Wielkie konstrukcje III Rzeszy odc. 4 - Superczołg

Prezentowany w tym odcinku serialu Wielkie konstrukcje III Rzeszy superczołg, czyli Landkreuzer P-1000 Ratte (niem. Szczur) został wymyślony przez niemieckich inżynierów w odpowiedzi na  megalomańskie życzenie Hitlera, by stworzyli największy czołg na ziemi, ważący prawie milion kilogramów.Hitler marzył o stworzeniu skutecznego w walce potężnego czołgu, który będzie w stanie zmiażdżyć wszystko, co napotka na swej drodze. Inżynierowie stworzyli więc prototyp największego czołgu II wojny światowej, superciężkiego Landkreuzera P-1000 Ratte. Jego gabaryty można porównać do 4-piętrowego bloku – kolos miał aż 11 metrów wysokości i 14 szerokości, ważył 1000 ton i wymagał obsługi przez co najmniej 20-osobową załogę. Czołg nigdy nie trafił do seryjnej produkcji. Czy byłby w stanie zmienić losy wojny?

Historię superczołgu oglądaj w 4 odcinku serialu Wielkie konstrukcje III Rzeszy, na antenie FOKUS TV oraz na www.fokus.tv/player .
 

Redakcja 03/09/2015

Podobne

Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... WIDEO Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... WIDEO Kradzież Mony Lisy z Luwru była jednym z najbardziej sensacyjnych i zuchwałych przestępstw początku XX wieku. Han van Meegeren – genialny fałszerz obrazów Vermeera van Delft – do dzisiaj jest bohaterem zbiorowej świadomości. O mężczyźnie nazwiskiem Cornelius Gurlitt zrobiło się głośno, gdy wyszło na jaw, że w jego mieszkaniu znajduje się tysiąc arcydzieł malarstwa nowoczesnego... Zanurz się w niezwykły świat zaginionych arcydzieł! Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej tworzyli oddzielną grupę – oddział do zadań specjalnych. W walce mogli zginąć lub zmazać swoje winy. Do stracenia nie mieli nic, do zyskania – wiele. FOKUS TV zaprasza na serial dokumentalny „Karny batalion", poświęcony niezwykłej jednostce radzieckiej armii. Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Oświęcim - gigantyczna fabryka śmierci, w której potrzebni byli także pracownicy gazujący innych więźniów i zajmujący się zwłokami. Więzień Henryk Mandelbaum był jednym z nich. Przeżył wojnę i opowiedział o swoich przeżyciach. FOKUS TV zaprasza na poruszający film „Sonderkommando – W służbie śmierci". II wojna światowa – lądowanie w Normandii i dziwna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – lądowanie w Normandii i dziwna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – jednym z jej przełomowych momentów było otwarcie drugiego frontu we Francji. Żołnierzy miały w jej trakcie wspierać bardzo dziwne rodzaje broni... Chcecie wiedzieć, jakie?

Zobacz też

Jakie są domowe sposoby na ukąszenia i użądlenia owadów? Kiedy trzeba iść do lekarza? Jakie są domowe sposoby na ukąszenia i użądlenia owadów? Kiedy trzeba iść do lekarza? Użądlenia owadów zdarzają się często w sezonie wiosennym i letnim. Warto wiedzieć, jak postępować w przypadku użądlenia i kiedy udać się do lekarza. Jakie są proste domowe sposoby na ukąszenie i użądlenie owadów? Co robić, gdy użądli nas pszczoła, osa lub szerszeń? Blog modowy i kulinarny. Jak zarobić na blogu? Blog modowy i kulinarny. Jak zarobić na blogu? Chcesz założyć bloga lub prowadzisz bloga, ale nie wiesz jak uczynić go popularnym? Przedstawiamy ci siedem przykazań dobrej blogerki/blogera, które pomogą twojej stronie stać się konkurencją nawet dla Make Life Easier! Tajemnice Anny German. Kim była Anna German? Ciekawostki z życia piosenkarki Tajemnice Anny German. Kim była Anna German? Ciekawostki z życia piosenkarki Anna German ma dość burzliwy i skomplikowany życiorys, dlatego jej postać budzi żywe zainteresowanie. Szczególnie teraz, gdy wielką popularność zdobył serial „Anna German” z Joanną Moro w roli głównej. Jakie są tajemnice Anny German? Czego jeszcze o niej nie wiemy? Ciekawostki z życia Anny German. Jak odczytywać karty pentakli w Tarocie? Co znaczą denary w talii Tarota? Jak odczytywać karty pentakli w Tarocie? Co znaczą denary w talii Tarota? Poszczególne karty można odczytywać na kilka sposobów – w praktyce każdy tarocista interpretuje karty nieco „po swojemu”, gdyż aby wróżyć z Tarota, trzeba nawiązać z nim osobistą, emocjonalną i duchową relację. Karty pentakli, inaczej zwanych denarami czy monetami, wiążą się z żywiołem ziemi i kwestiami materialnymi. Jak odczytywać denary w Tarocie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!