Wielkie konstrukcje III Rzeszy odc. 5 - Podziemne fabryki odrzutowców

Odkryj historię jednego z najbardziej technologicznie zaawansowanych samolotów z II wojny światowej, myśliwca Messerschmitt Me 262. Tym razem w serialu Wielkie konstrukcje III Rzeszy poznamy podziemne jaskinie, gdzie został zbudowany Messerschmitt Me 262!W tym odcinku serialu Wielkie konstrukcje III Rzeszy poznamy historię budowy jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie samolotów z II wojny światowej. Zobacz jak i gdzie powstawał myśliwiec, który zainspirował rewolucję w wojnie powietrznej: Messerschmitt Me 262.

Messerschmitt Me 262 Schwalbe – co po niemiecku znaczy jaskółka - miał być jedną z Wunderwaffe, czyli przygotowywanych w tajemnicy cudownych broni. Messerschmitt Me 262, uzbrojony w rakiety myśliwsko-bombowy odrzutowiec osiągał pułap ponad 11 tys. m i prędkość 872 km/godz.

Jest to niezwykła opowieść o samolocie zbudowanym w podziemnej jaskini. Messerschmitt to samolot, który brał udział w walkach o władzę w przestworzach, a ta w wielkim stopniu zdecydowała o losach wojny.

Historię budowy Messerschmitta Me 262 możesz poznać oglądając na antenie FOKUS TV i na www.fokus.tv/player kolejny odcinek serii Wielkie konstrukcje III Rzeszy.
 

Redakcja 04/09/2015

Podobne

Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... Kradzież Mony Lisy z Luwru była jednym z najbardziej sensacyjnych i zuchwałych przestępstw początku XX wieku. Han van Meegeren – genialny fałszerz obrazów Vermeera van Delft – do dzisiaj jest bohaterem zbiorowej świadomości. O mężczyźnie nazwiskiem Cornelius Gurlitt zrobiło się głośno, gdy wyszło na jaw, że w jego mieszkaniu znajduje się tysiąc arcydzieł malarstwa nowoczesnego... Zanurz się w niezwykły świat zaginionych arcydzieł! Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej tworzyli oddzielną grupę – oddział do zadań specjalnych. W walce mogli zginąć lub zmazać swoje winy. Do stracenia nie mieli nic, do zyskania – wiele. FOKUS TV zaprasza na serial dokumentalny „Karny batalion", poświęcony niezwykłej jednostce radzieckiej armii. Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Oświęcim - gigantyczna fabryka śmierci, w której potrzebni byli także pracownicy gazujący innych więźniów i zajmujący się zwłokami. Więzień Henryk Mandelbaum był jednym z nich. Przeżył wojnę i opowiedział o swoich przeżyciach. FOKUS TV zaprasza na poruszający film „Sonderkommando – W służbie śmierci". II wojna światowa – lądowanie w Normandii i dziwna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – lądowanie w Normandii i dziwna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – jednym z jej przełomowych momentów było otwarcie drugiego frontu we Francji. Żołnierzy miały w jej trakcie wspierać bardzo dziwne rodzaje broni... Chcecie wiedzieć, jakie?

Zobacz też

Joachim Brudziński. Kim jest? Rodzina, kariera, kontrowersje Joachim Brudziński. Kim jest? Rodzina, kariera, kontrowersje Joachim Brudziński to poseł Prawa i Sprawiedliwości, a ponadto politolog i nauczyciel akademicki. Zasłynął bon motem o „dożynaniu watahy” oraz słowami „J**ał was pies”, skierowanymi na Twitterze do radnych Bydgoszczy po zmianie nazwy nowego mostu – z mostu im. Kaczyńskiego na Most Uniwersytecki. Co warto wiedzieć o Joachimie Brudzińskim? Jak zrobić kostium pirata? Strój karnawałowy łatwy do wykonania Jak zrobić kostium pirata? Strój karnawałowy łatwy do wykonania Bale karnawałowe nie mogą się obejść bez przebierańców. I słusznie, bo zabawa kostiumowa jest ciekawsza od zwykłej – można choćby na chwilę stać się postacią z bajki lub z marzeń. Mimo że nietrudno znaleźć w sklepach gotowe kostiumy, wiele osób woli zrobić je samodzielnie. Jest i atrakcyjniej, i taniej, i nietandetnie. Mówimy, jak zrobić kostium pirata na karnawałowy bal przebierańców. Odmiany ziemniaków. Jakie ziemniaki wybrać do konkretnej potrawy? Odmiany ziemniaków. Jakie ziemniaki wybrać do konkretnej potrawy? Chcesz zrobić sałatkę? Kup ziemniaki Denar lub Impala. Jeśli jesteś amatorem frytek, wybierz odmianę Irys albo Irga, a gdy masz ochotę na kopytka lub pyzy, zdecyduj się na ziemniaki odmiany Aster lub Bryza. Podpowiadamy, które gatunki ziemniaków najlepiej nadają się do konkretnych potraw. Czym nadziewać pączki? SZPRYCA, STRZYKAWKA, ŁYŻECZKA – co najlepsze? Czym nadziewać pączki? SZPRYCA, STRZYKAWKA, ŁYŻECZKA – co najlepsze? Nadziewanie pączków nie jest trudne, a dodatkowo ułatwią to odpowiednie narzędzia – specjalistyczna szpryca, strzykawka lekarska lub... łyżeczka do kawy. Jakim przyrządem i jaką techniką najlepiej nadziewać domowe pączki?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!