Wielkie zbrodnie i procesy, odcinek 18: Niebezpieczna gra Rae Carrutha. WIDEO

W 1999 roku Rae Carruth był wschodzącą gwiazdą profesjonalnej drużyny NFL, Carolina Panthers. Przez poprzednie dwa sezony borykał się jednak z urazami. Smutki leczył w objęciach kobiet, między innymi Cheriki Adams. Co ją spotkało?

Bardzo niebezpieczna gra: Rae Carruth i Charica Adams

Bardzo niebezpieczna gra: Rae Carruth i Charica Adams
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:26:59

W tym trudnym dla sportowca czasie jedna z jego przyjaciółek, Cherica Adams, zawiadamia go, że spodziewa się z nim dziecka. Rae Carruth płaci już alimenty na dziecko z inną kobietą, więc namawia ją do przerwania ciąży. Jednak Cherica postanawia urodzić.

W listopadzie 1999 roku, choć Cherica jest w zaawansowanej ciąży, wybiera się na randkę z Rae. W kilka minut po ich wyjściu z kina dochodzi do dramatycznego zdarzenia. Koło ich auta przejeżdża samochód, z którego w kierunku Cheriki siedzącej w fotelu pasażera padają strzały. Ranna dziewczyna wypada z auta. Mimo obrażeń wzywa pomocy. Już dyspozytorowi mówi, że podczas strzelaniny był tam Rae Carruth, który następnie odjechał!

Ranna Cherica trafia do szpitala, gdzie lekarzom udaje się uratować jej dziecko. Chłopiec otrzyma potem imię Chancellor. Choć życie kobiety wisi na włosku, udaje się jej złożyć zeznania dotyczące strzelaniny. Detektywi, bazując na jej zeznaniach oraz na na zapisach połączeń z telefonu Carrutha, aresztują go i jego dwóch kolegów jako podejrzanych o dokonanie zamachu na Chericę. Choć mężczyźni twierdzą, że są niewinni, policja nie daje im wiary.

.. Wielkie zbrodnie i procesy – obejrzyj wszystkie odcinki serii!

Miesiąc później Cherica Adams umiera. Rae Carruth próbuje zbiec, ale szybko zostaje odnaleziony i aresztowany. Podczas procesu kierowca samochodu i strzelec zaświadczają, że byli zatrudnieni przez Carrutha. Carruth zostaje uznany winnym zawiązania spisku w celu popełnienia morderstwa i skazany na więzienie.

Chancellor, który w wyniku strzelaniny cierpi na porażenie mózgowe, po śmierci Cheriki trafia pod opiekę jej matki, Saundry Adams.

Redakcja 09/02/2017

Zobacz też

Michał Anioł obnażony, część 2 – współczesna próba rekonstrukcji fresku z Kaplicy Sykstyńskiej Michał Anioł obnażony, część 2 – współczesna próba rekonstrukcji fresku z Kaplicy Sykstyńskiej Michał Anioł był prawdziwym „człowiekiem renesansu": rzeźbił, malował, zajmował się architekturą i poezją. Miłość do sztuki była siłą napędową jego życia. W dwuczęściowym programie „Michał Anioł obnażony" inżynierowie, artyści i historycy spróbują się dowiedzieć, jak geniusz z Florencji osiągnął artystyczne wyżyny. Odtworzą w tym celu jego warsztat i przyjrzą się faktom z jego życia. Czy uda się im się odsłonić prawdziwe oblicze wielkiego artysty? Skąd wziął się celibat w kościele? Skąd wziął się celibat w kościele? W początkach Kościoła nie było celibatu. Św. Piotr pierwszy papież miał żonę, a Jezus uzdrowił jego teściową. Z kolei św. Paweł pisze, że kandydat na biskupa ma być mężem jednej żony, przykładnie wychowywać dzieci i nie nadużywać wina. Czy papież Franciszek wróci do tradycji i pozwoli księżom na żony? Kim był św. Juliusz I? Kim był św. Juliusz I? Papież św. Juliusz I wprowadził do liturgii święta Bożego Narodzenia 25 grudnia, zastępując nimi rzymskie święto rodzinne zwane Saturnaliami na cześć boga czasu. Uroczystość przypadała w drugiej połowie grudnia i obchodzili je też chrześcijanie razem z Rzymianami, co było niezgodne z wiarą katolicką. Ludzkie oblicze planety – życie na pustyni. Sahara, Gobi, Atacama i ich mieszkańcy Ludzkie oblicze planety – życie na pustyni. Sahara, Gobi, Atacama i ich mieszkańcy Człowiek może przeżyć kilkadziesiąt dni bez jedzenia, ale bez wody co najwyżej kilka. W drugim odcinku programu „Ludzkie oblicze planety" wraz z podróżującą po całym świecie ekipą filmową odwiedzimy ludzi mieszkających na obszarach pustynnych całego świata i dowiemy się, jak toczy się życie na pustyni.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!