Wakacje 2013. Jakie są najtańsze, a jakie najdroższe kierunki wakacyjne?

Choć za oknem zima, niektórzy już planują letnie wakacje. Niestety, zdaniem ekspertów wiele popularnych kierunków wakacyjnych w przyszłym roku podrożeje. Gdzie będzie drożej, a gdzie tanio? Mówimy, jakie są najtańsze i najdroższe kierunki wakacyjne w 2013 roku według portalu turystyka.wp.pl

Portal turystyka.wp.pl opublikował listę najdroższych i najtańszych kierunków wakacyjnych w 2013 roku. Kryzys w strefie euro odbija się na cenach wycieczek zagranicznych sprzedawanych przez polskie biura podróży. Mówimy, gdzie będzie drożej, a gdzie taniej.

Co podrożeje w przyszłym roku?

Wielka Brytania i Skandynawia zawsze należały do najdroższych na naszym kontynencie kierunków wakacyjnych. W 2013 roku będzie jednak jeszcze drożej! Wakacje na wyspach podrożeją o 10%. Podobnie stanie się z państwami skandynawskimi, zaliczanymi do najdroższych miejsc wakacyjnych Starego Kontynentu. O 8% więcej będziemy musieli zapłacić za pobyt w Szwecji, o 7% wzrośnie koszt wycieczek do Norwegii. Eksperci szacują, że droższa o 7% będzie też Islandia, a o 5% podrożeją wycieczki do krajów Basenu Morza Bałtyckiego.

Podwyżki obejmą także popularne wśród polskich turystów Wyspy Kanaryjskie, Cypr, Turycję, Chorwację i Włochy. Wycieczki do tych krajów wzrosną nieznacznie, bo o 3%.

Poza Europą sytuacja wcale nie będzie rysować się lepiej. Aż o 10% zdrożeją wycieczki do Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej, krajów Amazonii i na Karaiby.

Jakie wakacje stanieją?

Na szczęście nie wszystkie popularne kierunki wakacyjne zdrożeją. Gdzie warto pojechać w 2013 roku, by zaoszczędzić? Z pewnością wycieczki do Grecji, Portugalii i Hiszpanii pozostaną na tych samych poziomach cenowych co dotychczas. Miłośnicy podróży do Afryki Północnej również nie będą mieć powodów do zmartwień. Wyjazdy do Egiptu, Maroka czy Tunezji nie powinny podrożeć. Hitem przyszłorocznych wakacji ma być Republika Południowej Afryki i Namibia - wycieczki do tych miejsc mają być tańsze o kilka procent!

Redakcja 01/05/2013

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!