Poszukiwacze zaginionych arcydzieł: Vincent van Gogh - dzięki komu usłyszał o nim świat?

Vincent van Gogh - geniusz malarski, który zrewolucjonizował sztukę, ale za życia nie sprzedał prawie żadnego obrazu. Theo van Gogh - brat Vincenta, który przez wiele lat podejmował kolejne nieudane próby sprzedania jego dzieł. I Johanna Bonger - kobieta, dzięki której o genialnym malarzu usłyszał cały świat. Słyszeliście o jej istnieniu?
Zdjęcie z artykułu: Poszukiwacze zaginionych arcydzieł: Vincent van Gogh - dzięki komu usłyszał o nim świat?
Poszukiwacze zaginionych arcydziełźródło:FOKUS TV

25 stycznia 1891 roku, w wieku lat 33 umiera Theo Van Gogh. Sześć miesięcy wcześniej zmarł jego brat Vincent van Gogh - genialny malarz. Za życia Theo zajmował się kolekcją prac swojego niezwykle utalentowanego brata. Co się teraz z nią stanie? Kolekcję przejmuje jego żona - Johanna Bonger, młoda kobieta, wdowa z malutkim dzieckiem... Czy będzie umiała zająć się zbiorem? Czy poradzi sobie jako samotna matka małego dziecka?... Jak się wkrótce okaże, to właśnie dzięki niej o bracie jej zmarłego męża dowie się cały świat... Poznajcie panią Bonger, przedsiębiorczą i mądrą kobietę, która dokonała tego, czego nie zdołali zrobić mężczyźni.

.. Zobacz też wszystkie odcinki serii „Tajemnice historii” na VOD

Redakcja 29/03/2017

Podobne

Poszukiwacze zaginionych arcydzieł: Co się stało z jajami Faberge? Poszukiwacze zaginionych arcydzieł: Co się stało z jajami Faberge? Co się stało z jajkami Faberge? Te wspaniałe dzieła sztuki jubilerskiej powstałe w carskiej Rosji znajdują się dziś w przeróżnych kolekcjach na całym świecie oraz w rękach prywatnych kolekcjonerów. Poszukiwacze zaginionych arcydzieł: Vincent van Gogh - dzięki komu usłyszał o nim świat? Poszukiwacze zaginionych arcydzieł: Vincent van Gogh - dzięki komu usłyszał o nim świat? Vincent van Gogh - geniusz malarski, który zrewolucjonizował sztukę, ale za życia nie sprzedał prawie żadnego obrazu. Theo van Gogh - brat Vincenta, który przez wiele lat podejmował kolejne nieudane próby sprzedania jego dzieł. I Johanna Bonger - kobieta, dzięki której o genialnym malarzu usłyszał cały świat. Słyszeliście o jej istnieniu? Vincent van Gogh. Szalony mnich postimpresjonizmu Vincent van Gogh. Szalony mnich postimpresjonizmu Vincent van Gogh, istny wzorzec udręczonego geniusza, kochał ludzkość, lecz nie potrafił porozumieć się z ludźmi. Syn kalwińskiego pastora utrzymywał stosunki miłosne z kuzynką, prostytutkami i niezamężnymi matkami. Komplikacje życia osobistego przekuwał w obrazy, które do dziś intrygują odbiorców z całego świata. Niejedna „Wenecja Północy”: które miasta w Europie są tak nazywane? Amsterdam, Petersburg i... Niejedna „Wenecja Północy”: które miasta w Europie są tak nazywane? Amsterdam, Petersburg i... Wenecji skopiować się nie da. A zwłaszcza układu położonych obok siebie wysp, poprzecinanych nieraz maleńkimi kanałami. Ale mniejsze lub większe analogie występują w kilku miastach północnej Europy. Stąd kilkakrotnie powtarzana nazwa: „Wenecji Północy”. Jakie miasta bywają tak nazywane?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!