Wielkie zbrodnie i procesy, odcinek 15: Pedofil-kanibal? Nathaniel Bar-Jonah. WIDEO

Nathaniel Bar-Jonah był pedofilem działającym w Massachusetts. Jego specjalnością było przebieranie się za policjanta i za pomocą tego budzącego respekt przebrania skłanianie młodych chłopców do udania się z nim do domu. Na początku lat 90. przeniósł się do Great Falls w Montanie. Tam dalej trwał jego zbrodniczy proceder.

W 1996 roku dziesięcioletni chłopiec, Zachary Ramsay, znika w drodze do szkoły. Policjanci podejrzewają Bar-Jonaha, ale bez twardych dowodów nie mogą nic zrobić. Matka Zacha, Rachel Howard, nie traci nadziei na odnalezienia syna żywego.

Trzy lata później, w 1999 roku Bar-Jonah zostaje zauważony i zatrzymany w pobliżu szkoły szkoły w Great Falls – znowu przebrany za policjanta. Policja przeszukuje jego dom i znajduje obfity  materiał  dowodowy świadczący o pedofilii, a w tym „przepisy” sugerujące, że Bar-Jonah może być kanibalem. Ale wszystkie dowody to tylko poszlaki ...

W policyjnym śledztwie następuje przełom, gdy trzech chłopców zeznaje, że Bar-Jonah napastował ich seksualnie. W obliczu sądu jednak tylko jeden z nich znalazł w sobie odwagę, by potwierdzić, że był molestowany przez Bar-Jonaha. Ostatecznie 23 maja 2002 roku pedofil Nathaniel Bar-Jonah został skazany za swoje przestępstwa łącznie na 130 lat więzienia.

Prokuratorzy chcieliby jeszcze doprowadzić do skazania Bar-Jonaha za zabójstwo Zacharego Ramseya. Ale matka Zacharego, Rachel Howard, który nigdy nie pogodziła się z myślą, że jej syn nie żyje, zdecydowała się zeznawać w obronie Bar-Jonaha! Wobec tego sprawa przeciwko Bar-Jonahowi za zabójstwo Zacharego Ramseya załamała się.

Bar-Jonah zmarł w więzieniu w 2008 roku. Ciało Zacharego Ramsaya nigdy nie zostało odnalezione.

.. Wielkie zbrodnie i procesy – obejrzyj wszystkie odcinki serii!

Redakcja 15/09/2015

Zobacz też

VERVA Street Racing. Drifting Kuby Przygońskiego i samochody Jamesa Bonda. WIDEO: NA PEŁNYM BAKU VERVA Street Racing. Drifting Kuby Przygońskiego i samochody Jamesa Bonda. WIDEO: NA PEŁNYM BAKU Po raz siódmy w Warszawie odbyła się impreza przeznaczona dla amatorów motoryzacji – VERVA Street Racing. Na Błoniach PGE Narodowego pojawił się między innymi Kuba Przegoński, uczestnik Rajdu Dakar, który zasiadając za kierownicą Toyoty GT86 zaprezentował swoje umiejętności w driftingu. Prawdziwa historia piłkarskich mistrzostw świata. Jak rodziły się legendy? Prawdziwa historia piłkarskich mistrzostw świata. Jak rodziły się legendy? Mistrzostwa świata w piłce nożnej co 4 lata rozgrzewają cały glob do czerwoności. Pierwsze z nich odbyły się w 1930 roku w Urugwaju. Od tego czasu to niezwykłe widowisko dostarcza niezapomnianych emocji. Poznamy miejsca, w których tworzyła się historia piłkarskich zawodów. Ludzi, którzy ją pisali. Zajrzymy za kulisy, aby poznać wydarzenia, do których media nie miały dostępu. Nissan qashqai. Dla kogo? Czy warto? Dane techniczne, testy i opinie. WIDEO: NA PEŁNYM BAKU Nissan qashqai. Dla kogo? Czy warto? Dane techniczne, testy i opinie. WIDEO: NA PEŁNYM BAKU To już druga generacja samochodu osobowego typu crossover. Nissan qashqai produkowany jest przez japoński koncern od 2006 roku. Dowiedz się o nim więcej. Gwiazdy w hotelach. Jakie mają żądania? INFOGRAFIKA Gwiazdy w hotelach. Jakie mają żądania? INFOGRAFIKA Zaskakujące pseudonimy, absurdalne zachcianki, skandaliczne ekscesy, zabawne prośby. O tym, jak gwiazdy zachowują się w hotelach, najlepiej wie ich obsługa. Co przywozi do hotelu John Travolta? Jak przedstawia się w recepcji Paris Hilton? Kogo portret musi wisieć w pokoju Britney Spears? Czas poznać sekrety gwiazd – dotąd skrywane za drzwiami hotelowego pokoju.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!