Wielkie zbrodnie i procesy, odc. 11: Zabójcza para: Paul Bernardo i Karla Homolka. WIDEO

W 11. odcinku programu Wielkie zbrodnie i procesy sprawa okrutnych gwałtów i morderstw, która wstrząsnęła Kanadą – zresztą nie tylko z powodu okrucieństwa czynów, jakich dopuścili się Paul Bernardo i Karla Homolka.

Paul Bernardo i Karla Homolka pobrali się podczas iście filmowej ceremonii nad wodą po kanadyjskiej stronie wodospadu Niagara. Tego dnia przypominali romantyczne pary z kreskówek Disneya. To jednak tylko pozory. Już wtedy w głowach obojga dojrzewały zbrodnicze zamiary.

11. odcinek programu Wielkie zbrodnie i procesy to opowieść o mężczyźnie i kobiecie, którzy razem gwałcili, torturowali i mordowali młode dziewczyny, m.in. rodzoną siostrę Homolki, w chwili śmierci zaledwie 14-letnią. Swe makabryczne zbrodnie uwiecznili na taśmie wideo. Skazanie degeneratów ułatwiły zeznania Homolki, która zgodziła się na nie w zamian za łagodniejszą karę – 12 lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Tę propozycję wymiaru sprawiedliwości nazwano paktem z diabłem. Nie bez racji; już po skazaniu kobiety na jaw wyszło jej prawdziwe zaangażowanie w inspirowane przez męża, ale wspólne zbrodnie. Dziś zaś, gdy Paul Bernardo odsiaduje karę dożywotniego więzienia, Karla Homolka z nową rodziną spędza przyjemnie czas na Karaibach. Oto faktyczna kara za najokrutniejsze zbrodnie w dziejach kanadyjskiego wymiaru sprawiedliwości.

Redakcja 18/08/2015

Zobacz też

Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 3., odcinek 5.  Rok 1499. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 3., odcinek 5. Rok 1499. WIDEO bez cenzury Borgiowie i ich sekrety w kolejnym odcinku trzeciego sezonu serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów"! Cezar kontynuuje swoje manewry wojenne, a Leonardo da Vinci przedstawia mu swój pomysł na nową machinę wojenną. Czy Cezar zdecyduje się, by z niego skorzystać? Borgiowie za darmo w serwisie Fokus.tv! Pierwszy sezon serialu Prawdziwa historia rodu Borgiów o intrygach, zdradach i panowaniu słynnej rodziny już w całości! Borgiowie za darmo w serwisie Fokus.tv! Pierwszy sezon serialu Prawdziwa historia rodu Borgiów o intrygach, zdradach i panowaniu słynnej rodziny już w całości! Borgiowie w sieci! Za darmo, w całości, całkowicie legalnie i bez cenzury! Pierwszy sezon serialu Prawdziwa historia rodu Borgiów możecie już od dziś oglądać w serwisie internetowym Fokus.tv! Intrygi, manipulacje, niepohamowana żądza władzy, zdrady i orgie rodziny Borgiów - zobaczcie to na własne oczy! Sala operacyjna online! Oglądaj serial na stronie FOKUS.tv - za darmo, w całości i całkowicie legalnie! Sala operacyjna online! Oglądaj serial na stronie FOKUS.tv - za darmo, w całości i całkowicie legalnie! Sala operacyjna w internecie! Kolejne odcinki serialu dokumentalnego, w którym możecie na własne oczy zobaczyć prawdziwe operacje, są już dostępne w serwisie FOKUS.tv. Wejdź w zakładkę VOD. Mistrzyni we wspinaczce – Catherine Destivelle w filmie dokumentalnym Kobieta na krawędzi gór Mistrzyni we wspinaczce – Catherine Destivelle w filmie dokumentalnym Kobieta na krawędzi gór Mistrzyni we wspinaczce Catherine Destivelle, jej niesamowite życie i nieprawdopodobne wyczyny – to temat filmu dokumentalnego „Kobieta na krawędzi gór" w reżyserii Rémy'ego Tézierera. Wraz z kamerą będziemy towarzyszyć jej w trzech wyprawach w Alpy.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!