Wielkie zbrodnie i procesy, odcinek 17: Peter Falconio, Joanne Lees i morderca z pustkowi. WIDEO

Wymarzona podróż dwojga Brytyjczyków po Australii zamieniła się w koszmar. On zaginął, najprawdopodobniej zamordowany. A ją media oskarżyły o dokonanie tej zbrodni.

W 2001 roku brytyjska para, Joanne Lees i Peter Falconio, jechała swym pomarańczowym volkswagenem przez australijskie pustkowie. To miał być ostatni etap realizacji ich wspólnego marzenia o ekscytującej podróży dookoła świata.

Samochód mknął pogrążoną w ciemnościach drogą, gdy człowiek w białym pojeździe z napędem 4x4 ściągnął go na pobocze. Kiedy Peter wysiadł, Joanne odczuła niepokój. Po chwili usłyszała wystrzał. Ją samą napastnik wyciągnął z auta i przykuł kajdankami do swojego wozu.

Kobieta zdołała się jednak wyzwolić. Przez pięć godzin ukrywała się w zaroślach. Jej partner natomiast zniknął, najprawdopodobniej zamordowany. Tragiczne losy pary budzą zainteresowanie mediów na całym świecie. Joanne jednak nie chce mówić o swoich przeżyciach z tamtej nocy. Dziennikarze z ofiary szybko robią oskarżoną.

Cztery lata później, 17 października 2005 roku, sąd w australijskim Darwin bada sprawę handlarza narkotyków Bradleya Johan Murdocha, oskarżonego o zamordowanie Petera Falconio. Kluczowi świadkowie to ocalała z ataku Joanne. Młoda kobieta musi w świetle kamer mówić o bolesnych szczegółach jej relacji z Peterem. Jego rodzina stoi jednak za nią murem.

Odcinek pt. Morderca z australijskich pustkowi to opowieść o kobiecie, która zdołała przetrwać medialny sąd i historia sprawiedliwości, której w końcu stało się zadość. Bradley Murdoch został bowiem skazany za morderstwo Petera Falconio. Ciała zamordowanego nigdy jednak nie odnaleziono...

Redakcja 08/02/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!