Wersal odc. 2. Pałac przyjemności, czyli Wersal z czasów Ludwika XV

Kiedy był najbardziej skandaliczny okres w historii Wersalu? To czasy Ludwika XV, jednego z największych libertynów w dziejach świata. Co wtedy działo się w pałacu w Wersalu?Ludwik XV
rządził prawie 60 lat. Zwycięstwa na polach bitew przyniosły mu sławę, ale potem wciągnął Francję w katastrofalną Wojnę Siedmioletnią z Wielka Brytanią.

Kiedy imperium się chwiało, a skarbiec pustoszał, Ludwik zanurzył się w rozpuście. Miał liczne romanse, prywatny dom publiczny, sypiał nawet z pięcioma siostrami z jednej arystokratycznej rodziny. Miał przynajmniej 30 nieślubnych dzieci, przeżył zamach na swoje życie i przez lata dzielił się władzą ze swą faworytą, przepiękną panią de Pompadour. Oto opowieść o seksie, wojnie, torturach, obżarstwie, znowu seksie i naprawdę niesamowitych perukach. A tłem większości tych zdarzeń był... Wersal.


 

Redakcja 28/10/2015

Zobacz też

Kto nie powinien zwiedzać podziemnych tras turystycznych? Jak się przygotować do wycieczki? Kto nie powinien zwiedzać podziemnych tras turystycznych? Jak się przygotować do wycieczki? Podziemne trasy turystyczne są odpowiednio zabezpieczone, a większość z nich można zwiedzać w towarzystwie przewodnika. Warto jednak pamiętać, aby odpowiednio przygotować się do wyprawy pod ziemię. Kto powinien unikać podziemnej turystyki? Czy istnieją przeciwwskazania zdrowotne? Czym jest turystyka wojenna? Kto z tego korzysta? Czym jest turystyka wojenna? Kto z tego korzysta? Z roku na rok rośnie liczba osób zainteresowanych zobaczeniem na własne oczy miejsc, które dotknięte zostały klęskami ekologicznymi, bądź nieszczęściami wojny. Płonące miasta, wybuchające budynki, ranni, opuszczone całe wioski. To sceneria, w której coraz więcej osób chce spędzać wakacje. Mówimy, czym jest turystyka wojenna. Na czym polega recykling akumulatorów samochodowych? Na czym polega recykling akumulatorów samochodowych? Każdy użytkownik pojazdu, który wymienia akumulator na nowy, zobowiązany jest do właściwego postępowania ze starym, zużytym. Ze względu na swoje właściwości akumulatory ołowiowe zostały zakwalifikowane jako odpady niebezpieczne, mogące negatywnie wpływać na środowisko i zdrowie ludzi. Na czym polega recykling akumulatorów samochodowych? Szafy i schowki - jak zaplanować, by nie rzucały się w oczy? Szafy i schowki - jak zaplanować, by nie rzucały się w oczy? W każdym mieszkaniu potrzebne są szafy i schowki. Od ich urządzenia zależy to, czy w mieszkaniu zapanuje porządek. Jak zaaranżować szafy, szafki i schowki, by nie przytłaczały wnętrza? Podpowiadamy trzy proste rozwiązania na aranżację szaf we wnętrzu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!