Ula Chincz: kim jest córka Andrzeja Turskiego? Co osiągnęła?

Urszula Chincz jest córką znanego prezentera telewizyjnego, Andrzeja Turskiego. Od dłuższego czasu jest współprowadzącą programu "Pytanie na śniadanie" w TVP 2. Mówimy, kim jest Ula Chincz i co osiągnęła.

35-letnia absolwentka dziennikarstwa, Urszula Chincz, jest córką znanego polskiego dziennikarza, Andrzeja Turskiego. Swoja karierę w telewizji zaczynała od prowadzenia programu dla mam "Ula Pedantula". Dzięki pozytywnemu przyjęciu programu przez widzów Ula postanowiła zająć się na dobre dziennikarstwem. Do dziś pamięta, że podczas pierwszego nagrania do telewizji miała na sobie zieloną sukienkę i trampki w palmy.

Od roku Chincz współprowadzi wraz z Tomaszem Kamelem program "Pytanie na śniadanie" nadawany w TVP2. Od początku swojej kariery zarówno Ula, jak i jej ojciec podkreślali, że zdolna dziennikarka do wszystkiego doszła sama i w zdobywaniu pracy nie korzystała z pomocy Turskiego.

W jednym z wywiadów Turski mówił: "Ja nie maczałem w tym rąk. Nie miałem pojęcia, że Ula będzie w telewizji. Wiem, że nikt w to nie uwierzy. Trudno. I tak jestem z niej dumny". Prezenter zawsze nazywał Ulę "swoją bardzo udaną jedynaczką".

Prywatnie Chincz jest mężatką. Ma 5-letniego syna Rysia, ktry jest jej inspiracją.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 10/12/2013

Zobacz też

Bajka terapeutyczna. Jak baśń staje się lekiem dla duszy? Bajka terapeutyczna. Jak baśń staje się lekiem dla duszy? Bajka terapeutyczna umożliwia rodzicom, nauczycielom, terapeutom nawiązać lepsze porozumienie z dziećmi. Pomaga rozpocząć rozmowy o strachu i leku. Może też być świetnym narzędziem integracyjnym (klasy, grupy na kolonii itp.). Bajka terapeutyczna potrafi wiele nauczyć - nie tylko dzieci. II wojna – cena imperium II wojna – cena imperium Opowieść o dwóch wojnach prowadzonych w tym samym czasie na przeciwnych krańcach globu. Zwykle określanych jedną nazwą – II Wojna Światowa. Odrębne konflikty – w Europie, świecie Zachodu oraz na dalekim Wschodzie przeciwko Japonii – ustaliły na długo nowy porządek we współczesnym świecie. Szpieg w „Hanojskim Hiltonie” Szpieg w „Hanojskim Hiltonie” Poznamy jeden z najpilniej strzeżonych sekretów wojny w Wietnamie. Tajna siatka szpiegów w obozie jenieckim zwanym „Hanojskim Hiltonem” przekazywała informacje bezpośrednio do Pentagonu i Białego Domu. Po 40 latach CIA i byli więźniowie odkrywają, w jaki sposób przebiegała ta niezwykła misja. Mur Berliński – jak opadła Żelazna Kurtyna Mur Berliński – jak opadła Żelazna Kurtyna Rankiem 13 sierpnia 1961 roku mieszkańców Berlina obudził huk młotów pneumatycznych i turkot czołgowych gąsienic. Za ich oknami wyrastał mur z drutem kolczastym, który podzielił stolicę Niemiec na dwie części. Dziennikarz Reutersa Adam Kellet-Long był naocznym świadkiem nocnego budowania muru berlińskiego. Jak wyglądały kulisy tego wydarzenia, które zmieniło polityczną historię Europy?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!