WAHACZ – jaką funkcję pełni w samochodzie?

Wahacz to jeden z najważniejszych elementów zawieszenia samochodu. Element ten stanowi niezwykle istotną część pojazdu, mającą kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Mówimy, do czego służy w aucie wahacz.

Wahacz to element odpowiedzialny za łączenie piasty koła (zwrotnicy) z nadwoziem. Jego uszkodzenie powodować może pęknięcie elementów układu i skrzywienie jego części. Najczęściej jest odizolowany metalowo-gumowymi tulejami (zwanymi silentblokami) w celu wytłumienia wszystkich drgań przenoszonych z drogi na koła samochodu.

Do czego służy wahacz?

Wahacze zapewniają stabilność pojazdu oraz gwarantują poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Dzięki zastosowanym materiałom, gwarantują wydłużony czas eksploatacji, trwałość, odporność na uszkodzenia i korozję.

Jak rozpoznać zużyty wahacz?

Objawami zużytych lub zepsutych wahaczy są stuki, szarpanie przy ruszaniu oraz zła reakcja pojazdu na skręcanie. Kierowca może nawet w skrajnym przypadku stracić panowanie nad pojazdem!

 >>> SPRĘŻYNY GAZOWE w samochodzie – do czego służą? [KLIKNIJ!]

Tagi: fokus tv,

Redakcja 05/11/2013

Zobacz też

Bałtyk na wakacje. Dokąd jechać nad polskie morze? Udany urlop nad Bałtykiem Bałtyk na wakacje. Dokąd jechać nad polskie morze? Udany urlop nad Bałtykiem Wakacje nad Bałtykiem wracają do łask. Wybrać wspaniałe miejsce na wakacje nad polskim morzem? Ba, łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić? Nad Bałtykiem znajduje się przynajmniej kilkaset kuszących miejsc na letnią kanikułę. Warto przyjrzeć się kilku z nich. Gdzie nad Bałtykiem warto spędzić wakacje? Apteczka w góry. Co powinna zawierać trekkingowa apteczka? Apteczka w góry. Co powinna zawierać trekkingowa apteczka? Góry, mimo iż piękne i urokliwe, potrafią być także niebezpieczne. Dlatego na każdą górską wyprawę warto zabrać ze sobą apteczkę. Jeśli planujemy trekking dłuższą lub trudną trasą zabranie ze sobą podstawowych medykamentów jest konieczne. Co powinna zawierać trekkingowa apteczka? ŻYCIE PO ŻYCIU. Jak wygląda świat duchowy po śmierci? Jak Eben Alexander znalazł się w niebie? ŻYCIE PO ŻYCIU. Jak wygląda świat duchowy po śmierci? Jak Eben Alexander znalazł się w niebie? Znakomity neurochirurg, wykładowca Harvardu wierzył tylko w fakty medyczne. A wobec wiary pozostawał obojętny. Pod wpływem dramatycznego przeżycia, kiedy jego mózg przestał funkcjonować, stało się coś, czego się nie spodziewał. Wyszedł z ciała i odkrył niebo. - Jestem dowodem na życie po życiu - mówi. Jak wygląda świat duchowy po śmierci? Jak Eben Alexander znalazł się w niebie? Horoskop na kwiecień. Co mówią gwiazdy? Co spotka nas w kwietniu? Horoskop na kwiecień. Co mówią gwiazdy? Co spotka nas w kwietniu? Jaki jest horoskop dla twojego znaku zodiaku na kwiecień? Co cię czeka? Nowa miłość? Kryzys finansowy? Podróż? Sprawdź, co czeka Cię w kwietniu! Przedstawiamy horoskop dla każdego znaku zodiaku!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!