Wielkie zbrodnie i procesy, odcinek 15: Pedofil-kanibal? Nathaniel Bar-Jonah. WIDEO

Nathaniel Bar-Jonah był pedofilem działającym w Massachusetts. Jego specjalnością było przebieranie się za policjanta i za pomocą tego budzącego respekt przebrania skłanianie młodych chłopców do udania się z nim do domu. Na początku lat 90. przeniósł się do Great Falls w Montanie. Tam dalej trwał jego zbrodniczy proceder.

W 1996 roku dziesięcioletni chłopiec, Zachary Ramsay, znika w drodze do szkoły. Policjanci podejrzewają Bar-Jonaha, ale bez twardych dowodów nie mogą nic zrobić. Matka Zacha, Rachel Howard, nie traci nadziei na odnalezienia syna żywego.

Trzy lata później, w 1999 roku Bar-Jonah zostaje zauważony i zatrzymany w pobliżu szkoły szkoły w Great Falls – znowu przebrany za policjanta. Policja przeszukuje jego dom i znajduje obfity  materiał  dowodowy świadczący o pedofilii, a w tym „przepisy” sugerujące, że Bar-Jonah może być kanibalem. Ale wszystkie dowody to tylko poszlaki ...

W policyjnym śledztwie następuje przełom, gdy trzech chłopców zeznaje, że Bar-Jonah napastował ich seksualnie. W obliczu sądu jednak tylko jeden z nich znalazł w sobie odwagę, by potwierdzić, że był molestowany przez Bar-Jonaha. Ostatecznie 23 maja 2002 roku pedofil Nathaniel Bar-Jonah został skazany za swoje przestępstwa łącznie na 130 lat więzienia.

Prokuratorzy chcieliby jeszcze doprowadzić do skazania Bar-Jonaha za zabójstwo Zacharego Ramseya. Ale matka Zacharego, Rachel Howard, który nigdy nie pogodziła się z myślą, że jej syn nie żyje, zdecydowała się zeznawać w obronie Bar-Jonaha! Wobec tego sprawa przeciwko Bar-Jonahowi za zabójstwo Zacharego Ramseya załamała się.

Bar-Jonah zmarł w więzieniu w 2008 roku. Ciało Zacharego Ramsaya nigdy nie zostało odnalezione.

.. Wielkie zbrodnie i procesy – obejrzyj wszystkie odcinki serii!

Redakcja 17/01/2017

Zobacz też

Ewa Wójciak, dyrektorka teatru o nowym papieżu: "No i wybrali ch**a". Ewa Wójciak kim jest? Ewa Wójciak, dyrektorka teatru o nowym papieżu: "No i wybrali ch**a". Ewa Wójciak kim jest? Ewa Wójciak o papieżu: wybrali ch..., który donosił - po wypowiedzeniu publicznie tego zdania o dyrektorce teatru Ósmego dnia zrobiło się głośno w całej Polsce. "No i wybrali ch..., który donosił wojskowym na lewicujących księży" - tak wybór kardynała Jorge Mario Bergoglio na papieża komentowała dyrektor Teatru Ósmego Dnia Ewa Wójciak. Mówimy kim jest Ewa Wójciak, gdzie pracuje, co robi? Ukochana papieża Franciszka. Kim jest Amalia Damonte? Historia miłości Ojca Świętego! Ukochana papieża Franciszka. Kim jest Amalia Damonte? Historia miłości Ojca Świętego! Amalia Damonte to ukochana miłość z lat młodzieńczych, sympatia papieża Franciszka, Jorge Bergoglio. Przez tę nieszczęśliwą miłość Bergoglio został księdzem, a teraz od kilku dni jest nowym papieżem Kościoła Katolickiego. Historia wielkiej miłości Ojca Świętego miała miejsce w czasach jego młodości, gdy jako nastolatek błagał Amalię Demonte, by została jego żoną. Seks. Co to jest femidom? Prezerwatywy dla kobiet - czy wiesz jak działają? Seks. Co to jest femidom? Prezerwatywy dla kobiet - czy wiesz jak działają? Femidom - prezerwatywa dla kobiet - to nazwa pod jaką rozpowszechniły się damskie prezerwatywy – kondomy dla kobiet sprawiające, że seks, nawet z nieznajomym, jest bezpieczny. Jak ich używać? Czego się spodziewać po kobiecym kondomie? Ulga dla honorowych krwiodawców - ile można odliczyć od podatku? Ulga dla honorowych krwiodawców - ile można odliczyć od podatku? Osobom posiadającym tytuł honorowego dawcy krwi przysługuje specjalna ulga podatkowa, z której skorzystać mogą wypełniając formularz PIT. Ile wynosi ulga dla krwiodawców? Ile można odliczyć?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!