Wielkie zbrodnie i procesy, odc. 11: Zabójcza para: Paul Bernardo i Karla Homolka. WIDEO

W 11. odcinku programu Wielkie zbrodnie i procesy sprawa okrutnych gwałtów i morderstw, która wstrząsnęła Kanadą – zresztą nie tylko z powodu okrucieństwa czynów, jakich dopuścili się Paul Bernardo i Karla Homolka.

Paul Bernardo i Karla Homolka pobrali się podczas iście filmowej ceremonii nad wodą po kanadyjskiej stronie wodospadu Niagara. Tego dnia przypominali romantyczne pary z kreskówek Disneya. To jednak tylko pozory. Już wtedy w głowach obojga dojrzewały zbrodnicze zamiary.

11. odcinek programu Wielkie zbrodnie i procesy to opowieść o mężczyźnie i kobiecie, którzy razem gwałcili, torturowali i mordowali młode dziewczyny, m.in. rodzoną siostrę Homolki, w chwili śmierci zaledwie 14-letnią. Swe makabryczne zbrodnie uwiecznili na taśmie wideo. Skazanie degeneratów ułatwiły zeznania Homolki, która zgodziła się na nie w zamian za łagodniejszą karę – 12 lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Tę propozycję wymiaru sprawiedliwości nazwano paktem z diabłem. Nie bez racji; już po skazaniu kobiety na jaw wyszło jej prawdziwe zaangażowanie w inspirowane przez męża, ale wspólne zbrodnie. Dziś zaś, gdy Paul Bernardo odsiaduje karę dożywotniego więzienia, Karla Homolka z nową rodziną spędza przyjemnie czas na Karaibach. Oto faktyczna kara za najokrutniejsze zbrodnie w dziejach kanadyjskiego wymiaru sprawiedliwości.

Redakcja 06/02/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!