Wielka podróż Ryana Doyle'a - film dokumentalny o jednym z najlepszych parkourowców na świecie

Ryan Doyle to jeden z najlepszych reprezentantów parkouru i freerunningu na świecie. W swoich podróżach po całym świecie przyświeca mu jeden cel: zabierać parkour tam, gdzie go jeszcze nie było.
 
Ryan Doyle urodził się w 1984 roku, pochodzi z Liverpoolu. Jest jednym z najlepszych parkourowców na świecie i mistrzem świata we freerunningu. Co ciekawe, nie od zawsze był tak bardzo ukierunkowany na sport. W szkole nie przepadał za zajęciami na sali gimnastycznej, pociągały go jedynie sztuki walki. Wszystko się zmieniło, kiedy odkrył parkour. Niesamowite akrobacje w miejskiej scenerii okazały się nie tylko polem jego działania, ale nowym sposobem na życie.

 

 


Jego wyzwaniem stało się przeniesienie swojej pasji w miejsca, w których nikt wcześniej nie uprawiał tej ekstremalnej dyscypliny sportu. Postanowił podróżować po całym świecie i rejestrować swój materiał w najbardziej nietypowych miejscach, szczególnie takich, które nie kojarzą się z freerunningiem. W programie zobaczycie m.in. jego podróż do Grecji, Indii i Chin.

 

Redakcja 18/09/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!