Wielkie zbrodnie i procesy, odcinek 15: Pedofil-kanibal? Nathaniel Bar-Jonah. WIDEO

Nathaniel Bar-Jonah był pedofilem działającym w Massachusetts. Jego specjalnością było przebieranie się za policjanta i za pomocą tego budzącego respekt przebrania skłanianie młodych chłopców do udania się z nim do domu. Na początku lat 90. przeniósł się do Great Falls w Montanie. Tam dalej trwał jego zbrodniczy proceder.

W 1996 roku dziesięcioletni chłopiec, Zachary Ramsay, znika w drodze do szkoły. Policjanci podejrzewają Bar-Jonaha, ale bez twardych dowodów nie mogą nic zrobić. Matka Zacha, Rachel Howard, nie traci nadziei na odnalezienia syna żywego.

Trzy lata później, w 1999 roku Bar-Jonah zostaje zauważony i zatrzymany w pobliżu szkoły szkoły w Great Falls – znowu przebrany za policjanta. Policja przeszukuje jego dom i znajduje obfity  materiał  dowodowy świadczący o pedofilii, a w tym „przepisy” sugerujące, że Bar-Jonah może być kanibalem. Ale wszystkie dowody to tylko poszlaki ...

W policyjnym śledztwie następuje przełom, gdy trzech chłopców zeznaje, że Bar-Jonah napastował ich seksualnie. W obliczu sądu jednak tylko jeden z nich znalazł w sobie odwagę, by potwierdzić, że był molestowany przez Bar-Jonaha. Ostatecznie 23 maja 2002 roku pedofil Nathaniel Bar-Jonah został skazany za swoje przestępstwa łącznie na 130 lat więzienia.

Prokuratorzy chcieliby jeszcze doprowadzić do skazania Bar-Jonaha za zabójstwo Zacharego Ramseya. Ale matka Zacharego, Rachel Howard, który nigdy nie pogodziła się z myślą, że jej syn nie żyje, zdecydowała się zeznawać w obronie Bar-Jonaha! Wobec tego sprawa przeciwko Bar-Jonahowi za zabójstwo Zacharego Ramseya załamała się.

Bar-Jonah zmarł w więzieniu w 2008 roku. Ciało Zacharego Ramsaya nigdy nie zostało odnalezione.

.. Wielkie zbrodnie i procesy – obejrzyj wszystkie odcinki serii!

Redakcja 15/09/2015

Zobacz też

Ukryte miliony Hitlera. Co się stało z jego testamentem i spadkiem po wielkim zbrodniarzu? ZDJĘCIA Ukryte miliony Hitlera. Co się stało z jego testamentem i spadkiem po wielkim zbrodniarzu? ZDJĘCIA Po samobójczej śmierci Hitlera w 1945 roku okazało się, że Fürher sporządził testament. Największy zbrodniarz naszych czasów zapisał wszystko co posiadał ludziom, którzy wiernie towarzyszyli mu do końca. Odchodząc z tego świata był bardzo bogatym człowiekiem. Jego fortunę szacuje się na 3 miliardy dolarów. Burza magnetyczna. Dlaczego zmiany pola magnetycznego Ziemi grożą nam katastrofą? Burza magnetyczna. Dlaczego zmiany pola magnetycznego Ziemi grożą nam katastrofą? Burza magnetyczna albo geomagnetyczna to nagłe i silne zmiany pola magnetycznego Ziemi. Poprzedzają ją nie grzmoty, a rozbłyski Słońca związane z tzw. koronalnym wyrzutem masy. Skutki burzy magnetycznej mogą być naprawdę katastrofalne – od zakłóceń odbioru radia, przez awarię łączności komórkowej, po trwałe zniszczenie sieci elektrycznej na obszarze nawet całego kontynentu. Utracony świat Aleksandra Wielkiego. Jak wyglądało jego imperium? ZDJĘCIA, OPISY ODCINKÓW Utracony świat Aleksandra Wielkiego. Jak wyglądało jego imperium? ZDJĘCIA, OPISY ODCINKÓW Znany podróżnik i fotoreporter David Adams wyrusza na niezwykłą wyprawę, aby odkryć najdalsze zakątki imperium Aleksandra Wielkiego. Ryzykuje życie, by zbadać, co naprawdę wydarzyło się na tym terenie, a wpłynęło na przyszłość całego świata. Gdzie wydobyto lazuryt wykorzystany do ozdobnej maski pogrzebowej Tutenchamona? I czy Aleksander Macedoński wyruszył w wyprawę po złote runo niczym Jazon i Argonauci? Najbardziej niebezpieczne miasta świata: Rio, Caracas, Miami, Sao Paulo... OPISY ODCINKÓW Najbardziej niebezpieczne miasta świata: Rio, Caracas, Miami, Sao Paulo... OPISY ODCINKÓW Autorzy programu przedstawiają obraz największych metropolii świata, w których morderstwa, gwałty, porwania oraz walki gangów to zatrważająca rzeczywistość. Twórcy odpowiedzą na pytanie, jak na co dzień żyją mieszkańcy Rio de Janeiro, Caracas, Johannesburga, Miami i Sao Paulo, miejsc sparaliżowanych strachem, i czego mogą się spodziewać przybywający do nich turyści. W programie również zostanie zaprezentowany system walki z przestępcami, którą podejmują lokalne władze.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!