Wersal odc. 3 - Zbliża się rewolucja. Co działo się w Wersalu za panowania Ludwika XVI?

Wersal to dokumentalny film pokazujący rządy trzech ostatnich władców Francji z dynastii Burbonów na tle ich legendarnego pałacu. W 3 odcinku serialu Wersal poznamy losy nieszczęsnego Ludwika XVI i jego żony Marii Antoniny.W przeciwieństwie do swoich poprzedników, dla których miłość, erotyka, seks i romanse stanowiły ulubioną rozrywkę, Ludwik XVI czekał siedem lat, aby skonsumować małżeństwo. I jego okres rządów Francją  nie jest oceniany wiele lepiej niż jego starania w królewskiej łożnicy.

Za panowania Ludwika XVI Francuzi głodują, ale król i  arystokracja są zbyt zajęci zabawami w pozłacanym pałacu wersalskim  i nie poświęcają problemom ludu większej uwagi. W pewnym momencie Ludwik próbuje coś zmienić, ale każda próba reformy jest blokowana przez jego chciwych krewnych. Rewolucja wisi na włosku, a Maria Antonina ponosi za to sporo winy, nawet jeśli nigdy nie wypowiedziała słynnych słów: "Nie mają chleba, niech jedzą ciastka". Jej ekscentryczne wydatki nie pozostają niezauważone.

Gdy sytuacja w Paryżu staję się napięta, król i jego królowa próbują powstrzymać rewolucję - w  tych chwilach, gdy nie dryfują w kierunku depresji i szaleństwa...  Jednak nie udaje im się to. 


 

Redakcja 26/08/2015

Zobacz też

Co zrobić byś nie była jedyną sprzątającą osobą w domu. Jak zachęcić męża i dzieci do pomocy? Co zrobić byś nie była jedyną sprzątającą osobą w domu. Jak zachęcić męża i dzieci do pomocy? Żyjesz w przekonaniu, że wszystko, ale absolutnie wszystko w domu i wszystko co ma związek z twoją rodziną zależy od ciebie i tylko od ciebie. Ale czy rzeczywiście? Czy naprawdę tak jest, że dzieciaki i mąż nie poradziliby sobie bez twoich, powiedzmy sobie szczerze, usług? Zwierzęta w domu. Jak zachować bezpieczeństwo i zdrowie? Zwierzęta w domu. Jak zachować bezpieczeństwo i zdrowie? Wystarczy wprowadzić w życie kilka zasad, by życie ze zwierzakami pod jednym dachem upływało w harmonii. Podstawą jest zachowanie higieny. Posłania i miski twoich pupili muszą być zawsze czyste, kuweta regularnie sprzątana (do tej czynności zawsze wkładaj gumowe rękawice), a zwierzęta wyczesane. Zwierzę w domu. PORADY DLA WŁAŚCICIELI Zwierzę w domu. PORADY DLA WŁAŚCICIELI Przyjemność jaką daje nam posiadanie czworonoga w domu jest nieporównywalna z niczym innym. Podpowiadamy w kilkunastu punktach o czym trzeba pamiętać mając zwierzę w domu. Nasze dobre rady dla właścicieli zwierząt domowych bardzo ułatwią ci codzienne życie.  Jak postępować ze zwierzęciem? Opieka nad zwierzętami domowymi. Co robić, by zachować higienę i porządek w domu pełnym zwierząt? Opieka nad zwierzętami domowymi. Co robić, by zachować higienę i porządek w domu pełnym zwierząt? Posiadanie czworonoga to nie tylko przyjemność. To także obowiązki, o których trzeba pamiętać i zalecenia, które powinno się wypełniać. Podajemy kilkanaście rad, które szybko, sprawnie i w prawidłowy sposób pomogą zadbać o zwierzę i zdrowie rodziny oraz o higienę w twoim domu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!