Wielkie zbrodnie i procesy, odcinek 15: Pedofil-kanibal? Nathaniel Bar-Jonah. WIDEO

Nathaniel Bar-Jonah był pedofilem działającym w Massachusetts. Jego specjalnością było przebieranie się za policjanta i za pomocą tego budzącego respekt przebrania skłanianie młodych chłopców do udania się z nim do domu. Na początku lat 90. przeniósł się do Great Falls w Montanie. Tam dalej trwał jego zbrodniczy proceder.

W 1996 roku dziesięcioletni chłopiec, Zachary Ramsay, znika w drodze do szkoły. Policjanci podejrzewają Bar-Jonaha, ale bez twardych dowodów nie mogą nic zrobić. Matka Zacha, Rachel Howard, nie traci nadziei na odnalezienia syna żywego.

Trzy lata później, w 1999 roku Bar-Jonah zostaje zauważony i zatrzymany w pobliżu szkoły szkoły w Great Falls – znowu przebrany za policjanta. Policja przeszukuje jego dom i znajduje obfity  materiał  dowodowy świadczący o pedofilii, a w tym „przepisy” sugerujące, że Bar-Jonah może być kanibalem. Ale wszystkie dowody to tylko poszlaki ...

W policyjnym śledztwie następuje przełom, gdy trzech chłopców zeznaje, że Bar-Jonah napastował ich seksualnie. W obliczu sądu jednak tylko jeden z nich znalazł w sobie odwagę, by potwierdzić, że był molestowany przez Bar-Jonaha. Ostatecznie 23 maja 2002 roku pedofil Nathaniel Bar-Jonah został skazany za swoje przestępstwa łącznie na 130 lat więzienia.

Prokuratorzy chcieliby jeszcze doprowadzić do skazania Bar-Jonaha za zabójstwo Zacharego Ramseya. Ale matka Zacharego, Rachel Howard, który nigdy nie pogodziła się z myślą, że jej syn nie żyje, zdecydowała się zeznawać w obronie Bar-Jonaha! Wobec tego sprawa przeciwko Bar-Jonahowi za zabójstwo Zacharego Ramseya załamała się.

Bar-Jonah zmarł w więzieniu w 2008 roku. Ciało Zacharego Ramsaya nigdy nie zostało odnalezione.

.. Wielkie zbrodnie i procesy – obejrzyj wszystkie odcinki serii!

Redakcja 15/09/2015

Zobacz też

Dlaczego ludzie się kochają? Dlaczego ludzie się kochają? Od dawien dawna ludzie parowali się i uprawiali seks. Nawet gdy nie było instytucji małżeństwa, poczucie bliskości i przynależności do drugiej osoby odgrywało ważną funkcję w najmniejszej grupie społecznej. Z jakich powodów ludzie potrzebują miłości, tej cielesnej i mentalnej? Mówimy, dlaczego ludzie się kochają. Jak znaleźć dodatkową pracę? Jak dorobić do pensji? Jak znaleźć dodatkową pracę? Jak dorobić do pensji? Jeśli twoja pensja nie starcza na pokrycie wszystkich zaplanowanych wydatków, nie załamuj rąk! Jest wiele sposobów na dorabianie, również nie opuszczając swojego domu. Jak znaleźć dodatkową pracę? Jak zarobić pieniądze? Jakie jest pierwsze polecenie Boga z raju? Jakie jest pierwsze polecenie Boga z raju? Ksiądz Marek Dziewiecki, zaznacza że płodność nie jest czymś złym, żeby z nią walczyć, a dla kochających się małżonków dzieci nie są ciężarem czy „wpadką”, lecz radością. Dzieci kosztują, ale też są naszą przyszłością. Biblia w wielu miejscach podkreśla, że dzieci są znakiem Bożego błogosławieństwa SEKS EKOLOGICZNY. Co to znaczy seks ekologiczny? Jak kochać się ekologicznie? SEKS EKOLOGICZNY. Co to znaczy seks ekologiczny? Jak kochać się ekologicznie? Czym jest ekologiczny seks? Ks. Marek Dziewiecki, psycholog, zachęca małżonków do ekologicznej miłości. W ekorodzinie nie ma miejsca tylko na jedno dziecko. Tabletki antykoncepcyjne idą do lamusa, gdyż blokują płodność kobiet, a także Ziemi, zatruwanej wydalanymi hormonami. A kochający mąż w czasie współżycia myśli też o żonie. Jak kochać się ekologicznie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!