania.
 

Redakcja 28/10/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!