Wielkie zbrodnie i procesy, odc. 11: Zabójcza para: Paul Bernardo i Karla Homolka. WIDEO

W 11. odcinku programu Wielkie zbrodnie i procesy sprawa okrutnych gwałtów i morderstw, która wstrząsnęła Kanadą – zresztą nie tylko z powodu okrucieństwa czynów, jakich dopuścili się Paul Bernardo i Karla Homolka.

Paul Bernardo i Karla Homolka pobrali się podczas iście filmowej ceremonii nad wodą po kanadyjskiej stronie wodospadu Niagara. Tego dnia przypominali romantyczne pary z kreskówek Disneya. To jednak tylko pozory. Już wtedy w głowach obojga dojrzewały zbrodnicze zamiary.

11. odcinek programu Wielkie zbrodnie i procesy to opowieść o mężczyźnie i kobiecie, którzy razem gwałcili, torturowali i mordowali młode dziewczyny, m.in. rodzoną siostrę Homolki, w chwili śmierci zaledwie 14-letnią. Swe makabryczne zbrodnie uwiecznili na taśmie wideo. Skazanie degeneratów ułatwiły zeznania Homolki, która zgodziła się na nie w zamian za łagodniejszą karę – 12 lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Tę propozycję wymiaru sprawiedliwości nazwano paktem z diabłem. Nie bez racji; już po skazaniu kobiety na jaw wyszło jej prawdziwe zaangażowanie w inspirowane przez męża, ale wspólne zbrodnie. Dziś zaś, gdy Paul Bernardo odsiaduje karę dożywotniego więzienia, Karla Homolka z nową rodziną spędza przyjemnie czas na Karaibach. Oto faktyczna kara za najokrutniejsze zbrodnie w dziejach kanadyjskiego wymiaru sprawiedliwości.

Redakcja 06/02/2017

Zobacz też

Ospa nowsza niż sądzono? XVII-wieczna litewska mumia dziecka rzuca nowe światło Ospa nowsza niż sądzono? XVII-wieczna litewska mumia dziecka rzuca nowe światło Ospa to choroba znacznie młodsza niż sądzono. Wcale nie wywodzi się ze starożytności! Wyniki badań DNA zmumifikowanych zwłok litewskiego dziecka zarysowały nową oś czasu obrazującą dzieje rozwoju i rozprzestrzeniania się śmiertelnej choroby. Hell on Wheels – Witaj w piekle: co w trzecim sezonie? WIDEO, ZDJĘCIA Hell on Wheels – Witaj w piekle: co w trzecim sezonie? WIDEO, ZDJĘCIA Serial Hell on Wheels na VOD! Poznajmy dalsze losy ludzi zaangażowanych w budowę Pierwszej Kolei Transkontynentalnej w Ameryce Północnej. Akcja trzeciego sezonu rozpoczyna się w 1867 roku. Cullen Bohannon (Anson Mount) rezygnuje z zemsty i poszukiwań zabójców swoich najbliższych. Decyduje się nadzorować budowę linii kolejowej. Musi przy tym walczyć o władzę z Thomasem Durantem (Colm Meaney). Jak I wojna światowa odmieniła strategię i uzbrojenie? WIDEO, ZDJĘCIA ARCHIWALNE Jak I wojna światowa odmieniła strategię i uzbrojenie? WIDEO, ZDJĘCIA ARCHIWALNE Twórcy dokumentalnej miniserii „Pierwsza nowoczesna wojna” ukazują historię pierwszej wojny światowej, koncentrując się na uzbrojeniu, które weszło do użycia podczas tego konfliktu. Nowoczesne rodzaje broni, takie jak czołgi i łodzie podwodne czy broń chemiczna, odmieniły również strategię i taktykę wojenną. Poznamy twórców tych śmiercionośnych wynalazków, a także zastosowanie nowej broni na polu bitwy. W programie wypowiadają się eksperci, prezentowane są archiwalne dokumenty oraz rekonstrukcje. Robert Redford, jakiego nie znasz. Malarz, twórca ośrodka narciarskiego, promotor kina niezależnego Robert Redford, jakiego nie znasz. Malarz, twórca ośrodka narciarskiego, promotor kina niezależnego Nim Robert Redford rozpoczął studia aktorskie w nowojorskiej American Academy of Dramatic Arts, w The Pratt Institute of Art szlifował swój talent... malarski! Co jeszcze warto wiedzieć o tym słynnym amerykańskim aktorze, reżyserze i producencie filmowym?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!