Wielkie zbrodnie i procesy, odcinek 5: Morderca z Salt Lake City. WIDEO

W lipcu 1983 roku 13-letni chłopak, Graeme Cunningham, opuszcza swój dom w Salt Lake City i znika. Jego matka, Shona, spanikowana dzwoni na policję. Jednak policjantom nie udaje się rzucić światła na jego zniknięcie, dopiero detektyw Don Bell robi postępy w tej sprawie. Wpada na trop Arthura Bishopa...

Śledztwo w sprawie mordercy z Salt Lake City utyka w kilku ślepych zaułkach, aż  Don wpada na trop  łagodnego niepozornego księgowego, Arthura Bishopa, którego pasierb był bliskim przyjacielem zaginionego Graeme. Don odkrywa, że Bishop jest złodziejem, oszustem, a także molestował znajomego Graeme'a.

Podczas przesłuchania Bishop  niespodziewanie mówi Donowi, że Graeme jest martwy, bo zabił go, i czterech innych zaginionych chłopców. Następnie doprowadza policję do grobów swoich ofiar na pustyni. Okazuje się, że Don Bell odkrył najsłynniejszego mordercę w stanie Utah w XX wieku.

W marcu 1984 zaczyna się proces Bishopa. Mimo jego zeznań, aby sąd mógł zasądzić karę śmierci, prokuratorzy muszą udowodnić, że popełnione przez Bishopa morderstwa zostały zaplanowane i popełnione przez człowiek poczytalnego, który manipulował ludźmi i ​​był zaufanym członkiem ich społeczności.

Obrońca Bishopa spróbował zmienić kwalifikację czynu z morderstwa na nieumyślne spowodowanie śmierci, twierdząc, że oskarżony nie był w stanie opanować się w towarzystwie dzieci ze względu na uzależnienie od pornografii.

Arthurowi Garemu Bishopowi postawiono 11 zarzutów, w tym 5 o morderstwo pierwszego stopnia. Biskup otrzymuje 5 wyroków kary śmierci przez wstrzyknięcie trucizny. W dniu 10 czerwca 1988 jest on skazany na śmierć.

Redakcja 15/12/2016

Zobacz też

Święto Trzech Króli: jakie jest znaczenie napisu K+M+B? Święto Trzech Króli: jakie jest znaczenie napisu K+M+B? W dniu święta Trzech Króli na wielu drzwiach pojawia się napis "K+M+B". Zwyczaj pisania kredą na drzwiach niewątpliwie nawiązuje do Księgi Wyjścia (11,1-13,16), która opisuje, jak Izraelici oznaczali drzwi swoich domostw krwią baranka paschalnego. Sama inskrypcja ma jednak konkretne znaczenie. Święto Trzech Króli: data i symbolika uroczystości Święto Trzech Króli: data i symbolika uroczystości Święto Trzech Króli to zwyczajowa nazwa święta Objawienia Pańskiego. Co roku święto Trzech Króli obchodzi się 6 stycznia. Jego symbolem jest opisana w Ewangelii św. Mateusza historia przybycia do Betlejem, gdzie narodził się Jezus, trzech mędrców - Kacpra, Melchiora i Baltazara. Jak w Polsce obchodzi się święto Trzech Króli? Edukacja seksualna. Kamasutra – najlepsze pozycje miłosne Edukacja seksualna. Kamasutra – najlepsze pozycje miłosne Wśród wielu pozycji Kamasutry każda para znajdzie odpowiednią. Istnieją wśród nich takie, w których doznania są wyjątkowe mocne i to bez zbytniej gimnastyki. Oto pięć najlepszych pozycji Kamasutry, w których seks zawsze sprawia przyjemność. Wypróbujcie je koniecznie, by odnaleźć najlepszą dla siebie! Edukacja seksualna. Jak całować? 21 najlepszych rodzajów pocałunków Edukacja seksualna. Jak całować? 21 najlepszych rodzajów pocałunków Całowanie się jest dla zbliżenia tym, czym przyprawy dla wykwintnego dania. Bez tego seks straci swój smak, stanie się mdły i bezbarwny. Jest coś magicznego w pocałunkach - są bardzo sexy, stanowią też dowód miłości, prawdziwej bliskości między kochankami. Całować się można na wiele sposobów. Jak robić to dobrze?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!