Wielkie małe stworzenia – owady w 3D. Fascynujący film przyrodniczy na antenie FOKUS TV!

Zapraszamy na niesamowitą wyprawę do świata owadów. Podczas tej fascynującej podróży pokażemy owady w 3D, a na filmie w zwolnionym tempie – motyli „balet", ptaki w locie polujące na swoje małe ofiary oraz ryby, które chwytają insekty zwisające z gałęzi nad lustrem wody. Zapraszamy!



Na wszystkich kontynentach zidentyfikowano jak dotąd około 4,5 miliona gatunków owadów. Te fascynujące stworzenia tworzą odrębny, specyficzny mikro świat, z którego istnienia najczęściej w ogóle nie zdajemy sobie sprawy. Owady przybierają niesamowite formy, a niektóre z nich wyglądają wręcz jak przybysze z kosmosu! Jak to się stało, że te niewielkie stworzenia opanowały Ziemię i osiągnęły tak niesamowity ewolucyjny sukces?

Wraz z kamerą programu „Wielkie małe stworzenia" odwiedzimy tereny, na których w górach środkowego Meksyku co roku zimują motyle. Wraz z nimi przeniesiemy się następnie do ich siedlisk w południowej Kanadzie. Motyle, które tam dotarły są kolejnym pokoleniem tych, które wyruszyły z meksykańskich zimowisk. A owady, które wrócą do Meksyku będą kolejną generacją tych, które wyruszyły z Kanady. Jak znajdą drogę powrotną w meksykańskie góry? To wciąż jedna z jak dotąd nie wyjaśnionych tajemnic natury, której owady strzegą przed ludźmi. Fragment poświęcony motylom wzbogacony zostanie o niesamowitą sekwencję motylego „baletu", pokazaną w 3D, w zwolnionym tempie.

W świecie owadów znajdziemy nie tylko „piękne" ale również „bestie". W tropikalnych lasach żyją mrówkolwy. Te owadzie drapieżniki polują na mrówki, kopiąc w piaszczystym podłożu specjalne kratery - pułapki. Bezwzględna walka o przeżycie dniem i nocą toczy się również pod naszymi domami – wśród roślin na ogrodowych klombach. Właśnie tam będziemy podglądać sieciarki i biedronki siejące spustoszenie wśród mszyc. Dzięki zdjęciom zrobionym w trójwymiarze i w zwolnionym tempie, przyjrzymy się, jak ptaki w locie polują na owady i jak ryby łapią owady wyskakując ponad lustro wody i chwytając pyszczkami swoje ofiary zwisające z gałęzi. Zobaczymy także ryby, które potrafią „ustrzelić" owada plując w niego wodą. Zapraszamy do fascynującego świata owadów!

Redakcja 17/01/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!