Wielka podróż Ryana Doyle'a - film dokumentalny o jednym z najlepszych parkourowców na świecie

Ryan Doyle to jeden z najlepszych reprezentantów parkouru i freerunningu na świecie. W swoich podróżach po całym świecie przyświeca mu jeden cel: zabierać parkour tam, gdzie go jeszcze nie było.
 
Ryan Doyle urodził się w 1984 roku, pochodzi z Liverpoolu. Jest jednym z najlepszych parkourowców na świecie i mistrzem świata we freerunningu. Co ciekawe, nie od zawsze był tak bardzo ukierunkowany na sport. W szkole nie przepadał za zajęciami na sali gimnastycznej, pociągały go jedynie sztuki walki. Wszystko się zmieniło, kiedy odkrył parkour. Niesamowite akrobacje w miejskiej scenerii okazały się nie tylko polem jego działania, ale nowym sposobem na życie.

 

 


Jego wyzwaniem stało się przeniesienie swojej pasji w miejsca, w których nikt wcześniej nie uprawiał tej ekstremalnej dyscypliny sportu. Postanowił podróżować po całym świecie i rejestrować swój materiał w najbardziej nietypowych miejscach, szczególnie takich, które nie kojarzą się z freerunningiem. W programie zobaczycie m.in. jego podróż do Grecji, Indii i Chin.

 

Redakcja 18/09/2014

Zobacz też

Kiedy należy ochrzcić dziecko? Ile po urodzeniu? Kiedy należy ochrzcić dziecko? Ile po urodzeniu? Chrzest dziecka to dla wierzących rodziców ważna uroczystość. Kiedy powinien się odbyć? W jakich okolicznościach? Mówimy, kiedy najlepiej ochrzcić dziecko Co to jest program PO WER? Co to jest program PO WER? PO WER, czyli Program Wiedza Edukacja Rozwój to projekt finansowany ze środków społecznych funduszy Unii Europejskiej, który ma wprowadzać reformy systemowe w zatrudnieniu, gospodarce, edukacji oraz zdrowiu. Będzie wspierał też innowacje społeczne i współpracę ponadnarodową w wymienionych obszarach. Bartosz Opania, syn Mariana Opani. Kim jest? [KARIERA, RODZINA] Bartosz Opania, syn Mariana Opani. Kim jest? [KARIERA, RODZINA] Bartosz Opania, nieco ekscentryczny, pewny siebie, budzący skrajne emocje - uwielbiany i podziwiany przez jednych albo nielubiany i krytykowany przez innych; uzdolniony aktor teatralny i filmowy, znany z bardzo jaskrawych ról. Laureat nagrody im. T. Łomnickiego... Co jeszcze wiemy o synu aktora, Mariana Opani? Jackie Kennedy bez Johna - ikona mody, trendsetterka, kobieta, która po śmierci męża stworzyła sama siebie. Jak powstał nieśmiertelny styl Jackie Kennedy? Jackie Kennedy bez Johna - ikona mody, trendsetterka, kobieta, która po śmierci męża stworzyła sama siebie. Jak powstał nieśmiertelny styl Jackie Kennedy? Życie nie oszczędziło jej cierpienia. Jackie Kennedy w tragicznych okolicznościach straciła męża, którego kochała, a wraz z nim pozycję pierwszej damy. Zdołała jednak swoje nieszczęście przekuć w sukces, zapomnieć o rozpaczy i na gruzach starego zbudować nowe życie. Zasłynęła jako ikona mody i trendsetterka. Wielbiona i otaczana kultem jest do dziś, a styl Jackie Kennedy na zawsze wszedł do historii mody.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!