Wielka podróż Ryana Doyle'a - film dokumentalny o jednym z najlepszych parkourowców na świecie

Ryan Doyle to jeden z najlepszych reprezentantów parkouru i freerunningu na świecie. W swoich podróżach po całym świecie przyświeca mu jeden cel: zabierać parkour tam, gdzie go jeszcze nie było.
 
Ryan Doyle urodził się w 1984 roku, pochodzi z Liverpoolu. Jest jednym z najlepszych parkourowców na świecie i mistrzem świata we freerunningu. Co ciekawe, nie od zawsze był tak bardzo ukierunkowany na sport. W szkole nie przepadał za zajęciami na sali gimnastycznej, pociągały go jedynie sztuki walki. Wszystko się zmieniło, kiedy odkrył parkour. Niesamowite akrobacje w miejskiej scenerii okazały się nie tylko polem jego działania, ale nowym sposobem na życie.

 

 


Jego wyzwaniem stało się przeniesienie swojej pasji w miejsca, w których nikt wcześniej nie uprawiał tej ekstremalnej dyscypliny sportu. Postanowił podróżować po całym świecie i rejestrować swój materiał w najbardziej nietypowych miejscach, szczególnie takich, które nie kojarzą się z freerunningiem. W programie zobaczycie m.in. jego podróż do Grecji, Indii i Chin.

 

Redakcja 15/05/2014

Zobacz też

Rozmowa kwalifikacyjna. Jak poradzić sobie z pytaniami? Rozmowa kwalifikacyjna. Jak poradzić sobie z pytaniami? Wiele osób zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną już czuje się jedną nogą w nowej pracy. Tymczasem to krótkie spotkanie bywa wyczerpujące bardziej niż niejeden egzamin podczas studiów, a oryginalne pytanie potrafią nieźle namieszać. Zobacz, jak poradzić sobie z tymi najbardziej kłopotliwymi. Matura. Co zrobić, gdy zachoruje maturzysta? Matura. Co zrobić, gdy zachoruje maturzysta? Co zrobić, jeśli kilka dni przed maturą uczeń poważnie zachoruje lub złamie prawą rękę? Właśnie dla takich przypadków przewidziany jest dodatkowy termin matur w czerwcu. Jak można podejść do matury w terminie dodatkowym? Jak zostać poliglotą? Przeczytaj 10 rad Zygmunta Broniarka Jak zostać poliglotą? Przeczytaj 10 rad Zygmunta Broniarka Zygmunt Broniarek był pisarzem i dziennikarzem aktywnym przede wszystkim w okresie PRL. Zasłynął tym, że płynnie posługiwał się aż ośmioma językami obcymi. Jak się ich nauczył? Broniarek twierdził, że każdy może zostać poliglotą, stosując odpowiednie techniki. O tym, jak skutecznie przyswajać obce słowa i gramatykę, napisał w książce "Jak nauczyłem się ośmiu języków" (pierwsze wydanie nosiło tytuł... „Jak nauczyłem się sześciu języków”). Oto 10 zasad nauki języka obcego według Zygmunta Broniarka. Umowy śmieciowe. Czym są? Dlaczego są tak popularne? Umowy śmieciowe. Czym są? Dlaczego są tak popularne? 60% młodych pracowników w Polsce zatrudnionych jest w oparciu o umowy o dzieło i umowy-zlecenia. To umowy śmieciowe – łatwiejsze do rozwiązania, nie gwarantujące rygorystycznej ochrony praw pracowników. Dlaczego młodzi Polacy godzą się na podpisywanie takich umów?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!