Wielkie konstrukcje III Rzeszy odc. 4 - Superczołg

Prezentowany w tym odcinku serialu Wielkie konstrukcje III Rzeszy superczołg, czyli Landkreuzer P-1000 Ratte (niem. Szczur) został wymyślony przez niemieckich inżynierów w odpowiedzi na  megalomańskie życzenie Hitlera, by stworzyli największy czołg na ziemi, ważący prawie milion kilogramów.Hitler marzył o stworzeniu skutecznego w walce potężnego czołgu, który będzie w stanie zmiażdżyć wszystko, co napotka na swej drodze. Inżynierowie stworzyli więc prototyp największego czołgu II wojny światowej, superciężkiego Landkreuzera P-1000 Ratte. Jego gabaryty można porównać do 4-piętrowego bloku – kolos miał aż 11 metrów wysokości i 14 szerokości, ważył 1000 ton i wymagał obsługi przez co najmniej 20-osobową załogę. Czołg nigdy nie trafił do seryjnej produkcji. Czy byłby w stanie zmienić losy wojny?

Historię superczołgu oglądaj w 4 odcinku serialu Wielkie konstrukcje III Rzeszy, na antenie FOKUS TV oraz na www.fokus.tv/player .
 

Redakcja 03/09/2015

Podobne

Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... Kradzież Mony Lisy z Luwru była jednym z najbardziej sensacyjnych i zuchwałych przestępstw początku XX wieku. Han van Meegeren – genialny fałszerz obrazów Vermeera van Delft – do dzisiaj jest bohaterem zbiorowej świadomości. O mężczyźnie nazwiskiem Cornelius Gurlitt zrobiło się głośno, gdy wyszło na jaw, że w jego mieszkaniu znajduje się tysiąc arcydzieł malarstwa nowoczesnego... Zanurz się w niezwykły świat zaginionych arcydzieł! Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej tworzyli oddzielną grupę – oddział do zadań specjalnych. W walce mogli zginąć lub zmazać swoje winy. Do stracenia nie mieli nic, do zyskania – wiele. FOKUS TV zaprasza na serial dokumentalny „Karny batalion", poświęcony niezwykłej jednostce radzieckiej armii. Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Oświęcim - gigantyczna fabryka śmierci, w której potrzebni byli także pracownicy gazujący innych więźniów i zajmujący się zwłokami. Więzień Henryk Mandelbaum był jednym z nich. Przeżył wojnę i opowiedział o swoich przeżyciach. FOKUS TV zaprasza na poruszający film „Sonderkommando – W służbie śmierci". II wojna światowa – lądowanie w Normandii i dziwna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – lądowanie w Normandii i dziwna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – jednym z jej przełomowych momentów było otwarcie drugiego frontu we Francji. Żołnierzy miały w jej trakcie wspierać bardzo dziwne rodzaje broni... Chcecie wiedzieć, jakie?

Zobacz też

Na czym polega słynny „Klub Kokosa” w Polonii Warszawa? Skąd się wzięła ta nazwa? Na czym polega słynny „Klub Kokosa” w Polonii Warszawa? Skąd się wzięła ta nazwa? Polonia Warszawa się sypie. Dotychczasowy właściciel klubu Józef Wojciechowski postanowił sprzedać klub. Ale przed tym wszystkim zawodnikiem kazał trenować w tak zwanym „Klubie Kokosa”. Co to jest ten „Klub Kokosa”? TOP gorących SMSów agenta Tomka do poseł Sawickiej. Podręcznik jak poderwać kobietę? TOP gorących SMSów agenta Tomka do poseł Sawickiej. Podręcznik jak poderwać kobietę? "Jak cię zobaczę, ostatnie soki z ciebie wyduszę",  "Nie ma ciebie, komu mam śpiewać?" - to tylko wybrane SMSy jakie słał udający biznesmena agent Tomek do uwodzonej posłanki PO Beaty Sawickiej. Miłosne igraszki smsowe niestety w rezultacie nie skończyły się dobrze dla Beaty Sawickiej, która koniec końców została uznana za winną korupcji i została skazana na 3 lata więzienia. Mówimy na jakie sztuczki podrywać smsem kobietę? Jak to zrobić? ZMIANY EMERYTUR MUNDUROWYCH. Kiedy policjanci i żołnierze przejdą na emeryturę po reformie? ZMIANY EMERYTUR MUNDUROWYCH. Kiedy policjanci i żołnierze przejdą na emeryturę po reformie? Poza podwyższeniem wieku emerytalnego rząd szykuje również zmiany emerytur mundurowych. Czy tak jak nieuprzywilejowane grupy zawodowe policjanci i żołnierze będą musieli pracować do 67. roku życia? Jaki staż pracy będzie obowiązywał mundurówkę i jak będzie wyliczana wysokość jej emerytur? Kuna w domu. Jak się pozbyć kuny? Kuna w domu. Jak się pozbyć kuny? Urządza dzikie harce na strychu nie dając spać, niszczy ocieplenie dachu i zostawia odchody, których zapach trudno usunąć. Wygląda tak milutko, a jest prawdziwym utrapieniem dla właścicieli domów. Każdy więc chce się pozbyć kuny, ale nie jest to proste, bo jest inteligentna i przebiegła. Jak wypłoszyć ze swojego domu dziką lokatorkę - kunę domową? 

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!