Wielkie zbrodnie i procesy, odcinek 18: Niebezpieczna gra Rae Carrutha. WIDEO

W 1999 roku Rae Carruth był wschodzącą gwiazdą profesjonalnej drużyny NFL, Carolina Panthers. Przez poprzednie dwa sezony borykał się jednak z urazami. Smutki leczył w objęciach kobiet, między innymi Cheriki Adams. Co ją spotkało?

Bardzo niebezpieczna gra: Rae Carruth i Charica Adams

Bardzo niebezpieczna gra: Rae Carruth i Charica Adams
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:26:59

W tym trudnym dla sportowca czasie jedna z jego przyjaciółek, Cherica Adams, zawiadamia go, że spodziewa się z nim dziecka. Rae Carruth płaci już alimenty na dziecko z inną kobietą, więc namawia ją do przerwania ciąży. Jednak Cherica postanawia urodzić.

W listopadzie 1999 roku, choć Cherica jest w zaawansowanej ciąży, wybiera się na randkę z Rae. W kilka minut po ich wyjściu z kina dochodzi do dramatycznego zdarzenia. Koło ich auta przejeżdża samochód, z którego w kierunku Cheriki siedzącej w fotelu pasażera padają strzały. Ranna dziewczyna wypada z auta. Mimo obrażeń wzywa pomocy. Już dyspozytorowi mówi, że podczas strzelaniny był tam Rae Carruth, który następnie odjechał!

Ranna Cherica trafia do szpitala, gdzie lekarzom udaje się uratować jej dziecko. Chłopiec otrzyma potem imię Chancellor. Choć życie kobiety wisi na włosku, udaje się jej złożyć zeznania dotyczące strzelaniny. Detektywi, bazując na jej zeznaniach oraz na na zapisach połączeń z telefonu Carrutha, aresztują go i jego dwóch kolegów jako podejrzanych o dokonanie zamachu na Chericę. Choć mężczyźni twierdzą, że są niewinni, policja nie daje im wiary.

.. Wielkie zbrodnie i procesy – obejrzyj wszystkie odcinki serii!

Miesiąc później Cherica Adams umiera. Rae Carruth próbuje zbiec, ale szybko zostaje odnaleziony i aresztowany. Podczas procesu kierowca samochodu i strzelec zaświadczają, że byli zatrudnieni przez Carrutha. Carruth zostaje uznany winnym zawiązania spisku w celu popełnienia morderstwa i skazany na więzienie.

Chancellor, który w wyniku strzelaniny cierpi na porażenie mózgowe, po śmierci Cheriki trafia pod opiekę jej matki, Saundry Adams.

Redakcja 09/02/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!