Wersal odc. 2. Pałac przyjemności, czyli Wersal z czasów Ludwika XV

Kiedy był najbardziej skandaliczny okres w historii Wersalu? To czasy Ludwika XV, jednego z największych libertynów w dziejach świata. Co wtedy działo się w pałacu w Wersalu?Ludwik XV
rządził prawie 60 lat. Zwycięstwa na polach bitew przyniosły mu sławę, ale potem wciągnął Francję w katastrofalną Wojnę Siedmioletnią z Wielka Brytanią.

Kiedy imperium się chwiało, a skarbiec pustoszał, Ludwik zanurzył się w rozpuście. Miał liczne romanse, prywatny dom publiczny, sypiał nawet z pięcioma siostrami z jednej arystokratycznej rodziny. Miał przynajmniej 30 nieślubnych dzieci, przeżył zamach na swoje życie i przez lata dzielił się władzą ze swą faworytą, przepiękną panią de Pompadour. Oto opowieść o seksie, wojnie, torturach, obżarstwie, znowu seksie i naprawdę niesamowitych perukach. A tłem większości tych zdarzeń był... Wersal.


 

Redakcja 28/10/2015

Zobacz też

MAJÓWKA. Dlaczego warto spędzić majówkę w Toruniu? MAJÓWKA. Dlaczego warto spędzić majówkę w Toruniu? Wielu Polaków spędza majówkę, podróżując po kraju. Tłumy urlopowiczów ciągną do Krakowa lub Wrocławia. Tymczasem w rodzinnym mieście Mikołaja Kopernika czekają na turystów nie mniejsze atrakcje! Bo gdzie jeszcze można postrzelać z łuku lub upiec prawdziwy piernik? Mówimy, dlaczego warto spędzić majówkę w Toruniu. Jak uniknąć KRADZIEŻY podczas podróży? Jak uniknąć KRADZIEŻY podczas podróży? Trzeba stale pamiętać, że złodzieje kradną, szczególnie w podróży i w miejscach turystycznych. Pamiętaj, że nie ma prawie turysty, który nie padł ofiarą złodzieja... Co zrobić, żeby zminimalizować ryzyko kradzieży? WAKACJE. Dlaczego warto SPĘDZIĆ MAJÓWKĘ lub WAKACJE na DOLNYM ŚLĄSKU? WAKACJE. Dlaczego warto SPĘDZIĆ MAJÓWKĘ lub WAKACJE na DOLNYM ŚLĄSKU? Interesują cię wakacje w Polsce? Lubisz zwiedzać zamki, pałace, słuchać legend i rozwiązywać zagadki templariuszy? A może wolałbyś spędzić majówkę aktywniej, uprawiając np. sport ekstremalny? Turystycznym eldorado, które spełni twoje oczekiwania, jest Dolny Śląsk. Mówimy, co czyha na turystów w tym fantastycznym rejonie. Ile kosztują Strefy Kibica? Bezpłatne czy płatne? Ile kosztują Strefy Kibica? Bezpłatne czy płatne? Strefy Kibica otwarte w miastach gospodarzach EURO 2012 są z założenia darmowe, a to oznacza, że aby wejść do takiej strefy nie trzeba kupować biletów! W wielu miastach trzeba natomiast płacić za miejsca na trybunach, biletowane są również niektóre imprezy odbywające się wewnątrz stref. Co jest bezpłatne, a co płatne w Strefach Kibica?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!