Wędkarz na tropie. Jak upolować leszcza? Radzi Krzysztof Wawer, założyciel klubu miłośników ryb łososiowatych i prądolubnych

Chcesz się dowiedzieć, jak upolować leszcza? Koniecznie obejrzyj drugi odcinek programu „Wędkarz na tropie". Tomek spotka się w nim z Krzysztofem Wawrem - założycielem klubu miłośników ryb łososiowatych i prądolubnych Kingfisher Club.
Wraz z Krzysztofem Wawrem, twórcą klubu miłośników ryb łososiowatych i prądolubnych Kingfisher Club we Wrocławiu prowadzący program Tomek Wieczny Wieczorek wybiera się na połów ryb na Odrze. Jego gość, a zarazem przewodnik jest ichtiologiem i eseistą wędkarskim. Tomek zapyta go o tajemnice połowu ryb łososiowatych i prądolubnych, których najbardziej znanymi przedstawicielami są łosoś szlachetny i pstrąg tęczowy.

Wędkarze zabiorą ze sobą odpowiednią zanętę, a do połowu ryb zastosują specjalną metodę zwaną feederem. Wyjaśnią, na czym dokładnie ona polega i podpowiedzą, jak wybrać odpowiednią zanętę. Z programu dowiemy się też, co zrobić, żeby złowić leszcza.

 

Redakcja 30/09/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!