Wielkie konstrukcje III Rzeszy odc. 5 - Podziemne fabryki odrzutowców

Odkryj historię jednego z najbardziej technologicznie zaawansowanych samolotów z II wojny światowej, myśliwca Messerschmitt Me 262. Tym razem w serialu Wielkie konstrukcje III Rzeszy poznamy podziemne jaskinie, gdzie został zbudowany Messerschmitt Me 262!W tym odcinku serialu Wielkie konstrukcje III Rzeszy poznamy historię budowy jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie samolotów z II wojny światowej. Zobacz jak i gdzie powstawał myśliwiec, który zainspirował rewolucję w wojnie powietrznej: Messerschmitt Me 262.

Messerschmitt Me 262 Schwalbe – co po niemiecku znaczy jaskółka - miał być jedną z Wunderwaffe, czyli przygotowywanych w tajemnicy cudownych broni. Messerschmitt Me 262, uzbrojony w rakiety myśliwsko-bombowy odrzutowiec osiągał pułap ponad 11 tys. m i prędkość 872 km/godz.

Jest to niezwykła opowieść o samolocie zbudowanym w podziemnej jaskini. Messerschmitt to samolot, który brał udział w walkach o władzę w przestworzach, a ta w wielkim stopniu zdecydowała o losach wojny.

Historię budowy Messerschmitta Me 262 możesz poznać oglądając na antenie FOKUS TV i na www.fokus.tv/player kolejny odcinek serii Wielkie konstrukcje III Rzeszy.
 

Redakcja 04/09/2015

Podobne

Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... Kradzież Mony Lisy z Luwru była jednym z najbardziej sensacyjnych i zuchwałych przestępstw początku XX wieku. Han van Meegeren – genialny fałszerz obrazów Vermeera van Delft – do dzisiaj jest bohaterem zbiorowej świadomości. O mężczyźnie nazwiskiem Cornelius Gurlitt zrobiło się głośno, gdy wyszło na jaw, że w jego mieszkaniu znajduje się tysiąc arcydzieł malarstwa nowoczesnego... Zanurz się w niezwykły świat zaginionych arcydzieł! Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej tworzyli oddzielną grupę – oddział do zadań specjalnych. W walce mogli zginąć lub zmazać swoje winy. Do stracenia nie mieli nic, do zyskania – wiele. FOKUS TV zaprasza na serial dokumentalny „Karny batalion", poświęcony niezwykłej jednostce radzieckiej armii. Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Oświęcim - gigantyczna fabryka śmierci, w której potrzebni byli także pracownicy gazujący innych więźniów i zajmujący się zwłokami. Więzień Henryk Mandelbaum był jednym z nich. Przeżył wojnę i opowiedział o swoich przeżyciach. FOKUS TV zaprasza na poruszający film „Sonderkommando – W służbie śmierci". II wojna światowa – lądowanie w Normandii i dziwna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – lądowanie w Normandii i dziwna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – jednym z jej przełomowych momentów było otwarcie drugiego frontu we Francji. Żołnierzy miały w jej trakcie wspierać bardzo dziwne rodzaje broni... Chcecie wiedzieć, jakie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!