Wersal odc. 3 - Zbliża się rewolucja. Co działo się w Wersalu za panowania Ludwika XVI?

Wersal to dokumentalny film pokazujący rządy trzech ostatnich władców Francji z dynastii Burbonów na tle ich legendarnego pałacu. W 3 odcinku serialu Wersal poznamy losy nieszczęsnego Ludwika XVI i jego żony Marii Antoniny.W przeciwieństwie do swoich poprzedników, dla których miłość, erotyka, seks i romanse stanowiły ulubioną rozrywkę, Ludwik XVI czekał siedem lat, aby skonsumować małżeństwo. I jego okres rządów Francją  nie jest oceniany wiele lepiej niż jego starania w królewskiej łożnicy.

Za panowania Ludwika XVI Francuzi głodują, ale król i  arystokracja są zbyt zajęci zabawami w pozłacanym pałacu wersalskim  i nie poświęcają problemom ludu większej uwagi. W pewnym momencie Ludwik próbuje coś zmienić, ale każda próba reformy jest blokowana przez jego chciwych krewnych. Rewolucja wisi na włosku, a Maria Antonina ponosi za to sporo winy, nawet jeśli nigdy nie wypowiedziała słynnych słów: "Nie mają chleba, niech jedzą ciastka". Jej ekscentryczne wydatki nie pozostają niezauważone.

Gdy sytuacja w Paryżu staję się napięta, król i jego królowa próbują powstrzymać rewolucję - w  tych chwilach, gdy nie dryfują w kierunku depresji i szaleństwa...  Jednak nie udaje im się to. 


 

Redakcja 26/08/2015

Zobacz też

Studia bez matury NIELEGALNE. Prywatne uczelnie naciągają klientów? Studia bez matury NIELEGALNE. Prywatne uczelnie naciągają klientów? Prywatne uczelnie prześcigają się w sposobach na pozyskanie największej liczby studentów. Słabe wyniki tegorocznych matur wywołały lawinę atrkacyjnych ofert. Maturzyści kuszeni studiami bez matury i statusem wolnego słuchacza muszą pamiętać, że jest to nielegalne. Mówimy, dlaczego należy unikać studiów bez matury i jakie mogą być tego konsekwencje. Bartosz Bereszyński – kim jest gracz, z powodu którego Legia wyleciała z Ligi Mistrzów? Bartosz Bereszyński – kim jest gracz, z powodu którego Legia wyleciała z Ligi Mistrzów? Przez decyzje o wystawieniu Bartosza Bereszyńskiego w rewanżowym meczu Legia Warszawa-Celtic Glasgow mistrzowie Polski zostali wyrzuceni z rozgrywek! Dowiedz się, kim jest bohater pechowego zajścia, które pozbawiło Wojskowych marzeń o Lidze Mistrzów. Inwazja plastiku. Ten film zmieni wasze życie! Inwazja plastiku. Ten film zmieni wasze życie! Zwykła plastikowa torebka bohaterką filmu dokumentalnego? Tak, to możliwe. Miliony otaczających nas plastikowych opakowań tworzą równoległą rzeczywistość, z której istnienia często nie zdajemy sobie sprawy. Zapraszamy na wyprawę do plastikowego świata! PZU wchłonie Link4. Czy ceny pójdą w górę? PZU wchłonie Link4. Czy ceny pójdą w górę? Link4 stał się częścią PZU. Polski ubezpieczyciel dostał zgodę na wykupienie Link4 i planuje uzdrowić kulejącą ostatnio firmę. To dobra wiadomość dla konsumentów Link4, którzy coraz częściej skarżyli się na niską jakość świadczonych przez ubezpieczyciela usług. Polisy w Link4 mają być tańsze i łatwo dostępne, ale dla tych, którzy polisy w Link4 już mają - nic się nie zmieni.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!