USilk - Jeden Pas, Jedna Droga GALERIA

USilk to innowacyjna koncepcja, mająca na celu odnowienie powiązań pomiędzy kontynentem azjatyckim i europejskim, stwarzając korzystne możliwości współpracy w zakresie projektów o charakterze infrastrukturalnym oraz finansowym.

USilk to projekt platformy internetowej, której celem jest przybliżanie kultury, historii, gospodarki i zwyczajów poprzez wzajemną wymianę kulturową w ramach koncepcji Nowego Jedwabnego Szlaku. USilk pełni ważną rolę w pogłębianiu wzajemnych relacji międzypaństwowych, integracji kulturowej i ekonomicznej państw zaangażowanych w projekt Jednego Pasa, Jednej Drogi.

Czym jest projekt Jednego Pasa, Jednej Drogi?

Jeden Pas, Jedna Droga to epokowy koncept i współczesna inicjatywa władz Chińskiej Republiki Ludowej, mająca na celu reaktywację tradycji historycznego Jedwabnego Szlaku, łączącego Państwo Środka z Europą. Projekt zakłada odnowienie powiązań pomiędzy kontynentem azjatyckim i europejskim poprzez stworzenie dwóch połączeń handlowych: lądowego – Jedwabnego Ekonomicznego Szlaku, oraz oceanicznego - Morską Jedwabną Drogę, przebiegające przez kraje Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu, Afryki i Europy. Koncepcja ujęła również kraje Azji Południowo-Wschodniej.

.. Fokus na Chiny. Sprawdź swoją wiedzę!

Jakie korzyści stwarza koncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku?

Trasy wykorzystają nowe bądź też zmodernizowane infrastruktury transportowe, sieci szybkich kolei, nowoczesne drogi, lotniska, porty morskie, sieci energetyczne oraz infrastruktury telekomunikacyjne i przesyłowe, takie jak: ropociągi czy gazociągi. Imponujące rozmachem przedsięwzięcie ma objąć swoim zasięgiem dziesiątki krajów, zamieszkałych przez ok. 3 miliardy ludzi. Koncepcja stwarza szczególnie korzystne możliwości współpracy w zakresie projektów o charakterze infrastrukturalnym oraz finansowym i stanowi jedną z największych tego rodzaju inwestycji w historii.

Redakcja 20/07/2017

Zobacz też

Technologia "szycia i klejenia” ze sklejki wodoodpornej - kto ją wymyślił i jakie są tego konsekwencje? Technologia "szycia i klejenia” ze sklejki wodoodpornej - kto ją wymyślił i jakie są tego konsekwencje? Żeglowanie małymi jachtami spowodowało w krajach anglosaskich wzrost zainteresowani żeglarstwem jako formą aktywności fizycznej. Stało się tak dzięki uproszczeniu technologii budowy, co znacznie obniżyło koszty produkcji małych łodzi i doprowadziło do rozpowszechnienia żeglarstwa wśród osób z niższych klas społecznych. Idiota za granicą - komediowy program podróżniczy. Odcinek 2: Pilkington w Indiach Idiota za granicą - komediowy program podróżniczy. Odcinek 2: Pilkington w Indiach Tytułowy idiota to Karl Pilkington, pracownik techniczny radia bez wykształcenia, który zyskał sławę, uwielbienie i międzynarodową popularność dzięki absurdalnym i ignoranckim spostrzeżeniom na rozliczne tematy, które wygłaszał w audycji radiowej The Ricky Gervais Show. Pilkington wyrusza w podróż dookoła świata, żeby z właściwą sobie ignorancją i we właściwym sobie stylu komentować to, co tam zobaczy. Dzieci z Leningradzkiego - przejmujący dokument o bezdomnych dzieciach mieszkających na ulicach Moskwy Dzieci z Leningradzkiego - przejmujący dokument o bezdomnych dzieciach mieszkających na ulicach Moskwy „Dzieci z Leningradzkiego" to polski film dokumentalny zrealizowany przez Hannę Polak i Andrzeja Celińskiego, opowiadający o małych bezdomnych mieszkańcach rosyjskiej stolicy. Madera - informacje praktyczne Madera - informacje praktyczne Madera to piękna górzysta wyspa należąca do Portugalii, choć położona na wysokości Maroka. Dzikie urwiska, ciepły ocean i wspaniałe widoki - czy można chcieć więcej? Jak dojechac na Maderę i co zwiedzać?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!