Wersal odc. 2. Pałac przyjemności, czyli Wersal z czasów Ludwika XV

Kiedy był najbardziej skandaliczny okres w historii Wersalu? To czasy Ludwika XV, jednego z największych libertynów w dziejach świata. Co wtedy działo się w pałacu w Wersalu?Ludwik XV
rządził prawie 60 lat. Zwycięstwa na polach bitew przyniosły mu sławę, ale potem wciągnął Francję w katastrofalną Wojnę Siedmioletnią z Wielka Brytanią.

Kiedy imperium się chwiało, a skarbiec pustoszał, Ludwik zanurzył się w rozpuście. Miał liczne romanse, prywatny dom publiczny, sypiał nawet z pięcioma siostrami z jednej arystokratycznej rodziny. Miał przynajmniej 30 nieślubnych dzieci, przeżył zamach na swoje życie i przez lata dzielił się władzą ze swą faworytą, przepiękną panią de Pompadour. Oto opowieść o seksie, wojnie, torturach, obżarstwie, znowu seksie i naprawdę niesamowitych perukach. A tłem większości tych zdarzeń był... Wersal.


 

Redakcja 19/08/2015

Zobacz też

Megalotnisko w Dubaju - tu najłatwiej spotkasz milionera i celebrytę! Megalotnisko w Dubaju - tu najłatwiej spotkasz milionera i celebrytę! Lotnisko w Dubaju - to właśnie tu przybywają turyści, celebryci i milionerzy z całego świata, żeby zakosztować blichtru i luksusu jednego z najszybciej rozwijających się miast świata. Odkryjcie tajniki tego niesamowitego portu lotniczego w kolejnym odcinku programu „Megalotnisko w Dubaju"! Napoleon i moskiewska klęska cesarza Francuzów. Film: Napoleon – marsz na Rosję Napoleon i moskiewska klęska cesarza Francuzów. Film: Napoleon – marsz na Rosję Napoleon przegraną wojnę z Rosją zakończył wygraną bitwą. Czy spodziewał się, że jego rosyjska kampania zakończy się tak spektakularną klęską? Günter Grass nie żyje. Kim był autor Blaszanego bębenka? Günter Grass nie żyje. Kim był autor Blaszanego bębenka? Günter Grass zmarł 13 kwietnia 2015 roku, w wieku 87 lat. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, którą otrzymał w 1999 roku, doktor honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego - za wkład w polsko-niemieckie pojednanie, a także honorowy obywatel   Gdańska, autor słynnej trylogii gdańskiej i rozpoczynającego ją sławnego Blaszanego bębenka. Kim był Günter Grass? Kosmos – loty w przestworza pozaziemskie nigdy wcześniej nie były takie łatwe. Poznajcie historię wahadłowców w filmie Ostatni lot promu kosmicznego! Kosmos – loty w przestworza pozaziemskie nigdy wcześniej nie były takie łatwe. Poznajcie historię wahadłowców w filmie Ostatni lot promu kosmicznego! Kosmos – loty w przestrzeń międzygwiezdną od niepamiętnych czasów były marzeniem ludzkości, a wysłanie w przestworza pierwszego promu kosmicznego stało się milowym krokiem w wędrówkach międzygwiezdnych. Poznajcie historię wahadłowców, które służył ludziom przez ponad ćwierć wieku – począwszy od pierwszego lotu Columbii, a skończywszy na ostatnim locie promu Atlantis.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!