Wampiry w Wenecji - historia Nocnego Marnotrawcy oczami współczesnych naukowców

Wampiry to nie tylko ulubiony motyw Hollywood, ale też realne zagrożenie, kiedy spojrzy się na nie oczami mieszkańców XVI-wiecznych Włoch. Jeden z nich siał największy postrach. Czy Nocny Marnotrawca istniał naprawdę?

 

Wampiry w Wenecji to dokument w którym włoski archeolog postanowił sprawdzić powtarzaną z pokolenia na pokolenie legendę wampira nazywanego Nocnym Marnotrawcą, znanego pod imieniem Nachrezer. Ówcześni mieszkańcy Wenecji i okolic byli przekonani, że to potwór, który ma zdolność zabijania ludzi samą siłą woli. Bohater programu postanowił sprawdzić co kryje się za tą historią poprzez dotarcie do ciała Nachrezera i konsultacje z wybitnymi specjalistami.

 

Redakcja 06/05/2014

Zobacz też

TANIE WAKACJE. Jak jeździć TANIEJ POCIĄGAMI? TANIE WAKACJE. Jak jeździć TANIEJ POCIĄGAMI? Chcesz pozwiedzać Polskę, ale po zorientowaniu się w cenach przejazdów i po przeliczeniu gotówki, ochota na to mija? Nie odpuszczaj - poszperaj w ofertach i promocjach, a zobaczysz, że koszty wojaży możesz znacznie obniżyć. Przewozy Regionalne mają naprawdę korzystną ofertę dla podróżujących kolejami.  TANIE WAKACJE. Jak tanio zwiedzić kawał świata? Sposoby na PODRÓŻOWANIE BEZ PIENIĘDZY TANIE WAKACJE. Jak tanio zwiedzić kawał świata? Sposoby na PODRÓŻOWANIE BEZ PIENIĘDZY Marzą ci się wakacje życia, zwiedzanie Europy, a nawet innych kontynentów, tylko nie stać cię na to? A może jednak twoja wyprawa jest możliwa? Przeczytaj, jak tanio zwiedzić świat - i uwierz, to jest możliwe! Horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku. Co czeka znaki na okres od 28 maja do 3 czerwca? Horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku. Co czeka znaki na okres od 28 maja do 3 czerwca? Sprawdź, co cię czeka w życiu prywatnym i zawodowym - horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku. Horoskop na na okres od 28 maja do 3 czerwca przygotowała Margita z portalu wrozbyonline.pl Czy mecz Polska Słowacja był dobrym widowiskiem? Czy mecz Polska Słowacja był dobrym widowiskiem? Dwudziestego szóstego maja, na czternaście dni przed rozpoczęciem Euro 2012, reprezentacja Polski zmierzyła się ze Słowacją. Jak mówił sam Franciszek Smuda, miał być to sprawdzian, po którym będzie w stanie wytypować dwudziestu trzech zawodników, których weźmie na Mistrzostwa Europy. Czy zatem warto było oglądać mecz Polska - Słowacja? Czego dowiedzieli się kibce, którzy poświęcili ponad półtorej godziny swojego sobotniego popołudnia na obejrzenie tego starcia?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!