Wielkie zbrodnie i procesy, odcinek 5: Morderca z Salt Lake City. WIDEO

W lipcu 1983 roku 13-letni chłopak, Graeme Cunningham, opuszcza swój dom w Salt Lake City i znika. Jego matka, Shona, spanikowana dzwoni na policję. Jednak policjantom nie udaje się rzucić światła na jego zniknięcie, dopiero detektyw Don Bell robi postępy w tej sprawie. Wpada na trop Arthura Bishopa...

Śledztwo w sprawie mordercy z Salt Lake City utyka w kilku ślepych zaułkach, aż  Don wpada na trop  łagodnego niepozornego księgowego, Arthura Bishopa, którego pasierb był bliskim przyjacielem zaginionego Graeme. Don odkrywa, że Bishop jest złodziejem, oszustem, a także molestował znajomego Graeme'a.

Podczas przesłuchania Bishop  niespodziewanie mówi Donowi, że Graeme jest martwy, bo zabił go, i czterech innych zaginionych chłopców. Następnie doprowadza policję do grobów swoich ofiar na pustyni. Okazuje się, że Don Bell odkrył najsłynniejszego mordercę w stanie Utah w XX wieku.

W marcu 1984 zaczyna się proces Bishopa. Mimo jego zeznań, aby sąd mógł zasądzić karę śmierci, prokuratorzy muszą udowodnić, że popełnione przez Bishopa morderstwa zostały zaplanowane i popełnione przez człowiek poczytalnego, który manipulował ludźmi i ​​był zaufanym członkiem ich społeczności.

Obrońca Bishopa spróbował zmienić kwalifikację czynu z morderstwa na nieumyślne spowodowanie śmierci, twierdząc, że oskarżony nie był w stanie opanować się w towarzystwie dzieci ze względu na uzależnienie od pornografii.

Arthurowi Garemu Bishopowi postawiono 11 zarzutów, w tym 5 o morderstwo pierwszego stopnia. Biskup otrzymuje 5 wyroków kary śmierci przez wstrzyknięcie trucizny. W dniu 10 czerwca 1988 jest on skazany na śmierć.

Redakcja 07/07/2015

Zobacz też

Która wyszukiwarka jest lepsza? Co lepsze - Google czy Bing? Która wyszukiwarka jest lepsza? Co lepsze - Google czy Bing? Google dla wielu ludzi stał się niemal synonimem internetu. Czasem trudno uwierzyć, ze to tak na prawdę po prostu jedna z internetowych stron. A jednak. Popularna wyszukiwarka ma też konkurencję. Jedną z nich jest Bing. Która ze stron jest lepsza?Google czy Bing? Kiedy nastąpi KONIEC ŚWIATA? Kiedy ma się skończyć znany nam świat 21.12.2012? Kiedy nastąpi KONIEC ŚWIATA? Kiedy ma się skończyć znany nam świat 21.12.2012? Znaki zwiastujące rychły koniec świata znasz? Ludzkość przeżyła już kilka terminów końca świata. To temat intrygujący, budzący grozę, strach, nawet zaciekawienie. Kalendarz Majów wyznaczył go na rok 2012, a dokładniej na 21 grudnia. Czy dzień ten będzie dniem końca życia na Ziemi czy końcem naszej planety? Czego powinniśmy się spodziewać? Sennik. Co to znaczy, gdy śnił mi się orgazm? Skąd się biorą sny erotyczne? Sennik. Co to znaczy, gdy śnił mi się orgazm? Skąd się biorą sny erotyczne? Sen o orgazmie może świadczyć o tym, że masz duże potrzeby seksualne. Może mówić o tym, że twoje dotychczasowe poźycie pozostawia wiele do życzenia. Może też świadczyć absolutnie o niczym. Niepokoić się możesz tylko wtedy, jeśli jest to jedyny sposób na osiągnięcie zadowolenia z seksu. Co oznaczają sny o orgazmie? Jak wprowadzić dziecko w świat pieniędzy? Jak wprowadzić dziecko w świat pieniędzy? Świat dorosłych to świat pieniędzy. Jednak te, wbrew przekonaniu wielu dzieci, nie biorą się ze „ściany” (czyt. bankomatu). Dlatego już od małego warto uczyć swoje dzieci poszanowania dla pieniędzy oraz sztuki oszczędzania. Jak się do tego zabrać?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!