Wielkie zbrodnie i procesy, odc. 11: Zabójcza para: Paul Bernardo i Karla Homolka. WIDEO

W 11. odcinku programu Wielkie zbrodnie i procesy sprawa okrutnych gwałtów i morderstw, która wstrząsnęła Kanadą – zresztą nie tylko z powodu okrucieństwa czynów, jakich dopuścili się Paul Bernardo i Karla Homolka.

Paul Bernardo i Karla Homolka pobrali się podczas iście filmowej ceremonii nad wodą po kanadyjskiej stronie wodospadu Niagara. Tego dnia przypominali romantyczne pary z kreskówek Disneya. To jednak tylko pozory. Już wtedy w głowach obojga dojrzewały zbrodnicze zamiary.

11. odcinek programu Wielkie zbrodnie i procesy to opowieść o mężczyźnie i kobiecie, którzy razem gwałcili, torturowali i mordowali młode dziewczyny, m.in. rodzoną siostrę Homolki, w chwili śmierci zaledwie 14-letnią. Swe makabryczne zbrodnie uwiecznili na taśmie wideo. Skazanie degeneratów ułatwiły zeznania Homolki, która zgodziła się na nie w zamian za łagodniejszą karę – 12 lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Tę propozycję wymiaru sprawiedliwości nazwano paktem z diabłem. Nie bez racji; już po skazaniu kobiety na jaw wyszło jej prawdziwe zaangażowanie w inspirowane przez męża, ale wspólne zbrodnie. Dziś zaś, gdy Paul Bernardo odsiaduje karę dożywotniego więzienia, Karla Homolka z nową rodziną spędza przyjemnie czas na Karaibach. Oto faktyczna kara za najokrutniejsze zbrodnie w dziejach kanadyjskiego wymiaru sprawiedliwości.

Redakcja 18/08/2015

Zobacz też

AK 47, czyli kałasznikow – karabin, który zmienił losy świata AK 47, czyli kałasznikow – karabin, który zmienił losy świata Magazyn „Playboy” uznał go za jedną z 50 rzeczy, które zmieniły świat. Od stworzenia testowych modeli karabinka automatycznego AK wyprodukowano 175 mln jego sztuk, a mimo to zakładom zbrojeniowym w Iżewsku grozi bankructwo. Podróbki okazują się bowiem równie skuteczne w walce co radzieckie czy rosyjskie oryginały. Brak dowodów. Program o najbardziej tajemniczych zbrodniach w dziejach świata Brak dowodów. Program o najbardziej tajemniczych zbrodniach w dziejach świata Kim był Kuba Rozpruwacz? Czy Yeti i potwór z Loch Ness naprawdę istnieją? Teorie spiskowe, legendy, tajemnice. Pojawiają się i na lata zostają w naszych umysłach. Spróbujmy bliżej się im przyjrzeć dzięki programowi „Brak dowodów”. Ekstremalne loty. Dlaczego młodzi brytyjscy lotnicy chcą latać w Indonezji? Ekstremalne loty. Dlaczego młodzi brytyjscy lotnicy chcą latać w Indonezji? Praca w indonezyjskich liniach lotniczych Susi Air to dla młodych brytyjskich pilotów ogromne wyzwanie. Siadają za sterami samolotów, które muszą lądować w najbardziej odosobnionych i niebezpiecznych miejscach świata. Mimo to podejmują ryzyko, bo wiedzą, że to jedyna szansa na zdobycie doświadczenia i krok naprzód w karierze. Pociągi pancerne. Program o roli kolei w historii wojen Pociągi pancerne. Program o roli kolei w historii wojen Legendarny złoty pociąg, czyli pociąg pancerny jakoby przewożący bezcenne skarby, pośrednio przypomniał o ogromnej roli, jaką w ciągu ostatnich 150 lat kolej odegrała w działaniach wojennych. Oglądaj serię „Pociągi pancerne” i dowiedz się, jak jeden z największych wynalazków ludzkości wpłynął na dzieje świata.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!